Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

martin11 píše:...jen se tě zeptám, kdo dá ty magnety stejnými poly k sobě, aby se mohly odpuzovat???? a tudíž cokoliv dělat....nebo že by samy???...no s Fe plechy to bude asi stejné....
Trefná otázka.
Jde o jednoduchej princip: Součet sil jedné půl otáčky bude větší, jako součet sil druhé půl otáčky. No dosáhnout silovou nerovnováhu na jedné otáčce už jednoduché vůbec není.
Právě že s Fe plechama se dá mag. pole deformovat, jinak řečeno snažím se mag. pole na druhé půl otáčce jako by zmenšit, oslabit.


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Zdarec Buky,
nezapoměň ale na jednu základní věc (nezávisle na Tvé konkrétní konstrukci):
Fe plech se do spáry mezi dvěma odpuzujícími se magnety vtahuje, zatímco ze spáry mezi dvěma přitahujícími se magnety se vytlačuje. Takže není Fe plech jako Fe plech, resp. v každé situaci se chová jinak. Takže plech prostě nelze dosadit do rovnice jako nějaký univerzální plech.
Zdraví :o)
Magneto


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Magneto píše:... zatímco ze spáry mezi dvěma přitahujícími se magnety se vytlačuje. ...
:) To máš jako vyzkoušený, jo?

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Na 100 % !!!

Pokud to chceš mít experimentálně nenáročné, tak dej oba stacionární magnety proti sobě s mezerou ca. 5 cm, ať ti to neškube rukama, a zasouvej Fe clonu přesně v dělící rovině třeba po stabilně upevněné umakartové desce.

Jednou, když se stacionáry přitahují, a jednou, když se odpuzují. Poznáš to normálně rukou.

Vysvětlení je myslím v entropii - systém se chce dostat do nejnižšího energetického stavu - a tím je buď zastínění odpuzu (vcucnutí clony), nebo odkrytí přitahu (vypuzení clony).

Mimochodem - když už jsme u těch paciček, tak bych Ti Slávku rád nabídl ruku k míru, abychom si tu tak zbytečně nešli po krku. Přijímáš?

Magneto :o)


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Magneto píše:Na 100 % !!! Pokud to chceš mít experimentálně nenáročné, ....
No, experimentálně si vezmu jakékoliv magnety a naštosuju je SJ/SJ/SJ kde / je ocelová podložka a nic se mi z pomezi magnetů nevypuzuje. Můžeš prosím Tě dát přesnější specifikace na ten Tvůj pokus?

S laskavým pozdravem, Slávek.

P.S. Přispívej věcně a na téma a jaký po krku? SDK


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Zdar Slávku,
tak jsem to hodil pro názornost do obrázku - a věř mi, že tohle už mám ručně odzkoušený snad 20 let.
Zkus a uvidíš.
Zdraví :o)
Magneto
clonka vtahovaná a vytlačovaná.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

Zdar Magneto.
Tuhle záležitost jsem si neověřil, ale mne to zajíma jen a jen s pohledu působení sil. Když tvrdíš, že mezi dvěma přitahujícími magnety to clonku vytlačí, tak si myslím, že naopak ak bude clonkla mezi magnety vcházet, tak musím použít vnější sílu (pacičku)
Vytlačení pro mne znamená zrychlení a když tam není rovnaká opačne orientovaná síla, nebo veliké tření, vířivé proudy, tak to musí mít nekonečné zrychlení.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Magneto píše:Zdar Slávku, tak jsem to hodil pro názornost do obrázku
Nazdar Magneto. O tom už se dá uvažovat a dík za schema. Otázkou je samozřejmě: "Proč se tak děje?" Vzhledem k tomu, že clonku pivotuješ a tím omezuješ její celkový pohyb a nemůže se přiblížit ani vzdálit od magnetů, nezbývá jí, než se usadit v magneticky nejvyváženější poloze a, což je také důležité, orientaci.

Pokud je sestava v SJ/JS, díváš se na dvě odpuzující se aktivní magnetická pole, která mají obě snahu se jak jen to jde vyvázat na magneticky pasivní ferromagmnetickou clonku. Proto vjede clonka dovnitř a ustálí se cca symetricky mezi magnety.

Na straně druhé, SJ/SJ sestava vzájemně provazuje pole dvou magneticky aktivních magnetů do sjednoceného pole a clonce nezbývá, než se stát prakticky pilinou v rámci pole jednoho tyčového magnetu, tentokrát symetricky kopírující jak jen to nejlépe jde siločáry sjednoceného magnetického pole. To však neznamená, že je clonka z mezery vytěsňována. Zrovna tak bys mohl říct, že vzdálenější strana clonky se přitahuje k sestavě SJ/SJ magnetů za cenu vzdalování se bližší strany clonky.

Stejně je to ale príma střípek poznání, který jsem neznal, a dík. :good: S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Zdar Slávku,
nechtěl jsem rovnou střílet od boku, tak jsem chvíli přemýšlel, ale s tím vypuzováním clonky mám svoje zkušenosti - sice jen "manuální", ale zato fakt empiricky doložené. V příloze opět připojuji nákres, jak to myslím (a mám odzkoušené) - dokonce když se to propojí 1:1 přes ozubené soukolí, tak lze natáčením magnetů pohánět clonku, ale VE v tom bohužel není.
Koukni na přílohy a dej vědět, co o tom soudíš.
Zdraví :pivko:
Magneto
Magneto 10 01 2015.pdf
Magneto pohon clonky magnetama.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Magneto píše: ... nechtěl jsem rovnou střílet od boku, ...
:D No, ono se i tak člověk někdy trefí. Hele, já jsem všecky svý magnety nechal v Kanadě, anžto jsem potřeboval dotáhnou důležitější věci, například fusekle atp. a navíc nesměj na letadlo. Nicméně, pokud bych tenhle problém chtěl rozčísnout, nejdříve bych se podíval, jak se clonka chová bez mechanického omezení. V tomto případě bych ji dal na prkýnko, prkýnko na vodní hladinu a magnety jeden nad vodu a jeden pod vodu a vočoval co se děje. Tím bys zjistil, zda za jev může tvé mechanické omezení, nebo jestli to tak funguje i bez něj. Z tama bych pak vycházel.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Zdar Slávku,
to mechanické omezení byl už od samého začátku vždycky můj úmysl - jinak by clonka zůstala přitažená buď k jednomu, nebo k druhému magnetu (nic mezi neexistuje). Nutil jsem je tak do určité nepřirozené situace, ale to už je dávno...
Dnes ovšem postupuji v principu stejně - deformovaná pole jsou také vynucená určitou konstelací, která si vyžaduje jisté mechanické "násilí". Kdo zná mé obrázky, tak ví, o čem mluvím.
Zdraví :o)
Magneto


django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od django1 »

http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-e ... le-1155687

:mrgreen: Kolikrát už jsem opakoval: Pište k odkazům o co v nich jde! Všechno marné :bhead: - poo.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

....no jo to je ono, že mě to nenapadlo už dříve :bhead: ....vždyť je to tak jednoduché :idea: ....magnetický motor na principu odpudivé síly....
...zítra si to sestrojím..... :jump: :pivko: karkulka červená :oops:

p.s. adame ....co ty na to..... :hip:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Autíčko

Příspěvek od adam.benda »

martin11 píše:.... p.s. adame ....co ty na to..... :hip:
Kdo ví, co je to v tom autě za čertovinu. ;) Nebylo by to poprvé, co na sebe nějaká firma poutá (čistě z marketingových důvodů) pozornost podobným způsobem. Nicméně, proč ne... Provedení jen se samotnými magnety je velmi těžké. S přidanou cívkou a třeba s nějakými pulzy to může jít o fous snadněji. Ale ještě bych si počkal, jak ono to s tím autem nakonec bude. :D


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

... tak jsem to zkoušel a nepovedlo se :baby: ...no jak jinak, tak snad příště. m11 :D
p.s. nezkusil to ještě někdo??? :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“