Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od MIRKO »

Mně se osvědčilo brát KS nalačno cca 1/2h před ATB...a nechat pod jazykem pár minut vstřebat,teprve pak spolknout.Probiotika brát mezi ATB/KS.Po dobrání ATB udělat klystýr a do čisté vody na klystýr vysypat obsah jedné tobolky probiotik...dojde tak k nejrychlejší obnově střevní flory.M.


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Kolidní stříbro na lačno je nejlepší způsob podávání KS. V žaludku v tu dobu ještě není HCL, se kterou KS reaguje na AgCl. AgCL má cca pětinovou účinnost oproti iontům Ag. Při podávání na lačno je zbytečné vstřebávání v ústech, s výjimkou případů, kdy se problém nachází přímo v dutině ústní. Nezjistili jsme žádnou kolizi mezi ATB na bázi PNC a KS. Oba způsoby se dokáží dobře vzájemně podporovat.
Ráno na lačno doporučujeme KS a oproti tomu večer probiotika. Nejlepší probiotikum je kysané zelí. Nic lepšího neexistuje. Ale kysané zelí domácí, bez přísad začínajících na E. Zapomeňte na jogurty. Většinou se pomocí KS bojuje proti různým druhům zánětů. Ale (u nekojenců) mléko a všechny mléčné výrobky naopak všechny záněty podporují. Především mléko kravské. (Pokud se jedná o jogurt z mléka.) S jogurty, které jsou vyráběné z kukuřičných makromolekul už si tělo neporadí vůbec a představují pro organizmus obrovskou zátěž.


"Dum spiro spero"
Ciceron
MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od MIRKO »

O probioticích jsem to napsal trošku nesrozumitelně...probiotika brát přesně v intervalu mezi ATB.Zdá se mi ovšem, že se účinnost ATB braním probiotik snižuje.M.


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od poota »

MIRKO píše:Zdá se mi ovšem, že se účinnost ATB braním probiotik snižuje.M.
Pochopitelně, protože se mu dodává další "krmivo", o kterém neví, že ho konzumuje zbytečně.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

Jako vždy, není to tak černobílé, jak se na první pohled zdá. Záleží totiž na tom, o jaká ATB se jedná. Probiotické bakterie jsou vesměs grampozitivní, takže si na nich pochutnávají antibiotika, která jsou určena proti grampozitivním bakteriím, nebo širokospektrální. Úzkospektrální gramnegativní antibiotika nechávají probiotické bakterie na pokoji. Nemají jak se do nich zakousnout. Bohužel však lékaři obvykle sahají po širokospektrálních atb, protože mají větší jistotu, že zasáhnou bakterii, kterou chtějí.
Pak je tu další věc. Účinná hladina antibiotika. Říká se tomu minimální inhibiční koncentrace (MIC), nebo minimalní baktericidní koncentrace (MBC). Když člověk vezme antibiotikum, hladina účinných látek v krvi dosáhne koncentrace, která by ještě neměla být pro člověka příliš toxická. Hladina postupně klesá, až se přiblíží k MIC, nebo MBC. V tu chvíli by měla přijít další dávka, protože pokud nepřijde a hladina poklesne pod tuto hodnotu, je to ta pravá chvíle, kdy bakterie útok antibiotika přežijí a stávají se vůči němu rezistentní. Proto by se nikdy antibiotika neměla brát pozdě. Ale proč to tu píšu? Pochopení mechanizmu působení antibiotik je potřebné k pochopení mechanizmu působení probiotik. Brát probiotika v průběhu léčby klasickými antibiotiky je zbytečné. Pouze se tím zvyšuje zátěž ledvin. Ale probiotika by měla přijít hned po ukončení léčby. V podstatě ve chvíli, kdy by byl čas na další prášek, který už není. Pokud totiž organizmus nedostane probiotika, je vystaven všem bakteriím, se kterými přijde do styku. Pak jenom záleží na tom, které bakterie budou rychlejší při osidlování "vyčištěného" organizmu. Z toho pak vznikají opakované infekce.
U koloidního stříbra je mechanizmus působení poněkud jiný a jen velmi těžko si některá bakterie může proti němu vyvinout rezistenci. Doplňování probiotik během léčby je zde na místě, protože je pochopitelné, že pokud zbytek těla funguje normálně, je cesta k uzdravení snazší, než když se ozdravný proces opírá pouze o antibiotika. Navíc, KS funguje částečně selektivně, protože střevní mikroflóra je tvořena především anaerobními, nebo fakultativně anaerobními bakteriemi, kdežto patogenní bakterie jsou obvykle aerobní. Jedním z nejdůležitějších mechanizmů účinku KS je právě změna metabolizmu kyslíku (udušení buňky).
Mimo téma (offtopic)
Pro hnidopichy - pro snadnější pochopení jsem se dopustil některých nepřesností. Jsem si toho vědom. Jinak by se celá problematika nedala shrnout do jednoho příspěvku. Ale pro zběžné pochopení to snad takhle stačí.


"Dum spiro spero"
Ciceron
dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od dkamila »

Prosím potřebovala bych poradit :( Synovec měl chřipku užíval koloidní stříbro,které perfektně zabralo,ale dnes dostal v práci test na drogy musí se tam prý ukázat 2 čárky,když je víc,tak je prý pozitivní .Všichni měli do 2 čárek,ale jen synovec neměl ani 1 čárku,Test mu udělali 3x a stále ani 1 čárka a řekli mu,že podvádí a je objednán na krev,Slyšel jste o tom někdo??? ukáže se mu stříbro v krvi???? Při testu opravdu nepodváděl a je možné,že se mu neukáže ani 1 čárka a ta prý znamená,že je test nasliněn,Sliny tam byly,ale test je nepoznal :dknow: :dknow: :dknow:


‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Slavek Krepelka »

dkamila píše:Prosím potřebovala bych poradit ....
Neřeš to. Zatím maj problém výzkumníci a ne synovec, tedy pokud je kluk skutečně čistý.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Ilem »

dkamila píše: ukáže se mu stříbro v krvi????
Stříbro v krvi by se ukázalo, pokud by ho tam hledali. Ale budou hledat drogy, takže na stříbro nepřijdou. Pokud je čistý, nenajdou nic.


"Dum spiro spero"
Ciceron
lozin
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: stř 25 kvě 2011 15:27
Bydliště: Most
Dal: 5 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lozin »

Potřeboval jsem na rychlo vyrobit klíč do zámku, tak jsem se zastavil v Chomutovském Globusu kde je
stánek na rychlé opravy čehokoliv od bot po zámky.Než jsem přišel na řadu všiml jsem si tam že prý
pomocí nano-stříbra zbavují různé věci od zápachu,plísní atd. Byla to jakási bedýnka venkovního i vnitřního
tvaru jako mikrovlnka. Údajná doba procesu dle cedulky 8 minut pravděpodobně za sucha nějakým ventilátorkem.
Na cenu jsem se ani neptal.
Viděl to už nekdo zdejší při provozu?


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od poota »

Líná huba holé neštěstí! :bhead:

Na cenu ses měl pochopitelně zeptat sám - a taky si podrobně nechat vysvětlit, jak to pracuje, co všechno to umí a jaké jsou s tím zkušenosti.
Tím pádem bys tady byl teď za hvězdu a né za ...

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
lozin
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: stř 25 kvě 2011 15:27
Bydliště: Most
Dal: 5 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od lozin »

Mimo téma (offtopic)
Milí Pooto,
v předvánočním fofru jsem prostě měl časový skluz. Proto jsem se na cenu nezeptal .
Nikoho ve svém příspěvku o to ani nežádám.Je to diskusní forum a myslím že tu
nemusí být někdo pro někoho za ...
I když je to moderátor..

Sorry


tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Mimo téma (offtopic)
Taky si na Pootu zvykám, dáme to nakonec, třeba to nemyslí zle. Určitě ne. Asi je to jen takový jeho specifický způzob, se kterým jsme se ještě nesetkali. Nic proti, Poota je určitě dobrej.


nevím, nevím, dokud to neskončí
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
lozin píše: ... I když je to moderátor..
Pootu moderátora do toho není třeba motat. Moderátoři jsou vynucení schizofrenici, kteří se zde za sebe osobně vyjadřují téměř vždy černým textem, ale může být i jiná barva, kromě modré. Pokud se vyjádří v modré, nejčastěji přímo do příspěvku druhých, pak se vyjadřují coby moderátoři fóra a poněkud jiné osoby. Pro všechny praktické účely fóra, Poota osoba není Poota moderátor.
tykadelik píše:Taky si na Pootu zvykám, ...
:D To je dobře. :hip:

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od poota »

Omlouvám se všem, kterých jsem se nějak dotkl jako běžný uživatel. Nemusíte mě brát vážně. :D
Omlouvám se všem, kterých jsem se nějak dotkl jako moderátor. Musíte to holt nějak skousnout. ;)

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
tykadelik
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 02 říj 2014 6:30
Bydliště: Plzeň
Dal: 19 poděkování
Dostal: 14 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koloidní stříbro

Příspěvek od tykadelik »

Mimo téma (offtopic)
potěšilo mne a rozesmálo (kladně) to použití barev. Úplně jsem tu poučku o byrvách vypustil a Slávek mi to připomněl. Díky.


nevím, nevím, dokud to neskončí
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“