martinq píše: Energie a hmota je různý stupeň zhuštění energie, kde dojde k zhuštění, zmizí tam energie (stlačí se do malinkého prostoru - do vodíku). Vodík je velice zhuštěná energie, přestává být energií a stává je nejmenší částicí hmoty.
Osobně to vidím dost jinak. Jde o strukturální změnu v gravitačním poli, která z jeho části vytvoří zacyklovyný kouda hmoty, z nichž nejprimitivnější a nejmenší stabilní částicí je vyzářený elektron (pokud tedy vůbec existuje, o čemž nejsem vůbec přesvědčen). Ale je jasné, že takto metamorfovaná část gravitačního pole dozná značného zahuštění a tím energetického potenciálu uvolněného v případě rozpadu, ať již je částice cokoliv.
martinq píše: Dále se vodík zhušťuje na hmotnější "prvky". Dva vodíky na stejném místě a čase již nazýváme Heliem, atd.
Nikoliv. Dva vodíky jsou více méně deuterium, pak přichází tritium a pak teprve helium se čtyřmi neutrony. Protony jsou pouze pozitivně elektricky nabuzenou "ionizovanou" formou neutronů, docílenou deformací jejich struktury, v podstatě piezo efekt. Jinak je neutron a proton jedno a totéž.
martinq píše: ... S podtlakovým vodíkem (cca 1/2 atmosférického tlaku) v skleněné žárovce (elektrodě) se dělo mnohem více, než jen přeměna proudu na teplotu a světlo.
Měl bys odkaz? Docela by mne zajímalo, co se dělo.
S laskavým pozdravem, Slávek.
Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.