Welgorův magnetmotor

Sem jsou přesouvána "spící" a uzamčená témata. Spící témata je možné opětovně probudit k životu...
Koumes
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: sob 31 bře 2007 21:18

Příspěvek od Koumes »

pepo.bn píše:Páni,tá moja poznámka nie je o tom či je niečo na vedeckom zákľade alebo nie ale o tom,že dieťatu ktore sníva beriete jeho sny a dost krutým spósobom ho oberáte o ilúzie . Este dobre.že nie všetci na tomto fore chcu žiť len v kruhu , ktorý im niekto iný nakreslil ! PePo
Pokud jsem někomu sebral jeho sny, tak se omlouvám. Šlo mi pouze o to, aby se tady z toho nestala nástěnka nápadů, kterých má každý z nás desítky a řvát u toho, že na to přišel, a že to určitě bude fungovat. S takovu by to tady přestalo mít smysl, protože nově příchozí se utopí ve spoustě náčrtků, které navíc nikdo nevyzkoušel v praxi.
Moje představa byla, že si každý svůj nápad vyzkouší, otestuje, a až poté nám dá vědět výsledky, že to funguje/nefunguje atd., aby si lidé co dělají na něčem podobném udělali představu a zavčas přešli k jinému nápadu.

Toť vše, howgh.


Uživatelský avatar
Edgar
Zasloužilý člen
Příspěvky: 201
Registrován: stř 29 lis 2006 18:10
Bydliště: Brno
Dal: 2 poděkování
Dostal: 24 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Edgar »

Koumes píše:S takovu by to tady přestalo mít smysl, protože nově příchozí se utopí ve spoustě náčrtků, které navíc nikdo nevyzkoušel v praxi.
Moje představa byla, že si každý svůj nápad vyzkouší, otestuje, a až poté nám dá vědět výsledky, že to funguje/nefunguje atd., aby si lidé co dělají na něčem podobném udělali představu a zavčas přešli k jinému nápadu.

Toť vše, howgh.
Pán kápnul přesně na to, co tohle fórum potřebuje: Méně žvanit a více něco dělat!
Dávám bod ;)


Ještě u elektrotechnickýho vesla, ňákou dobu moh by sedět Tesla.
Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

...

Příspěvek od Welgor »

Koumes píše: Pokud jsem někomu sebral jeho sny, tak se omlouvám. Šlo mi pouze o to, aby se tady z toho nestala nástěnka nápadů, kterých má každý z nás desítky a řvát u toho, že na to přišel, a že to určitě bude fungovat. S takovu by to tady přestalo mít smysl, protože nově příchozí se utopí ve spoustě náčrtků, které navíc nikdo nevyzkoušel v praxi.
Moje představa byla, že si každý svůj nápad vyzkouší, otestuje, a až poté nám dá vědět výsledky, že to funguje/nefunguje atd., aby si lidé co dělají na něčem podobném udělali představu a zavčas přešli k jinému nápadu.

Toť vše, howgh.
Já to sem psal protože jsem neměl jak to vyrobit. Nemám na to prostředky ani finanční ani strojní a navíc, kdybych už chtěl něco takového vyrobit a myslel bych si, že to funguje, vždy je lepší to nejdřív napsat sem, a nechat si poradit jestli to vůbec může fungovat, nebo jestli je to pitomost a nemusel bych utrácet čas a peníze. Nechci to tu nijak "zaplevovávat" a chápu, že to některým členům může vadit.


Uživatelský avatar
DrJarda
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22 srp 2007 19:13
Bydliště: blízko Rakovníka

Příspěvek od DrJarda »

Tak Welgore, tady to posílám.
Připojuji obrázek a popis.

Při ukončení pozice 1 následuje smrštění pružiny (nic plynulého, ale jako když zmáčkneš spoušť). Musí být tak silná, aby překonala přitažlivé síly magnetu pístu.
Další podmínkou funkce je, aby motor při přechodu z pozice 2 do pozice 3 nashromáždil dostatek energie k opětovnému natažení pružiny (do pozice fáze 1 a 4).
Pohyblivý horizontální magnet musí přitahovat píst a "rušit" v prostoru nad pístem magnetické působení horního nepohyblivého magnetu.

Neřešil jsem mechanismus posuvu a spouštění horizontálního pohyblivého magnetu. To je jen technická záležitost.

Podle newtonovské fyziky mě to nutí říct, že to nebude trvale běhat :( , ale tentokrát jsem se zamýšlel, jak by to šlo a ne proč by to nešlo :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Re: Omega - zveřejňuji

Příspěvek od PeTr1 »

je to zajimeve vlastene je potreba vymyslet nataceni te ochrane vrstvi toho vnitrniho magnetu .


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Příspěvek od PeTr1 »

a v podstate by ani nebylo potreba to natacet kdyz se to dostane za ochrannouvrstvu tak ho to ten magnet odpudi a tak se to bude opakovat si myslim.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Omega - nutnost pootáčet

Příspěvek od adam.benda »

PeTr1 píše:a v podstate by ani nebylo potreba to natacet kdyz se to dostane za ochrannouvrstvu tak ho to ten magnet odpudi a tak se to bude opakovat si myslim.
Pokud ti rozumím správně jak to myslíš... nefungovalo by to. Těžko to takhle vysvětlit.. ale kdyby vnitřní magnet nebyl natáčen, veskutečnosti nebude probíhat žádná silová interakce.. magnetické pole je tím "absorbčním materiálem" tak zdeformováno, že by to nešlo.. (odzkoušeno experimentálně).


Uživatelský avatar
DrJarda
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22 srp 2007 19:13
Bydliště: blízko Rakovníka

Re: Omega - nutnost pootáčet

Příspěvek od DrJarda »

adam.benda píše:
PeTr1 píše:a v podstate by ani nebylo potreba to natacet kdyz se to dostane za ochrannouvrstvu tak ho to ten magnet odpudi a tak se to bude opakovat si myslim.
Pokud ti rozumím správně jak to myslíš... nefungovalo by to. Těžko to takhle vysvětlit.. ale kdyby vnitřní magnet nebyl natáčen, veskutečnosti nebude probíhat žádná silová interakce.. magnetické pole je tím "absorbčním materiálem" tak zdeformováno, že by to nešlo.. (odzkoušeno experimentálně).
Snad mi večer zůstane trochu času, tak se zamyslím, proč by to nešlo a zkusím překonat sám sebe a zdůvodním, kde naleznu problémy.
Je skvělé zjišťovat proč to nejde, pak snáze zjistíme, jak to půjde ;)


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Příspěvek od Welgor »

DrJarda píše:Tak Welgore, tady to posílám.
Připojuji obrázek a popis.

Při ukončení pozice 1 následuje smrštění pružiny (nic plynulého, ale jako když zmáčkneš spoušť). Musí být tak silná, aby překonala přitažlivé síly magnetu pístu.
Další podmínkou funkce je, aby motor při přechodu z pozice 2 do pozice 3 nashromáždil dostatek energie k opětovnému natažení pružiny (do pozice fáze 1 a 4).
Pohyblivý horizontální magnet musí přitahovat píst a "rušit" v prostoru nad pístem magnetické působení horního nepohyblivého magnetu.

Neřešil jsem mechanismus posuvu a spouštění horizontálního pohyblivého magnetu. To je jen technická záležitost.

Podle newtonovské fyziky mě to nutí říct, že to nebude trvale běhat :( , ale tentokrát jsem se zamýšlel, jak by to šlo a ne proč by to nešlo :D
Zajímavé řešení s tou pružinou, ale když jsem dělal to moje schéma, tak jsem se zamýšlel právě nad tím, jak co nejméně snížit "namáhavost" odsunutí posuvného horizontálního magnetu, a právě proto jsem měl póly u pístu "opačně" než je máš ty. Pohyblivý magnet potom nebude při svém návratu muset zdolávat přitažlivé síly magnetu v pístu, protože píst bude dole ;) . A k té pružině, nevím jestli nebude celý mechanismus spíš brzdit. Teď nemůžu přesně popsat jak sem k tomu došel, protože mám hlad jako vlk :D . ale děkuju, že se tím aspoň někdo zabívá a neháže to "pod koberec".


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Vysvětlení

Příspěvek od Akord »

Welgor píše:Abych to lépe vysvětlil: Jakmile je posuvný magnet nahoře mimo píst, jde píst přitažlivou silou k velkému modrému magnet nahoru a roztáčí vačkovou hřídel, tím odsune hnědou tyčku dole doprava, a tím se dostane posuvný magnet nad píst a odpudivou silou jde píst dolů, až se vačková hřídel dostane do pozice, kde tyčka "sjede" ke kolu, tak zase díky hnědé tyčce se posuvný magnet nahoře posune mimo píst a opět se píst přitáhne k pevnému modrému magnetu a takhle furt dokolečka.
Welgore, pokud te to fakt drží, tak se mužu na to podívat z klasického hlediska.
Zatím jsem takhle našel principiální chyby ve všech zverejnených motorech, které jsem si podrobne prošel.


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Re: Vysvětlení

Příspěvek od Welgor »

Akord píše:
Welgore, pokud te to fakt drží, tak se mužu na to podívat z klasického hlediska.
Zatím jsem takhle našel principiální chyby ve všech zverejnených motorech, které jsem si podrobne prošel.
To bych byl moc rád ;)


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

s takovým motorem není problém

Příspěvek od Akord »

Motor nepobeží proto, protože na zasunutí dvoubarevné stínící desky mezi píst a horní modrý pól magnetu je potreba nejméne tutéž práci, jako by vznikla pritažením horního pólu a pístu. Ta stínící deska tam proste nepujde bez patričného odporu zasunout.


Uživatelský avatar
DrJarda
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22 srp 2007 19:13
Bydliště: blízko Rakovníka

Re: s takovým motorem není problém

Příspěvek od DrJarda »

Akord píše:Motor nepobeží proto, protože na zasunutí dvoubarevné stínící desky mezi píst a horní modrý pól magnetu je potreba nejméne tutéž práci, jako by vznikla pritažením horního pólu a pístu. Ta stínící deska tam proste nepujde bez patričného odporu zasunout.
Já u svého návrhu uváděl, že podmínkou funkce je, aby motor při přechodu z pozice 2 do pozice 3 nashromáždil dostatek energie k opětovnému natažení pružiny (do pozice fáze 1 a 4).
Máš pravdu, nebude to fungovat. Welgorovo řešení má problém desku zasunout a moje zase odsunout :?


Uživatelský avatar
DrJarda
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22 srp 2007 19:13
Bydliště: blízko Rakovníka

Příspěvek od DrJarda »

Welgor píše:Zajímavé řešení s tou pružinou, ale když jsem dělal to moje schéma, tak jsem se zamýšlel právě nad tím, jak co nejméně snížit "namáhavost"
Bylo zcela jasné, že při plynulém nasouvání (nebo vysouvání) se budou střetávat protichůdné síly. Proto ta pružina - aby pohyb horizontálního posuvného magnetu nastal ve správnou chvíli, tj. kdy se opačné síly ještě téměř neovlivňují.
Nápad to byl dobrý a v Rusku by jistě takové řešení patentovali. Proč ne, když se zaplatí patentová ochrana i když to nefunguje :lol:


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Re: Omega - zveřejňuji

Příspěvek od Welgor »

adam.benda píše:Jelikož své sliby plním, právě jsem dokončil popis principu možného autogenního magnetického motoru, kterému pracovně říkám z určitých důvodů "Omega".

Popis naleznete na:
http://adambenda.net/index.php?id=c00010

Stránky ještě nejsou úplně hotové, tak buďte kdyžtak schovívaví.. :)
Je to zajímavý, ale nevím, přijde mi to hrozně jednoduchý, a přitom to úplně nechápu :D , např. proč nemít stíníci plech stále v jedné pozici? účinek by nebyl zas o tolik snížen, a hlavní přece je, aby to běželo ne? Teprve potom bych se zabíval nějakými efektivněšími způsoby. A možná by šlo mít stíníci plech pouze na statoru a na rotoru vůbec ne. Ale nevím jestli by tam byla dostatečná síla na překonání odpudivého pole. Jo, a ještě si taky nejsem jistý těmi stínícími plechy, jestli by té magnetické energie nevzaly až příliš mnoho. No, každopádně mě to nutí vyzkoušet to. teď jen sehnat vhodný materiál...


Zamčeno

Zpět na „Archiv - Dílna“