Welgorův magnetmotor

Sem jsou přesouvána "spící" a uzamčená témata. Spící témata je možné opětovně probudit k životu...
Koumes
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: sob 31 bře 2007 21:18

Příspěvek od Koumes »

Welgor píše:Mám novej nápad. Mnohem lepší než ten předchozí. je to velmi lehké na sestrojení a vydá to mnohonásobně víc energie. stačí to rukou roztočit a už tto jede! (než to patentuju, tak to sem nedám)
Welgor píše:Tak, teď už to sem můžu dát:
:D Welgore, chceš říct, že jsi během jednoho dne dostal patent na ty tvoje náčrtky? Podobných je na netu spousta a velmi pochybuji, že by se jimi jakýkoliv patentní úřad vůbec zaobíral (už vidím tvář toho úředníka, jak mu říkáš: Tak tady je to perpetuum mobile, ti vědci a vynálezci co se tím marně zabývali předchozích několik stovek let byly pěkní šumaři, no a já to vymyslel za pět minut. Sice to nemám postavený, ale určitě to musí dát několikanásobně více energie než do toho vložíte, víte ... :-) ).

Jo s předvedením funkčního prototypu by to byla jiná, ale ten zatím ještě nikdo neukázal (krom případů, že ho někdo měl, ale byl ukraden neznámou velmocí, apod. kraviny)


Koumes
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: sob 31 bře 2007 21:18

Příspěvek od Koumes »

Welgor píše:Tak, teď už to sem můžu dát:
Á propó, předpokládám, že to filajový je onen vybájený a na fóru hodně probíraný zázračný neexistující materiál, který skvěle odstíní magnetické pole bez toho aniž by ovlnivnil sám sebe a magnet, že :lol:


Uživatelský avatar
DrJarda
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22 srp 2007 19:13
Bydliště: blízko Rakovníka

Příspěvek od DrJarda »

Koumes píše:
Welgor píše:Tak, teď už to sem můžu dát:
Á propó, předpokládám, že to filajový je onen vybájený a na fóru hodně probíraný zázračný neexistující materiál, který skvěle odstíní magnetické pole bez toho aniž by ovlnivnil sám sebe a magnet, že :lol:
Ale Koumesi, takhle drsně kazit Welgorovi mladické nadšení... Styď se :oops: :lol:
Jeho (i jiná) schémata můžou dát vzniku zajímavým nápadům.


Uživatelský avatar
DrJarda
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22 srp 2007 19:13
Bydliště: blízko Rakovníka

Re: Koumes + Dr.Janda

Příspěvek od DrJarda »

pepo.bn píše:Pani , je mi Vás uprimne lúto. PePo
Pepo Pepo, tady jsi na fóru snílků, kteří sní s otevřenýma očima.
Věřím, že někomu to může připadat jako číst zápisky šílenců a choromyslných. Ještě že nás nechceš upálit :P

Možná že před vstupem do fóra by chtělo dát upozornění, že čtení diskuse může někomu způsobit nervový otřes :roll:

Pozn.: TOTO NENÍ VĚDECKÉ SYMPOSIUM :lol:


Uživatelský avatar
DrJarda
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22 srp 2007 19:13
Bydliště: blízko Rakovníka

Re: Koumes + Dr.Janda

Příspěvek od DrJarda »

pepo.bn píše:Pani , je mi Vás uprimne lúto. PePo
Já tyto a podobné diskuse vnímám jako skupinový brainstorming, kde se vedle smysluplných řešení nabízejí i zdánlivé nesmysly a ve finále z toho může vzniknout zajímavý nápad nebo podnět.

Konkrétně - příspěvek Welgora (st 22 srpen 2007 20:39) s magnety ve stálé pozici mě inspiroval k tomu, jakou další hračku postavím svým dítkám ze stavebnice MERKUR.

A pak uvažovat nad mechanickými schématy proč to nejde a někomu oponovat je dobré duševní cvičení ;) Rozhodně mechanická schémata jdou zdůvodnit lépe než když jsem se snažil o podobné vysvětlení při demonstraci elektromagnetického záření na funkci byť jednoduchého digitálního zařízení.

A nejsem Dr.Janda!!! :lol:


Uživatelský avatar
DrJarda
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22 srp 2007 19:13
Bydliště: blízko Rakovníka

Příspěvek od DrJarda »

Pro pepo.bn

Pokud dítě nemá v ruce třeba zdroj napětí, marxův generátor, laděný rezonátor spolu s anténou... je dobré mu bezpečnou hračku nebrat a ukázat mu, že svět není jen hračky. Děti sami časem hračky odloží. A sny není vhodné dětem zcela brát. Kdyby nebylo snílků tak člověk žije pořád v jeskyni.

Je s tebou dobrá diskuse pepo.bn Já dnes končím.


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Příspěvek od Welgor »

Koumes píše:
Welgor píše:Mám novej nápad. Mnohem lepší než ten předchozí. je to velmi lehké na sestrojení a vydá to mnohonásobně víc energie. stačí to rukou roztočit a už tto jede! (než to patentuju, tak to sem nedám)
Welgor píše:Tak, teď už to sem můžu dát:
:D Welgore, chceš říct, že jsi během jednoho dne dostal patent na ty tvoje náčrtky? Podobných je na netu spousta a velmi pochybuji, že by se jimi jakýkoliv patentní úřad vůbec zaobíral (už vidím tvář toho úředníka, jak mu říkáš: Tak tady je to perpetuum mobile, ti vědci a vynálezci co se tím marně zabývali předchozích několik stovek let byly pěkní šumaři, no a já to vymyslel za pět minut. Sice to nemám postavený, ale určitě to musí dát několikanásobně více energie než do toho vložíte, víte ... :-) ).

Jo s předvedením funkčního prototypu by to byla jiná, ale ten zatím ještě nikdo neukázal (krom případů, že ho někdo měl, ale byl ukraden neznámou velmocí, apod. kraviny)
Omlouvám se, ale patentoval jsem něco poprvé :D, taky se my pěkně vysmáli, a proto jsem napsal, že to sem můžu dát, protože by to stejně nemoh nikdo šlohnout :D

Ta speciální fialová látka je slitina cínu, stroncia, kyslíku, hafnia, wolframu a neonu. (nevim co to přesně udělá a už jen dát to všechno dohromady je téměř neuskutečnitelné, ale věřím, že to bude fungovat :D)

DrJarda, pepo.bn: Tak vám moc děkuju, že se o mě rozpráváte jako o dítěti. :shock: :D


Uživatelský avatar
DrJarda
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22 srp 2007 19:13
Bydliště: blízko Rakovníka

Příspěvek od DrJarda »

Welgore, myslím, že tvůj postup prožil asi každý magnetář, kdy v prvotním dětském nadšení jaksi pominul druhou stranu magnetického motoru (tu která ho brzdí). Mně se to také stalo.
Pokud se seznámíš s tím, že to tak nejde a uchováš v sobě kus dítěte, pak budeš hledat způsob jak by to šlo. Jak obejít to, proč to nejde. A kdo ví... štěstí přeje připraveným. Vždyť elektřina je všude kolem nás a v podstatě je to jen prostý pohyb magnetu v cívce...


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Příspěvek od Welgor »

nj, ale kdybych použil nějaké slabé magnety a "slepil" je do tohoto tvaru, tak by to možná šlo, ale nevim co by z toho vzniklo. (slabé proto, aby šli lépe spojit souhlasné póly)


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Příspěvek od Welgor »

Něco jsem "ztvořil", myslím, že by to mohlo fungovat. Jestli na tom najdete něco co nebude fungovat, tak si mě nepřejte! :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Asi si tě nepřeju teda.. :-)

Příspěvek od adam.benda »

Welgor píše:Něco jsem "ztvořil", myslím, že by to mohlo fungovat. Jestli na tom najdete něco co nebude fungovat, tak si mě nepřejte! :D
Já se omlouvám, ale nějak se v tom nákresu asi nevyznám. :) ..Pokud se v něm vyznám, tak to asi moc fungovat nemůže :D , ale třeba ti jde o něco podobného, co už jsme tu v této diskuzi měli.. hledej o pár "stránek" dozadu tzv. "Ruský magnetický motor". Možná máš to, nebo něco podobného namysli. Obrázek mi ho totiž hodně vzdáleně připomíná. :) Myslím, že většina z nás se tu tehdy shodla, že ruský magnetický motor dosáhne rovnovážného stavu a zastaví se. Někdo myslím i psal, že ho stavěl a že motor neběžel.. (hodně to zjednodušuju, raději si projdi nějaké předchozí stránky, kde to probíráme..).
Welgore, nevěš hlavu, však ono to půjde.. Velké věci nikdy nepřichází z hodiny na hodinu... ;)


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Re: Asi si tě nepřeju teda.. :-)

Příspěvek od Welgor »

kuokal jsem na ten ruský mm, a máš pravdu, je to tomu mému dost podobné. Mohl bys mi prosím říct, čemu na tom nákresu nerozumíš? Kdyžtak bych to mohl překreslit.
adam.benda píše:[Velké věci nikdy nepřichází z hodiny na hodinu... ;)
Ve většině případů dochází k velkým věcem z hodiny na hodinu. ;)


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Vysvětlení

Příspěvek od Welgor »

Abych to lépe vysvětlil: Jakmile je posuvný magnet nahoře mimo píst, jde píst přitažlivou silou k velkému modrému magnet nahoru a roztáčí vačkovou hřídel, tím odsune hnědou tyčku dole doprava, a tím se dostane posuvný magnet nad píst a odpudivou silou jde píst dolů, až se vačková hřídel dostane do pozice, kde tyčka "sjede" ke kolu, tak zase díky hnědé tyčce se posuvný magnet nahoře posune mimo píst a opět se píst přitáhne k pevnému modrému magnetu a takhle furt dokolečka.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Asi si tě nepřeju teda.. :-)

Příspěvek od adam.benda »

Welgor píše:.... kdybych použil nějaké slabé magnety a "slepil" je do tohoto tvaru, tak by to možná šlo ....
Já nevim... vůbec si neumim představit, co by z toho vniklo a jakej by to mělo smysl... možná by to byl značnej bordel magnetických polí.. :)
Welgor píše:kuokal jsem na ten ruský mm, a máš pravdu, je to tomu mému dost podobné. Mohl bys mi prosím říct, čemu na tom nákresu nerozumíš? Kdyžtak bych to mohl překreslit.
Tak nějak celkově se v tom ztrácím, třeba mi nejde do hlavy, že se tam vyskytují magnety jen s "jedním pólem", ale beru to tak jako že se ti už nechtělo kreslit druhý pól.. takže ok.. Teď jak na to koukám, už mi úplně docvaklo, o co ti přesně jde..
Magnetické pole jsou stočené křivky.. když bude zařízení akorád v té poloze, která je na nákresu, už tam se budou odpuzovat červené póly pístu a posuvného magnetu... a i kdybys tohle ošetřil, mám velice silný pocit, že zařízení dosáhne rovnovážného stavu a nepoběží.. a to nejsem žádnej pesimista.. :)
Welgor píše:
adam.benda píše:[Velké věci nikdy nepřichází z hodiny na hodinu... ;)
Ve většině případů dochází k velkým věcem z hodiny na hodinu. ;)
S několikaletou přípravou předtím, samozřejmě. :)


Uživatelský avatar
DrJarda
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22 srp 2007 19:13
Bydliště: blízko Rakovníka

Příspěvek od DrJarda »

Welgor píše:Něco jsem "ztvořil", myslím, že by to mohlo fungovat. Jestli na tom najdete něco co nebude fungovat, tak si mě nepřejte! :D
Tentokrát se zkusím pro změnu zamyslet jak by to šlo a nebudu hledat proč to nejde a ani to neshodím ze stolu podle poučky klasické fyziky podle které je to nemožné.
Zmíněný ruský motor nebude fungovat, jelikož má na první pohled problém ve schématu (konkrétně bod 3 - ferromagnetic shutter). 3 - ferromagnetic shutter je onen bájný materiál, který dokonale odstíní magnetické pole.
Ale u Welgorova řešení - se musím zamyslet víc :)
Ale to až po obědě.


Zamčeno

Zpět na „Archiv - Dílna“