Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...

Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Magnetův projekt

Příspěvek od adam.benda »

Přidávám se a Magnetovi držím palce. Myslím, že nějaké to množství odvahy bude potřebovat... :D


django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Magnetismus a gravitace

Příspěvek od django1 »

adam.benda píše:Obávám se, že v tomhle vždycky půjde o úhel pohledu.
martin11 píše:Se zeptám, jak spolu souvisí magnetizmus a gravitace v magnetickém motoru???.
stačí číst
django1 píše:Před třemi lety jsi na srazu u Jeffa v klubu řekl toto : " my jsme si mysleli, že magnetizmus a gravitace nejdou oddělit. Dnes máme zvlášť gravitační a magnetický motor.
Já bych byl spokojen kdybych dostal vysvětlení, jak je možné, že před třemi lety měli pořešeno a věděli, že ty dva jevy nesouvisí a dneska si Anri pohrává s myšlenkou, že to možná souvisí natolik, že ty jevy jedno jsou. To není otázka úhlu pohledu. To je výsledek bádání. A pokud jsou ty jevy jedno, pak spolu v magnetickém motoru souvisí absolutně.

Mám za to, že takové prohlášení od člověka, který má jak magnetický, tak gravitační motor nelze brát lehkovážně a měli bychom se všichni pídit po důvodech takové myšlenky. Protože nás všechny může posunout o řádný kus dál. Nebo nasměrovat správným směrem.


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od A(&F) »

django1 píše:Před třemi lety jsi měl jasno, že magnetizmus a gravitace nesouvisí.
... to určitě ne ...... a pokud si snad někdo má slova takto vysvětlil mylně (čímž se následně zpozdila jeho práce na vývoji vlastního zařízení :D), potom se omlouvám ...

... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

U mag. motorů máme každý, kdo na tu věc někdy sahl jiný názor. Osobně se dělím o všechny poznatky, i když se mnou někdy někdo nesouhlasí. u mého motoru gravitaci absolutně nepotřebuji, a pochybuji, že ji někde někdo u mag. motoru bude potřebovat. :idea: ... tím nevyvracím, že spolu magnetizmus a gravitací souvisí či ne. Dijango má ve svém nicku něco o podělení se o myšlenku...zeptáme napřímo....udělal jsi někdy něco magnetického, či jen a jen teoretizuješ kolem MM? s pozdravem martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Zdar chlapi,
díky za podporu :good: Budu ji potřebovat. Vždycky, když se blíží finále, tak je člověk natěšenej, ale zároveň se v skrytu duše obává zklamání. Aspoň já to takhle zažívám.
Ale těm magnetům jsou moje pocity šumák, takže se jde na věc - zítra to přiveze PPL a o víkendu se do toho ponořím. Ještě zvažuju, že si pro tento případ asi pořídím tu vizualizační fólii, jak ji tady doporučoval Jirkasson. Laděním pomocí šroubů a osazováním větších nebo menších magnetů na statory a excentr se dá taky dost zjistit, ale tvary těch výdutí bude asi potřeba skutečně "spatřit". Vím, že takové pozorování částečně ovlivňuje i samotný experiment, ale bude to ve statickém stavu, abych "viděl" ty deformace a nemusel jen hádat.
No, uvidíme - každopádně budu informovat.
Zdraví :o)
Magneto


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

martin11 píše:U mag. motorů máme každý, kdo na tu věc někdy sahl jiný názor. Osobně se dělím o všechny poznatky, i když se mnou někdy někdo nesouhlasí.
Mám tu drzost nesouhlasit, že podle tebe MM fungovat nikdy nebude :)
Možná se ti zdá že to dělám na primitivní úrovni ale právě díky deformaci magnetického pole se u mého modelu dokážu dopracovat k pozitivním výsledkům, resp. s cela odlišného priebehu ako pri základnej verzii.
Na druhé straně si dobre odhadl, že tam mám velké tření a ak bych takhle pokračoval dál, tak se mi to zadrhne. Tak mne čeká i znižování počtu ložisk. Nevím kolik toho stihnu ale ozvu se nejspíš až na podzim. Držím palce všem, který se pokoušejí sestrojit MM, zatím :bye: :pivko:


JezMan
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 26 pro 2013 1:56
Dostal: 1 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od JezMan »

Zdravíčko,
nějak to tu umřelo.
Magneto, tak jak? Po setkání u Jeffa jsem byl zvědav až dorazí magnety, na zprávy. A zatím stále nic. Palce už mám od držení placatý :-)
Co nového? A něco u ostatních?

Mějte se a magnetujte trochu !

P.S. u mě tedy bohužel nic, ale...


Možná již zítra...
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

...jak u mě NIC... co to je za řeči.... jsem si nevšiml, že by jsi tu cokoliv prezentoval....
tak se vyšpul a ...cokoliv pošli...hoříme touhou "něco" vidět...teorie...u mě nic nestačí....makej a vyfotografuj....alespoŇ, jak máš v ruce dva magnety.... :good: jinak :bad: ...zdarec :pivko: martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Žádný strach, chlapci,
všechno plyne, jak má, jen musí člověk občas zasednout za PC a vydělávat prachy. Ale teď budu mít zase volnější ruce - rozhodně poreferuju. Však víte, že nejsem skoupý na informace ani nákresy :o)
Zdraví
Magneto


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

Doufám, že vám nevadí česko - slovenská spolupráce.
Já pokračuju a mám stále rezervy, ale to zacyklení (360°) bude asi prokleté :devil:


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od Magneto »

Zdar Buky,
hlavně že pokračuješ, někde už se to prolomí - dřív nebo později, uvidíš.
A česko-slovenská spolupráce? Magnety jsou na celém světě stejné :o)
Zdraví :o)
Magneto


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

Nevím jestli to má nějakou cenu sem psát, ale nedá mi to.
Souhlasím, že mag. motor nemůže pracovat na principu přítahu a odpuzu, můžu to potvrdit z vlastní praxe a právě ten odpuz (kopeček) mi dělá najvětší problém, resp. bez odpuzu se dostanu podstatně dál.
Proto si jako základní model představuji dvě stejná závaží zavěšené na kladce, co je pro mne silová rovnbováha F1 = - F2. Když bude jedno ze závaží lehčí, tak půjde o silovou Nerovnováhu F1 < F2 a dojde k pohybu.
Co myslíte, je možné takovej stav dosáhnout u per. magnetů ? Nebo je moje úvaha chybná ?

Přeju všem příjemné a klidné vánoce.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od poota »

Problém bude nejspíš v tom, že je rozdíl mezi gravitací a magnetickou silou.
Gravitace působí jenom směrem dolů, takže aby Ti ta dvě závaží pracovala "proti sobě", tak jsi použil kladku - ta gravitace je také "mimo" ta dvě závaží, působí na každé z nich zvlášť a závaží na sebe nepůsobí navzájem.
U magnetů je ta síla jakoby "v nich", takže působí jenom mezi nimi a navíc dvěma možnými směry, tedy jako přitahování nebo odpuzování.
Kdyby ses chtěl s dvěma magnety dostat do podobné situace jako se závažími, tak bys musel mít ty dva magnety tak daleko od sebe, aby na sebe nepůsobily a přitahovat je přes kladky ke třetímu magnetu, který by Ti nahrazoval tu gravitaci. U magnetů bys zase nemusel měnit jejich váhu jako u závaží, ale stačilo by měnit jejich orientaci.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od martin11 »

...jojojo...za chvilku bude chodit ježíšek, tak čekání využiju příspěvkem...
Bukymu dělá starost .."odpuz" přesně stejný problém mám u mého "pístového hehiklu"
...už to řeším více jak :idea: :idea: tisíc dnů...a....moje řešení....odpuz z motoru vyřadit...
na všeobecný odpor, který tímto mým tvrzením vznikne to mohu prezentovat na mém motoru. Už to mám na stole a funguje to...jen motor se netočí...ale to se "snad" také jednou zlomí....
...nyní mám jiné strosti.....Trabant600 rally je moje priorita...ale to je jiné tema....hezký večer všem....martin11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Magnetické Motory

Příspěvek od buky »

Abych to upřesnil.
Tu kladku beru jen jako teoretický model z hlediska působení sil. Když bude jedno ze závaží lehčí, tak dojde k zrychlení (pádu) ve směru těžšího závaží. Ak ale vyrovnám počas pádu hmotnost obou závaží, tak už půjde jen o setrvační pohyb a nakonec dojde v důsledku tření k zastavení.
Taky ale můžu během pádu měnit hmotnost na jednom ze závaží, resp. homtnost bude větší nebo menší. Co se bude dít? Může dojít k rovnoměrnému resp. kolísavému pohybu, k zastavení i k zrychlení ve směru těžšího závaží. Je to z důvodu různě veliké a opačně orientované síly (negativní). Proto nesouhlasím, že MM musí mít zrychlujíci pohyb. Odpuzování beru po skušenostech jako negativní sílu navíc, bez ní se dopracuji dál. Už jsem psal že mne to stále baví, protože mag. pole se dá deformovat a tak dochází i k oslabení negativních sil, do akej miery nevím, ale funguje to.


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“