Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Autopatie

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od hanka »

keft píše:Já bych řekl, že ČEHOVSKÝ je liška podšitá...
Kdybys tady napsal o tom, že si myslíš, že stejného účinku, jako autopatie J. Čehovského, lze dosáhnout zmagnetizováním vody a jejího následného přiložení nad 7 čakru s mentálním záměrem – tak Tvůj příspěvek budu považovat za přínosný :good: :) .

Ale Tvoje označení J. Čehovského za „lišku podšitou“ se mi nelíbí. Zbytečně špiníš jméno slušného člověka, který se o svůj objev dělí s lidmi na celém světě. Díky jeho autopatii se vyléčily stovky lidí z velmi nepěkných nemocí…

Není přece nutné odsuzovat již používanou úspěšnou metodu, aby jsi upozornil na jinou, podobnou - obě mohou jít v míru vedle sebe... ;)

:lol: Hanka


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Alžbeta
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pát 14 zář 2012 11:21
Dal: 36 poděkování
Dostal: 21 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od Alžbeta »

jirik.tk píše: Jeden z mých učitelů mi kdysi kladl na srdce: "Hochu, hochu, moc spekuluješ a málo činíš." A tak se moc přimlouvám za to, abychom tu přetřásali méně teorii, ale více praktické záležitosti. Takže po nějakých připomínkách najdete další verzi návodu na potencování ve štamprlce zde: http://jirik.tk.sweb.cz/autopatie/navod1.htm
Môj problém je odkladanie - prokrestinace. Čítam Vás tu, odporúčam, linky posielam na všetky strany, ale "skutek utek". Vďaka za Tvoj príspevok, bol tou poslednou kvapkou. :eclap:
Prehnala som to s prácou v záhrade do noci a poštípali ma mušky či komáre, alergia ako hrom, zápal, koža okolo lakťov ako žehlička.
Ráno som zobrala decovú odmerku z varného skla, preliala litrom vriacej vody, opálila nad ohňom a použila na slinu a dych, cca C40. Nielen vypila, ale aj natrela všetky poštípané miesta. Smelo použijem výraz zázrak. Alergická reakcia zmizla. Nič nesvrbí, nepáli, teplota kože normálna.
Bez liekov! Nálada výborná, zvýšená aktivita. Včera som to zopakovala. Dnes trochu útlm, nechcem to prehnať.

Ešte raz vďaka vám všetkým za príspevky a rady, za túto stránku. Nesmierne si to vážim. :good:
Ešte doplním: Večer si konečne sadnem a do Autodebilníčka zapíšem súčasný stav atď :angel: Splnené :)
Naposledy upravil(a) Alžbeta dne ned 23 čer 2013 11:37, celkem upraveno 2 x.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od poota »

keft píše:Já bych řekl, že ČEHOVSKÝ je liška podšitá, protože totéž lze docílit magnetizací vody.
Sice se hluboce mýlíš, ale na to máš plné právo.
Ovšem k propagaci jiné, dle Tvého názoru snad i lepší metody, bys měl využít jiné vlákno a nebo si ho založit.
A za nařčení Čehovského by ses měl omluvit!

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Autopatie

Příspěvek od jirik.tk »

keft píše:Pokud přijmete (a je to nejen můj názor) a ověříte-li si to v praxi, že je to pravda, pak je toto vlákno jen jako jedna z možných cest, která se mi však jeví oklika.
Ano, s možností programování souhlas, ale problém je v tom, jak poznáš, co vše je potřeba řešit? Spousta "problémů" může být podprahových. A co když bys těch programů tam musel nasázet třeba 500. Ne-li více. Nehledě k tomu, že pro nás zdaleka nemusí být to, co momentálně chceme, to nejlepší. Náš pohled na naše myšlení a emoce je zpravidla velmi zkreslený.
Pan Čehovský naopak hovoří o nutnosti používat co nejméně programovanou vodu. A co se týče peněz, nikdo přece nikoho nenutí používat autopatickou lahvičku.


ailleyscha
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: ned 28 dub 2013 18:29
Bydliště: Kopřivnice
Dal: 23 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od ailleyscha »

Dobrý večer, velice mě zajímá tato metoda léčení, ale potřebuji se informovat o pár věcech které mi nejsou jasné :oops:
Postup přípravy je mi jasný, jen nevím jak vařit ??? :cry: Také mi není jasné kdy a jak použít pránu ?
Mám se řídit nejspíše tím co a jak to cítím ?
Jsem moc ráda že jsem vás našla, číst si o lidech kteří se snaží léčit sami a hledají vlastní cesty je pro mne skoro jako zázrak :P
Díky Vám jsem se vrátila k urinoterapii kterou jsem kdysi zkoušela a mám s ní dobré výsledky i dnes ale.......
Nevím jak to popsat, ale mám pocit že vždy když se začnu starat o své zdraví, přijde mi do života něco nehezkého co mne převálcuje a hlavně odvede na jinou kolej :cry:
Mám teď starosti o dceru od které odchází partner, mají spolu dvě malé děti a dcera to špatně nese, přitom všem do nedávna bylo vše v pohodě - její parter si ale teď našel jinou a najednou je vše jinak.
Proč to píši ??? Musela jsem přestat s urinoterapíí, protože mne to zasahuje a já nejsem psychicky v pohodě, jsem nervozní, pořád něco řeším, nemám na sebe čas atd.Z knih vím že toto není nejlepší :cry: Proto se vás chci zeptat - má smysl teď zkoušet autopatii nebo raději posečkat až bude vše v pohodě ???
Tak nějak cítím, že do toho mám jít i přesto, jen asi potřebuji poradit od zkušenějších :!:
Jinak se omlouvám za svuj výlev a přeji všem pěkný večer a budu moc ráda když mi někdo odpoví


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od poota »

ailleyscha píše:Postup přípravy je mi jasný, jen nevím jak vařit ???
Rady budou zřejmě rozličné ;)
Čehovský doporučuje vaření ve své autopatické lahvičce, která se dá při vaření držet rukou - zahřívat se dá plamenem plynového sporáku, grilovacím hořákem a nebo zapalovačem s ostrým plamínkem. Při použití zkumavky nebo lékovky je problém, jak je v plameni udržet - v normálních kleštích není cit a snadno to z nich vyklouzne, možná by se daly použít kleštičky na cukr. Osobně si myslím, že by mohlo stačit i nalití horké vody třeba z varné konvice a přímo do ní plivnout a nebo dýchnout, chvíli počkat a potom už normálně ředit.
ailleyscha píše:Také mi není jasné kdy a jak použít pránu ?
S pránou myslím, že je lepší počkat, až se vyřeší problémy z nižších "vrstev".
ailleyscha píše:.. nejsem psychicky v pohodě, jsem nervozní, pořád něco řeším, nemám na sebe čas atd.Z knih vím že toto není nejlepší :cry: Proto se vás chci zeptat - má smysl teď zkoušet autopatii nebo raději posečkat až bude vše v pohodě ???
Autopatie začíná působit nejdřív v psychické sféře, což je zrovna to, co potřebuješ :lol:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Autopatie

Příspěvek od jirik.tk »

poota píše: ... v normálních kleštích není cit a snadno to z nich vyklouzne, možná by se daly použít kleštičky na cukr. Osobně si myslím, že by mohlo stačit i nalití horké vody třeba z varné konvice a přímo do ní plivnout a nebo dýchnout, chvíli počkat a potom už normálně ředit.
U menší zkumavky stačí dřevěný kolíček na prádlo. S varnou konvicí by se to muselo vyzkoušet. Může to fungovat dobře, možná třeba "jen na dvacet procent" nebo taky vůbec. Ale je možnost místo vaření použít zalití troškou 80 procentního lihu.

Ono také záleží na tom, co dotyčnému je, či co chce řešit. Blbou náladu, nesoustředěnost ve škole či v zaměstnání, anebo plísně pod nehty? Bez znalosti okolností se těžce radí. Pokud se jedná o drobnosti, není problém experimentovat, když to nezafunguje, tak nějaký pátek nehraje roli. Pokud se jedná o vážné věci, je na místě autopatická lahvička. Je odzkoušená a funguje spolehlivě. A přesto řadu lidí zklame, protože podcení návod.

Na nevelké psychické problémy bych nevařil a použil dech potenci do 100. Pak se uvidí.


ailleyscha
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: ned 28 dub 2013 18:29
Bydliště: Kopřivnice
Dal: 23 poděkování
Dostal: 10 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od ailleyscha »

Poota a Jirik.tk - děkuji za odpovědi, zkusím to tedy. Můj plánovaný postup je tento : Slinu nebo slinu a dech do lékovky, doliji trochou vody a zaštěrkám :)
Lékovku dám do hrnce s vodou a zkusím povařit ve vodní lázni tak půl minuty, minutu :roll: pak naředím asi C20 možná C40 na začátek stačí, aplikuji na třetí oko, pár kapek pod jazyk :) snad to mám dobře a na nic jsem nezapomněla :oops:
Pak napíši výsledek :) přeji všem hezký večer


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od vokoun »

:? No já bych radši nad přímý plamen než do vařící vody :ethink: je to můj názor nevím hodte někdo do placu svoji zkušenost :ethink: nad plamenem se to trochu vypaří a udělá na skle film a tím pádem i novou informaci :bye:


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od hanka »

ailleyscha píše:.. nevím jak vařit ??? :cry: ...
Musela jsem přestat s urinoterapíí... má smysl teď zkoušet autopatii nebo raději posečkat až bude vše v pohodě ???
Já bych také raději vařila nad plamenem, tak, jak to doporučuje J. Čehovský.
Moje zkušenosti s vařením, než jsem našla to, co mi vyhovuje: Při prvním vaření AP jsem málem způsobila požár, když mi chytly kapesníky, kterými jsem lahvičku držela :D (+ popálené prsty). Od té doby držím lahvičku dřevěným kolíčkem na prádlo.. (vařím v AL). K nahřívání jsem používala obyčejnou čajovou svíčku, jenže ta mi zakouřila lahvičku. Potom jsem vzala jednoduchý hřbitovní kahánek, ale lampový olej čudí také. Tak jsem dala do kahánku místo lampového oleje líh - a jsem spokojena. Plamen je čistý. Lahvičku držím kolíčkem na prádlo nad plamínkem a od doby, kdy začne vařit, počítám přibližně ve vteřinových intervalech do šedesáti - to je asi minuta. Chviličku počkám a pak prolévám potřebným množstvím vody. ;)

V urinoterapii se nedoporučuje aplikovat vnitřně urinu při negativních emocech, protože zpětným příjmem uriny se promítnou i do ní a tím je může prohlubovat.
Autopatie pracuje jinak, proto bych nic neodkládala a směle začala - myslím si, že Ti ve zvládání psychických problémů pomůže :good: .

Souhlasím s Jiříkem, také bych při psychických problémech AP nevařila :ethink: ..

Držím Ti palečky. :lol: Hanka


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od milda »

Ahoj všici :D
Mě se osvědčilo vaření v AL na plynovém sporáku, na nejmenším hořáku na "sporo"
kuličku v AL plním na 1/3 - 1/2 max.
AL pak držím v ruce za spodní okraj - k vrchnímu okraji vyběhne pára.

Na psychické problémy bych ještě podržel AL před potencováním chvilku nad hlavou.

přeju hodně úspěchů, M. :D


jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Autopatie

Příspěvek od jirik.tk »

Ještě bych chtěl připomenout dvě věci:

I když jsme si zvykli na slovní spojení "řešíme psychické problémy", "řešíme fyzické problémy", ve skutečnosti obnovujeme civilizací poškozené napojení naší bytosti na ono velké zářivé TO, co nás nesmírně přesahuje (ale i to jsou hodně nepřesná slova). V důsledku toho se v naší bytosti posiluje zdraví. A to je jen jedno. A bylo by to dobré podpořit zdravějším stylem života a snížením elektromagnetické zátěže našeho organismu. Když už nic jiného, tak mít mobil, kdykoli je to jen možné, několik metrů od sebe.

Jsme naučeni spěchat, takto asi přinášíme zisky rychleji. Ale vše chce svůj čas. V autopatii není radno spěchat. Mnozí ji už kvůli tomu odhodili. Je lepší zmenšovat tu naši hromadu problémů takřka bezbolestně lžící či malou naběračkou, než použít ostrý rýč. Opravdu začínejte malými potencemi a směrem od hmotna k nehmotnu, tj. od sliny či dechu (to je také voda) k práně. Začátek s pránou o potenci 1M - to je pro vyčištěného jogína s 20letou praxí. Vyšší potence neznamená lepší a účinnější. Na něco je vhodnější lžíce, na něco rýč. Zkuste si vyčistit zuby kartáčem na podlahu.


sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od sisa »

Tak mám za sebou zhruba týden s autopatií, zkusím poreferovat. Beru zatím obden z 1,5 l, vařený dech, mám AL.
Po druhé aplikaci jsem musela na týden vynechat, protože jsem dostala tak strašnou střevní chřipku, že jsem zůstala na týden vyřazená z provozu a ležela v posteli, jak mrtvola.
Tento týden pokračuji a jediné, co pozoruji, je špatné spaní a změna v psychice. Až mě to zarazilo. Najednou mě přestaly zajímat věci, které jsem dělala denně, jsou mi putna. Přestala jsem si dělat starosti z věcí, které mi předtím starosti dělaly. A změnily se mi chutě, co se týče jídla. Některé věci nemohu, zvedá se mi žaludek. Bohužel, nevím, jestli je to pozůstatek té chřipky nebo reakce na autopatii.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Autopatie

Příspěvek od poota »

Čehovský zdůrazňuje, že každý poradce má upozornit klienta na možnost autopatické reakce, která bývá většinou silná a mohla by ho překvapit. Přestože čtu pozorněji, než většina populace, a není mi nutné všechno opakovat třikrát, tak jsem byl také autopatickou reakcí překvapen :lol:
Změny, ke kterým dochází, jsou součástí postupného "odbourávání" chyb, kterých jsme se vůči svým tělesným schránám po dlouhá léta dopouštěli. Přesto, že jak jirik.tk správně poznamenává, jsou psychické i fyzické navzájem provázány, tak máme stále ještě zaběhnuté rozlišovat, které projevy jsou "tělesné" a které "duševní". Takže poruchy usínání a nebo různé úzkosti a strachy dáváme do krabičky "duševní" a projevy bolestí na různých místech našich korpuskulí zase do krabičky "tělesné".
Změnou chutí Ti Tvoje tělo dává najevo, že je pro Tebe vhodné až nutné změnit jídelníček - a upřímně řečeno, je úplně jedno, jestli je to nutné jenom dočasně kvůli té "chřipce" a nebo trvale kvůli Tvé cestě za zdravím - v obou případech je rozumnější tělu vyhovět, než riskovat "šavlový tanec" dodržováním dosavadních zvyků :P

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Autopatie

Příspěvek od jirik.tk »

Doplním pootu
sisa píše:Tak mám za sebou zhruba týden s autopatií, zkusím poreferovat. Beru zatím obden z 1,5 l, vařený dech, mám AL. Po druhé aplikaci jsem musela na týden vynechat, protože jsem dostala tak strašnou střevní chřipku, že jsem zůstala na týden vyřazená z provozu a ležela v posteli, jak mrtvola.
To je přesně to, o čem jsem psal dnes o kousek výše. Ten, kdo doporučil 1.5l vařeného dechu postupoval opatrně a přesto vidíš tu reakci. Ale toto autopatické zhoršení je známkou Tvé vnitřní vitality. Organismus nastoupil do boje prudce. Bylo by dobré s další aplikací počkat, až zavládne realativní mír a vojsko si odpočine. Dlouhodobý intenzivní boj je též vyčerpávající. Podobné zkušenosti mne utvrdily v tom, že je dobré začít nevařenou slinou 30-40C a pokračovat klidně za 14 dnů 60C. A takto zjistit, jak příslušný organismus reaguje. Opravdu vyšší potence a velmi časté opakování nejsou lepší, účinnnější, "kvalitnější". Každý máme své optimum a nejsme-li v ohrožení života, není kam spěchat.
sisa píše:Tento týden pokračuji a jediné, co pozoruji, je špatné spaní a změna v psychice. Až mě to zarazilo. Najednou mě přestaly zajímat věci, které jsem dělala denně, jsou mi putna. Přestala jsem si dělat starosti z věcí, které mi předtím starosti dělaly. A změnily se mi chutě, co se týče jídla. Některé věci nemohu, zvedá se mi žaludek. Bohužel, nevím, jestli je to pozůstatek té chřipky nebo reakce na autopatii.
To není jen "špatné", zmizely starosti (!), to je přece úžasné. Pokud někomu zmizí zájem o hospodu, hernu či dokonalý makeup (neber teď osobně) ve prospěch pohybových aktivit a zájmu o sebe sama, je to také přínos. A co se týče toho jídla, to Ti takto organismus naznačuje, že toto momentálně nechce. Až přestane boj, budou mnohá jídla třeba opět přijatelná.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“