Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
233
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 552

MIRKO
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: čtv 17 bře 2011 10:27
Bydliště: Valašsko
Dal: 490 poděkování
Dostal: 228 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od MIRKO »

No nějak jsi nemůžu pomoci, ale připomíná mi to vyhánění čerta-dáblem.Oni helminti zcela jistě umí modulovat imun. systém ...jinak by byli zničeni.Z toho důvodu jsi myslím, že žádná autoimunitní nemoc neexistuje...to je jen další blábol doktorů.Spíše bych to nazval ,,poruchou
imun. odpovědi,,/možná cílenou/. :ethink:


Člověk není poražen, je-li sražen k zemi.
Poražený bude jen když na té zemi zůstane.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hrozinka píše:Co ten CANIVERM - opravdu se nedá použít? Nikdo nereaguje a tak to mám vzít jako blbý dotaz?
Spíš s tím nikdo nemá zkušenosti. Je to vícespektrální antihelmintik, tableta 0.175g obsahuje Fenbendazol 150 mg, Pyranteli embonas 144 mg, Praziquantel 50 mg. Pro psy je to OK, takže pro lidi asi taky, ale kdo ví.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
dancaa
Starší člen
Příspěvky: 132
Registrován: úte 20 zář 2011 22:25
Dal: 33 poděkování
Dostal: 12 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od dancaa »

Jeden bývalý praktický lékař, co řeší parazity, Caniverm dospělým i dětem doporučuje, ale je to spíš jen z důvodu, že je to dostupný lék na českém trhu


hrozinka
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 28 úno 2013 10:51

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od hrozinka »

Že nijak neuškodí je jasné - máme vyzkoušeno.
Jde mi ale o to, jestli je nějak účinný, když na 100Kg váhy vezmete jednorázově 10prášků a máte 500mg Praziq.
V návodě paní Bláhové je např. Praziq... potřeba 1000-1200mg na jednu dávku a dávek 5 až 6 na zničení tasemnice a motolice.
Jestli neučinkuje jen na melé červi.


vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od vokoun »

:D To je něco jako cestal plus taky prazy 50 mg :| takže aspon dvacet tablet najednou a jelikož je to pro pejsky tak žádná mnamka :laugh: ale účinek stejnej a ještě navíc jiné přísady :laugh: když to přežijí pejskové tak my lidé taky :ethink: snad :bye:


Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

To bych nedělala. Je lepší sehnat si čistý praziquantel, protože tu doporučenou dávku potřebuješ, pokud je nechceš jen poškádlit. A je zbytečné brát k tomu další antihelmintika, která už třeba nepotřebuješ, a zatěžovat tím tělo.


Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Gaia »

Au au, to se ani bílými plášti nedalo přehlédout? Tak to už asi musel být nářez.....
http://zpravy.idnes.cz/lide-na-opavsku- ... zpravy_jog


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od poota »

Mluvčí hygienické stanice Radim Mudra to docela půvabně zašmodrchává :D

"Tak se lidé stali mezihostiteli parazita - tasemnice hovězí, jehož konečným hostitelem je hovězí dobytek. Kdyby maso upekli, problém by neměli," vysvětlil Mudra.

Mezihostitel je ten, v jehož mase se vytvoří boubele, jejichž pozřením konečný hostitel tasemnici "získá", čili ta v něm vytvoří svoje tělo, které produkuje vajíčka. Ta s jeho trusem odcházejí, aby mohla být pozřena s ostatní potravou mezihostitelem. Ať to otáčím jak chci, pořád mi vychází, že trávu s vajíčky žerou krávy a jejich maso s boubelemi žerou lidi ;)
Opravdu odborník na svém místě :laugh:
Ale jinak je to úplně jedno, co se lidem nakuká, hlavně že se k tomu někdo vyjádří.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
bublinka.c
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: úte 03 črc 2012 16:41
Dal: 80 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od bublinka.c »

Spíš by měli těm lidem poradit, co mají dělat...únava a to co psali, to může mít každej a pochybuji, že by byli nadšení, kdyby jim přišlo k doktorovi půl lidí z Opavy :))


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od poota »

To máš sice pravdu, ale oni to ti chudáci doktoři sami pořádně nevědí.
Pro farmagang je mnohem výnosnější, když člověk chodí k doktorovi s tasemnicí a doktor mu předepisuje prášky na únavu, na bolesti, na zažívací potíže, na tlak, na cholesterol a na všechno ostatní, co se mu postupně díky tasemnici a požíraným práškům rozese(R)e. Tak proč učit doktory rozeznat parazity a proč na ně vyrábět léky?

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
jrompf
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 31 led 2011 16:51
Dal: 20 poděkování
Dostal: 45 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od jrompf »

poota píše:To máš sice pravdu, ale oni to ti chudáci doktoři sami pořádně nevědí.
Zdravím - poota
Plne suhlasim. Bol som zo zvedavosti na tejto odbornej akcii Molekulární diagnostika v parazitologii, doktorkovia nemaju sajnu. Tvrdia, ze tu nie je malaria, ze paraziti su vyhradne vecou turistiky, spominali jak tazke je ich detekovat (PCR, rtPCR...). Priebeh bol smutny, ked vidite, ze odbornici chcaju mimo misu :-(.


sirius01
Stálý člen
Příspěvky: 79
Registrován: čtv 03 lis 2011 0:48
Bydliště: Brno-venkov
Dal: 135 poděkování
Dostal: 113 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od sirius01 »

Ahoj,
ad Jonáš vs. HB na Žena.cz - už se asi podesáté pokouším umístit příspěvek pod Jonášův výpotek a stále se nedaří. Tak dávám svých pár vět sem:
"Tímto si pan Jonáš docela zavařil, protože se od něj postupně odkloní část detoxikačních poradců, kteří ovšem významně odebírali jeho (á 350,-) předražené preparáty, a bude to evidentně ta úspěšnější část poradců. Nechápu Jonášovu logiku, ale zdá ze mi, že by snad mohl být zastrašován i od těch nejmocnějších. Chová se podobně jako oficiální zločinné struktury. S nekomplexním detoxem s úmyslně nediagnostikovanou parazitální zátěží se budou jonášovcům klienti opakovaně vracet (nejraději doživotně), a to je pro ně přece jistý kšeft. Skupina kolem HB by mohla časem i systém Joalis zcela opustit a vydat se směrem, který udává třeba ruska Jelisejevová, a tato dáma je jiný kalibr, než pan Jonáš (to je jen můj vypozorovaný názor). Existují totiž i jiné přístroje, než zastaralá Salvie - vývoj dost pokročil. Namátkou Fscan, Bicom, IMEDIS, Oberon a vynikající nejnovější METATRON..., které mají daleko podrobnější databáze patogenů. Jonáš naopak ve svých aktualizovaných databázích už mnohé parazity přestává podporovat. Proč asi? HonzazMoravy" (=já)


S uctivým pozdravením HonzazMoravy
Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Hela »

Je potřeba rozlišovat mezi Jonášem a kapkami Joalis. Už teď se poradci dělí na ty, kteří měří parazity, a ty, kteří je neměří, protože věří Jonášovi, že paraziti nejsou důležití. Něco jiného je ale používání kapek Joalis. Ty využívají všichni (i když každá skupina trochu odlišným způsobem), protože fungují. Bohužel by mohly být ještě účinnější, kdyby Jonáš v tomto směru změnil názor a věnoval se parazitům. Ale těžko nutit někoho, aby dělal něco, co nechce.


jrompf
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 31 led 2011 16:51
Dal: 20 poděkování
Dostal: 45 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od jrompf »

sirius01 píše:Namátkou Fscan, Bicom, IMEDIS, Oberon a vynikající nejnovější METATRON..., které mají daleko podrobnější databáze patogenů. (=já)
Podla nasledujucich informacii: linka (a tu) su pristroje: Oberon, Sensitive Imago, Diacom .... falzifikatom :ethink: . Metatron by sa mi veru zisiel, len ta cena :dknow:


lena

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od lena »

tak nejak to pasuje sem, ale neni to nove, uz to zde bylo jednou, ale myslim si, ze neni zle se k tomu vracet.......

http://zpravy.idnes.cz/pocet-lidi-nakaz ... zpravy_jog


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“