Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
233
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 552

Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Palo »

Slavek Krepelka píše:Sůl vodu v těle zadržuje.
Stejně mi to Slávku nesedí. Znamenalo by to, že lidé, kteří více solí, tak by měli být tlustí jako vepříci. Spíš je to naopak a navíc lidé, co nesolí jsou jaloví jak jalovice - vidíš to na nich na první pohled... Je mi jasné, že tělesná chemie je divoká, ale jednoduše je to celé nějaké zamotané a nejasné, jak to vlastně je...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Sádlo

Příspěvek od poota »

Voda, sůl a lidské sádlo spolu velice úzce souvisejí.
Jenom se do toho ještě motá "energie" ve formě tělesného tepla.
Nadbytek soli v potravě způsobuje vázání vody v tělesném tuku - využívá se toho v praxi třeba tak, že před delším pobytem v poušti se několik dní silně přesolují všechny konzumované pokrmy a následná žízeň se bez omezení hasí vodou.
V případě potřeby rozkládá tělo svůj tělesný tuk na vodu a teplo - záleží na tom, co z toho zrovna potřebuje. K rozkladu či spotřebovávání sádla dochází buď v teplém a suchém prostředí kvůli vodě - a nebo v chladném prostředí kvůli teplu, ovšem v obou případech se sádlo rozkládá jak na teplo, tak i na vodu.
O tom, co se ve zmíněném procesu děje se solí, jsem ještě neuvažoval, ale předpokládám, že její pohyb v tomto procesu regulují ledviny "slaností" moči.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sádlo

Příspěvek od Palo »

poota píše:Voda, sůl a lidské sádlo spolu velice úzce souvisejí.
Díky za info... Takto to bude, nebo má, fungovat u zdravého člověka. Ovšem máme i "tlusté" nesolící jedince.
Jejich "síla" může být třeba způsobená tím, že tělo má nedostatek soli a proto si dělá zásoby.
Ale také to může být tím, že mají nějakou breberu nebo sněm breber, které některé tyto běžné funkce nedovolují...
Co vy na to? ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Sádlo

Příspěvek od poota »

Někde se tu taky mihlo ukládání tuku při příjmu alkoholu.
Jedná se o to, že tělo "tuky" zpracovává poměrně pomalu, kdy s pomocí snad nějakých enzymů je játra rozkládají na nějaké jednodušší tuky, které se v těle nějak zužitkovávají.
Ovšem zpracovávání alkoholu má pro játra vyšší "prioritu", takže se napřed odbourává alkohol a teprve potom tuky. Ty tuky, na které se zatím nedostalo, jsou ukládány "nezpracované" s tím, že se budou časem, až na ně dojde, zpracovávat.
Většina z nás má vlastní neblahé zkušenosti s tím, jak dopadají věci "někam zatím odložené do doby, než na ně bude čas". Obvykle na ně dojde až při stěhování nebo nějaké podobné živelné katastrofě - no a stejně tak to zřejmě dopadá s tím tukem, uloženým "na pak"!
Není mi zatím jasné, jestli máme dva druhy tuku - jeden regulérně zpracovaný na energetickou zásobu, a druhý nezpracovaný vůbec a odložený k pozdějšímu zpracování.
Pokud ano, tak by hospodaření s energetickým tukem mělo být bezproblémové a řídit se potřebou tepla a nebo vody. Ten druhý, dalo by se říci balastní tuk, by se odbourával podstatně složitěji, protože napřed by asi bylo nutné ho zpracovat na ten energetický.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Sádlo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Palo píše: ... Ovšem máme i "tlusté" nesolící jedince. ....
No, nesolící. Pokud jedí cokoliv, tak sůl přijímají, i když v poněkud menší míře než drazí solící. Palo těch rozdílů mezi lidma je moc, příčin kde čeho je moc a osobně mám pocit, že pokud si solení nějak nevychytá pacient, rady není. Faktem však je, v momentě, kdy se tělo ke třetímu dnu hladovění vrhne na své tukové zásoby, čurina začne být velice slaná. Osobně si myslím, že tloustnutí je způsobeno samozřejmě nadbytkem potravy, ale co je ten nadbytek už je dost otázka. Jak je potrava toxická, v jakém je člověk stavu, co má za parasitickou zátěž a v neposlední řadě, jak je na tom mentálně. No a samozřejmě nejjednodušší a nejpřímočařejší úvahou se dostaneme k tomu, že je třeba snížit přísun potravy, protože to eventuelně pracuje vždy, ale to ještě neznamená, že je to ideální přístup a jak vidno, je to i další mentální zátěž na člověka. Skoro nikdo odtučňovací dietu dlouho nevydrží, zhubně, rozežere se zase a hupky šupky zpátky do obruče.

Dokud nevozili kupčíci sůl z místa na místo, nikdo si solením v místech, kde se nevyskytovala nějaká dostupná ložiska hlavu nelámal. Jenže sůl je elektrolyt a posolené chutná o tolik výrazněji, stejně jako pocukrované a tady je kámen úrazu. Ze soli se stalo Bakchusovo prokletí.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Sádlo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: .... Není mi zatím jasné, jestli máme dva druhy tuku - ...
Tak tohle je ještě o dost složitější. Těch tuků je mraky a tělo používá očividně spousty tuků nijak dál nezpracovaných. Nejde jen o tuky sádelnaté, ale jsou z nich umotané i pojivové tkáně a cholesterol je konec konců taky tuk. Sádlo vepřové je označováno za nasycený tuk,ale pravda to není, jenom obsahuje naprostou převahu nasycených tuků. Tímto není sádlo jako sádlo a konec konců se to pozná i na chuti podle toho, jak prase žilo. Tam není co řešit, protože vědecky to nepůjde, je toho moc.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Bobina »

Tak Thajsko jsem přežila bez hnačky,jedla jsem všechno a i pálivé,ale vytvořilo se mi na krku a obličeji/trochu i potěle/něcosi,co jsem neměla ani v pubertě :( hnisavý bumbrdláci :cry: Co to může být?ještě z té klimošky jsem přistydlá,bolí mě na průduškách .Brala jsem tedy protokol1000 2dny a zatím nic.V noci mám záchvat kašle,zimnici a spotím se.ach jo :bhead:


OilKing
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: pát 28 kvě 2010 11:34
Dal: 1 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od OilKing »

ahojte. Máte niekto prosím Vás skúsenosti s liečbou u MUDr. Macháčkovej v Bratislave? Rád by som sa obrátil na odbornú pomoc, ale nechcel by som vyhodiť peniaze zbytočne.


ambl
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pon 16 led 2012 4:49
Dal: 9 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od ambl »

dodo13 píše:Ahoj všichni,nevím jestli jsem tady správně,ale potřeboval bych radu.Od nového roku mě bolí zuby 2-3ks chodím denně čistit kanálky a nic nejsou to paraziti?Zkuste mě někdo poradit co stím.Děkuji
Ahoj,parizité to být mohou,jak se tu psalo,najdi si detoxikačního poradce.

Na záněty v zubech pomahá čištění zubu MMS1,nebo vyplachování zředěným.Připravit 5 kapek aktivovaného MMS namočit kartáček ,vyčistit ,zbytek naředit vodou a vypláchnout ústa.Pozor ,ale MMS rozpouští amalgamové plomby a jiné kovy v ústech!
Nebo mi na zánět dásní a otok pomohlo žvýkání namletého hřebíčku,celý mi moc žvýkat nešel.Obojí pomohlo velice rychle.


eliza
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 26 úno 2013 20:51
Dal: 24 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od eliza »

OilKing píše:ahojte. Máte niekto prosím Vás skúsenosti s liečbou u MUDr. Macháčkovej v Bratislave? Rád by som sa obrátil na odbornú pomoc, ale nechcel by som vyhodiť peniaze zbytočne.
ahoj,ja som k nej zacala prave chodit,pretoze som si netrufala pustit sa do toho sama...myslim,ze je OK,ale lacne to nebude:-(


Bobina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 278
Registrován: ned 06 led 2013 12:50
Bydliště: České Budějovice
Dal: 127 poděkování
Dostal: 221 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Bobina »

odvolávám co jsem odvolala a...Včera večer jsem psala,že beru na virozu protokol 1000 a nic.No a ráno se probudím a viroza fuč :jump:


eliza
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 26 úno 2013 20:51
Dal: 24 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od eliza »

Ja by som sa chcela spytat,ci ste sa tych parazitov zbavili,ktori ste s nimi bojovali,alebo je to boj s veternymi mlynmi?


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od la »

Asi to patři sem pro zajímavost. 8) http://tn.nova.cz/zpravy/zahranici/zpev ... abila.html
Jenomže je tam naznačeno že diagnostikovaného bylo něco jiného.Kdyby začali s chemoškou a radiem tak byl asi v pytli,měl kliku.Taky by se neměl vymlouvat na vrchního a raděj říct jesti nemá pejska. :smoke:


mina
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: pát 09 lis 2012 11:37
Dostal: 6 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od mina »

Ahoj Eliz,
můžu potvrdit, že to fakt funguje. Začala jsem s léčbou v listopadu a měla jsem pořádnou sbírku :) také jsem si nebyla stopro jistá, že mi to pomůže.
Před týdnem jsem byla na přeměření a už mám jen vlasovce. Nejlepší na tom všem ale je, že většina zdravotních problémů opravdu ustoupila a cysty na vaječníkách jsou po měsíčním braní MMS2 menší, hrozila mi operace, teď už mě chce doktor jen mít pod dohledem :)
Takže přeji pevné nervy a hlavně výdrž!

Mina


eliza
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 26 úno 2013 20:51
Dal: 24 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od eliza »

Dakujem,potesila si ma ;) ...stacili Ti lieky alebo si pouzivala aj zapper?


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“