A(&F) píše:... do původního příspěvku jsem doplnil ještě další dvě související videa...
Postřehy.
1) Takže s morfologií pěstování orgánu mají Anri problém přesně jak jsem předpokládal. To, že zub narostlý mimo tělo vypadá jako zub ještě neznamená, že to je strukturálně skutečný funkční zub
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=113177#p113177 včetně dřeně a nervu. Na straně druhé zárodek zubu nasazený do dásně přesně toto tutově dokáže.
2) Videjko
http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=113177#p113177 třetí shora (s useknutým prstem vrtulí) poukazuje jak jsem se zmínil na to, že nějaká látka (nebo soubor látek) v urině, a nejsou to kmenové, stačí na to, aby alespoň v otevřené ráně nastartovala regeneraci a pokud je to látka(y) opakovaně doplňovaná, regenerace se dá úspěšně dokončit. Zde je třeba přihlédnout k R. O. Beckerovi, který poukázal na nedostatečnost nastartování tam, kde kůže může před dovršením regenerace přerůst přes zárodečnou pecku kmenových buněk a regeneraci zastavit, stejně jako pokud je rána chirurgicky přeplátována kůží a zašita. Zcela očividně to bez dodávání této látky dost dobře nejde a nutně dochází k tomu, že dotyčný prasečí výtažek z měchejře nejen nastartuje regenerační množení hodně mladých kmenových buněk, ale také ho silně podporuje.
Nicméně č.1 snad poukazuje i na to, že u sliznic k problému zárůstu diferenciačně starší epitetání vrstvou pokožky nedochází, anžto se u sliznic nejspíše nevyskytuje. Z tohoto důvodu také již vyzrálejší zubové zárodečné kultury nemají problém regenerovat kompletně a správně a dorůst na celé a plně funkční zuby a sliznici prorostou. Tady však se ještě do problému motá to snad, tedy fakt, že sliznici neproroste nerv, ale zub, tedy kost a proces se zastavuje aniž kdy nerv měl šanci se zakořenit v pokožce.
3) Čtvrté a páté videjko na odkazu č.2 poukazují na skutečnost, kam až je "moderní věda", financovaná například i jmenovanou farmaceutickou firmou Pfizer jít, aby na "nových" a "Cutting Edge" (doslova "řezající ostří") technologiích eventuelně trhla úžasné balíky, zatím co se na ni přiživí i spousta chirurgů a dalších MuDrů a zdravotníh personálu vůbec, ačkoliv je už z veřejné Youtube jasné, že proces je možno nastartovat v těle bez náročných operací, stejně jako bez ohledu na to, že existují i vědecká, i když ne nezbytně "západní" pojednání, která jasně prokazují, že regenerace existujících orgánů a to všech najednou se dá zařídit přímo v pacientovi bez jakékoliv potřeby ať již farmácie, nebo MuDrologie a Cutting Edge skalpelů. Zde si je třeba taky uvědomit, že takové Cuttin Edge technologie budou s všeobecně narůstajícími náklady na zdravotnictví k dispozici pouze finančnímu šmejdu, ale vůbec ne lidem dobré vůle, kteří svými daněmi, ať již očividnými, nebo skrytými, spolu se sociálním vydíráním, vývoj těchto spíše "Cut Throat" (hrdlořezných) než Cutting Edge technologií financují.
Na straně druhé, i to málo infomací poskytovaných těmito zprávami je velice použitelné k orientaci správným směrem třeba tam, kde jde například o zuby vyhnilé a ztracené díky zubařské péči, která zatajuje jednoduché metody jak si udržet zdraví svého vlastního chrupu a podstrkuje srágory, nemluvě o otravování pitné vody fluoridama i těm, kteří se domákli co tento průmyslový odpad v zubních pastách dokáže s chrupem udělat.
Ještě na vysvětlenou k tomu Robertovi O. Beckerovi.
Z jeho výzkumu jasně vyplývá že nervy, které se vyvíjejí a dorůstají a diferencují spolu se všemi ostatními tkáněmi řekněme useknutého prstu, nesmí narazit na myslím střední vrstvu epidermis (což je střední vrstva pokožky), která normálně u poranění narůstá ze stran zranění z existující kůže přes otevřenou ránu a zároveň ji překrývá i jizvovým colagenem. Pokud nervy na tuto vrstvu narazí, proces regenerace se zastaví tím, že dorůstající nervy se buďto zakoření do této vrstvy pokud jde o pokožkovou tkáň, nebo narazí na jizvovinu colagenu a maj utrum taky. Zárodečný shluk buněk tedy musí logicky narůstat a dozrávat (dodiferenciovávat se) v plném profilu stejně rychle, nebo i rychleji, než se stačí rozmnožovat buňky (regenerovat) pokožky kolem rány, aby k zárůstu ze stran nemohlo docházet.
Dokonce už opakované poškozování nově se tvořící pokožky například přes konce pahýlů amputovaných končetin žab dokáže způsobit významné prodloužení procesu regenerace a tím dosaženého stupně regenerace končetiny i u tvora, který již spontání regenerační schopnost na rozdíl třeba od mloků nemá. Z toho by se dalo usoudit, že regenerace všech orgánů ohraničených pouze sliznicí, a ne pokožkou, proběhne nejspíše kompletně a bez problému jakmile je už jednou nastartovaná až do ukončení regulovaném morfologickým polem těla, které diktuje morfologii struktury orgánů včetně velikosti a spojitostí s dalšími.
Toto je zřetelně vidět i z problémů v uvedených videích s vypěstováním skutečně morfologicky kompletních a hlavně funkčních orgánů mimo lidský organismus a nejspíše se díváme na další Bude, i když s tím, že něco z toho asi půjde poněkud obejít. Navíc, pokud není takový orgán vypěstován z buněk pacienta, který si v takovém případě počká na nový měchýř dva měsíce, jde o transplantaci nekompatibilních tkání a co nutně následuje je doživotní potlačování imunního systému, aby nedošlo k odmítnutí orgánu. Pokud pak jde o takovýhle měchýř, který je pouhou napodobeninou skutečného, byť i z vlastních buněk, bude to trvat minimálně další měsíc, než se ta napodobenina dovyvine do skutečného měchýře a otázkou je, do jaké míry a u dárcovského jestli vůbec. Co se pak týče komplexních orgánů jako je srdce atd, to chci mimo tělo vidět, ale jestli nezapracuje šiwamba, pochybuju že se toho kdy dočkám a ani tak to není jisté.
Co se týče transplantací vypěstované pokožky nebo už jen filmů pokožkových buněk, které se dají použít jako graft?, no samozřejmě. Tady se jedná o vrstvy, kde poškozené konce nervů ve svalu řekněme popálením už jen zarostou do nově se tvořící pokožky a další postup regenerace jako třeba u pahýlu prstu není třeba. Jde o konečnou fázi regenerace orgánu morfologicky hraničícího v pokožce. S těma graftama kůže to taky ale podle mne nevypadá až tak dobře, protože to těžko půjde udělat přes noc a pokud to přes noc nebude, pacient si zbytečně vytrpí v době, kdy stará urina už by byla s prací hotova.
Mám proto k této vědecké práci cokoliv jenom ne obdiv, i když jde o užitečné informace, kromě snad toho "zubařství" v čelisti, ale i tam je to jaksi napůl.
S laskavým pozdravem, Slávek.
Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.