Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Kvalitní a nekvalitní jídlo

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Vznikne pálení žáhy požitím nekvalitní potraviny?

Ano
34
38%
Nemusí
36
40%
Spíše ne
3
3%
Ne, je to nesmysl
5
6%
To opravdu netuším
5
6%
Mám jiný názor
6
7%
 
Celkem hlasů: 89

Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Fruktóza potřetí ...

Příspěvek od A(&F) »



Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: LAIK

Příspěvek od A(&F) »

NAVAR píše:Červenou řepu je nejlépe nakrájet škrabkou na brambory na plátky tak cca 2mm a pak sušit, je to jak bramborové lupínky.
... zkus k tomu ještě přikrájet celer ... ve směsi se sušenou červenou řepou je to chuťově nedostižné ...

PeS: ... nechal jsem se inspirovat tímto ... :D :D :D ...

Obrázek
(Zdravé chipsy http://www.srecepty.cz/clanek/novinka-z ... -tretter-s )

... ale prvenství s řepnými lupínky patří Tobě, Navare !!! ... :good: ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: LAIK

Příspěvek od NAVAR »

A(&F) píše:... zkus k tomu ještě přikrájet celer ... ve směsi se sušenou červenou řepou je to chuťově nedostižné ...
Jo díky, to je dobrá myšlenka a proč ne.... k tomu třeba ještě mrkev atd. a udělat si pěkný mix. :good:


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: LAIK

Příspěvek od Palo »

Já tu řepu i celer chlapi radši chlemcu (vylisovanou ščávu) :) Nezabere to tolik času :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Nařízení EU ...

Příspěvek od A(&F) »

... tak jsem si chtěl dnes objednat sušené plody Arónie a málem mi vypadly očí z důlků :shock: , když jsem na stránce produktu namísto popisu našel pouze tento text: ...

... "Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 nelze u tohoto produktu uvádět žádná Radou neschválená výživová a zdravotní tvrzení. Původní text uvedený na této stránce tedy pozbyl platnosti. Bohužel seznam Radou schválených tvrzení ve vztahu k bylinám není doposud hotov (a zřejmě ještě dlouho nebude), takže Vám zde k této položce nemůžeme nic uvést a musíme Vás odkázat na volně dostupné zdroje z internetu ... :-( Vaše názory na Evropskou unii směřujte Vašemu europoslanci placenému z Vašich daní." ...

... naštěstí si Češi dokáží poradit, takže po klepnutí na vnořený odkaz (viz výše "Původní text uvedený na této stránce") se ukáže původní text v plném znění ... a byť je přeškrtnutý, tak čitelný je ... :D :D :D ... :good: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Nařízení EU ...

Příspěvek od NAVAR »

A(&F) píše:... tak jsem si chtěl dnes objednat sušené plody Arónie
Dobré jsou i tekuté ve formě medoviny :D


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Arónie ...

Příspěvek od A(&F) »

... a návod k přípravě máš ?? ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Nařízení EU ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše:... tak jsem si chtěl dnes objednat sušené plody Arónie a málem mi vypadly očí z důlků :shock:
Mně napadá, že by šli ti šmejdi pěkně :piss: Pokud bych chtěl neco takhle prodávat uvedl bych doslova, "Nemůžeme z legálních důvodů potvrdit, že známé účinky toho a toho zde vyjmenované .......... jsou pravdivé. Vymalováno. Pokud by se to stalo standartem, je na chvíli pokoj, než si majstři vymyslej proč ani tak. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od A(&F) »

... to už někteří zkusili ... a naběhli si ...... ono totiž to tvrzení nesmí vzbuzovat ani sebemenší náznak, že by to mohlo někomu pomoci ... :D :D :D ...

viz třeba úvodník na stránkách dědka kořenáře: ...

... "Upozornění: Byla mi zakázána dle nařízení EU 1924/2006 atd. veškerá zdravotní tvrzení v reklamě: "Vámi uváděná tvrzení jsou způsobilá vyvolat ve spotřebiteli dojem minimálně preventivního účinku ve vztahu k různým onemocněním, což je s ohledem na výše zmíněnou právní úpravu nepřípustné." Takže zakazuji číst veškerá má zdravotní tvrzení jinak než jako ilustraci historického charakteru, dějepis!!! Došel mi humor, došlo i na vás... No, já snad něco vymyslím... ;-) ... " ....


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od sisa »

EU pracuje na nařízení, kterým chce zrušit pěstování a i užívání bylinek pro vlastní spotřebu.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

sisa píše:EU pracuje na nařízení, kterým chce zrušit pěstování a i užívání bylinek pro vlastní spotřebu.
A mám tady po nějakých dvou stech letech opět hon na čarodějnice. Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Palo »

Slavek Krepelka píše:A mám tady po nějakých dvou stech letech opět hon na čarodějnice. Slávek.
Tak to si asi ve velkým začnou lidi pořizovat kuše, kdyby někdo začal kokrhat o jejich (např. konopný) zahrádce :) Klidu je třeba, byť by to byl i soused... Následně by bylo klidu dokonce i povíce :)
Ty nařízení jsou proti přírodě, ty hovada si říkají vo kejhák. Jenže jak známo, tak to uchlácholí tak, aby to vypadalo jako decentní nařízení... Na který lidi budou stejně z vysoka s®át.

No jednoduše řečeno, zákony se budou tvořit další a další a mezitím se zjistí, že si každej dělá co chce a že jsou tyhle zákony ve výsledku úplně k h@vnu. Lidé přejdou postupně všichni na černej trh a bude klid, protože potřebují klid (a ta kuš ke klidu patří) :lol:

Po jisté době nebude ouředníka, kterej by tuhle buzeraci chtěl dělat, měje rád svůj vlastní život, zákony-nezákony...

S láskou a odpuštěním běžte k čertu, beztak to vymysleli ti buzíci nahoře a zakamuflovali to, aby to vypadalo, že Aštar Akbar je fakt jako jó :lol:


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo - citron

Příspěvek od Gaia »

Došlo mi e.mailem...

CITRON do mrazáku - přečti až do konce!!!

V žádném případě to neberte jako lékařskou pomoc, ale pokud to pomůže jen jediné osobě, bude to stát za to.
Mnoho profesionálů v restauracích používá nebo konzumuje citron a je možné používat jej tak, aby nic nevyšlo nazmar.

Jak můžete využít celý citron bez odpadu? Jednoduše ..
dejte umytý citron do mrazícího boxu lednice.
Jakmile je citron zmrzlý, celý citrón nastrouhejte (není potřeba loupat)
posypte jim vaše potraviny. Posypte whisky, vína, zeleninový salát, zmrzlinu, polévky, nudle, špagety, omáčky, rýži, suši, rybí
pokrmy - cokoliv.
Všechny potraviny budou mít nečekaně nádhernou chuť, něco, co jste možná nikdy předtím neochutnali.
S největší pravděpodobností si jen myslíte,že citronové šťávy mají mnoho vitaminu C.To už není úplná pravda.
Co je hlavní výhodou použití celého citronu kromě zabránění jeho plýtváním a přidávání nové chuti?
Citronové slupky obsahují 5 až 10krát více vitamínů než samotná citronová šťáva.
Ano, to je to, co je plýtvání, ale od této chvíle tento jednoduchý postup zamrznutí celého citronu pomůže zkonzumovat všechny živiny a ještě mnohem zdravěji.
Je také dobré, že citronové kůry jsou schopny z těla odstranit zdravotně závadné toxické prvky.
Takže dejte citron do mrazáku a pak každý den ním posypejte svá jídla. Je to klíč k tomu, aby byly vaše potraviny chutnější a vy budete žít zdravěji a déle!
To je tajemství citronu! Lepší pozdě než nikdy!
Překvapující výhody citrónu:
Citron (Citrus) je zázračný produkt, zabíjí rakovinné buňky. Je 10.000krát silnější než chemoterapie.
Proč o tom nevíte? Protože laboratoře mají zájem dělat syntetickou verzi, která jim přinese obrovské zisky.
Nyní můžete pomoci příteli v nouzi tím, že mu dáte vědět, že citronová šťáva je prospěšná v prevenci onemocnění. Jeho chuť je příjemná a nepřináší strašlivé účinky chemoterapie.
Kolik lidí zbytečně zemře při tomto přísně střeženém tajemství jen proto, aby nedošlo k ohrožení multimilionářských velkých společnosti?
Jak víte, jsou známy citronovníky s více odrůdami citronů a limetek. Můžete jíst ovoce různými způsoby:
můžete jíst řízky, džusy, připravené nápoje, sorbety,pečivo, atd.
Má mnoho ctností, ale nejzajímavější je efekt, vyvolán u cyst a nádorů.
Tato rostlina je osvědčeným lékem proti rakovině všech typů.
Někteří říkají, že je velmi užitečný ve všech variantách rakoviny a je považován i jako antimikrobiální spektrum proti bakteriálním infekcím a plísním, účinný proti vnitřním parazitům a červům, reguluje krevní tlak, který je příliš vysoký, je antidepresivem, bojuje proti stresu a nervovým poruchám.
Zdroj těchto informací je fascinující:
pochází od jednoho z největších výrobců léků na světě, říká, že po více než 20 laboratorních testech od roku 1970 extrakty ukázaly, že ničí zhoubné buňky ve 12 druzích rakoviny, včetně rakoviny tlustého střeva, prsu, prostaty,plic a slinivky břišní.
Sloučeniny tohoto stromu ukázaly 10000 krát lepší výsledky než produkty Adriamycin, drog běžně používané v chemoterapii na celém světě, který zpomaluje růst nádorových buněk.
A co je ještě více udivující: tento typ léčby s extraktem z citronu pouze ničí zhoubné rakovinné buňky a nemá vliv na zdravé buňky.

Edit: ... upozornění pro čtenáře, ... diskuze ke stejnému "emailu" je i ve vláknu http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 25#p105525 ... A(&F) ...


Drta.tom
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: pon 19 dub 2010 20:52
Bydliště: Brno, Přerov
Dal: 8 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Drta.tom »

Ahoj,
asi jsem objevil Ameriku, ale pro mě novinkou (i když to asi žádná novinka není) je běžná dostupnost v obchodě 100% citrónové šťávy.

Aby bylo jasno, nebavím se tu o různých citrónkách z kyseliny citrónové, které žádný citrón v životě neviděli.

Jako náhrada za citróny se mi to jeví jako zajímavý produkt - vzhledem ke kvalitě, či spíše nekvalitě u nás prodávaných citrónů a jejich ceně. Koupil jsem 2 různé druhy a chuť odpovídá. Akorát ty citróny lisujou většinou i se slupkama, takže to obsahuje i citrónový olej - ten předpokládám nebude na škodu.

Problém můžou být konzervační přísady - ty se liší produkt od produktu a některá šťáva je konzervována pasterizací, což asi taky nebude ideální.

Jaký máte na tyto produkty názor?
Typ na vhodný použitelný produkt?


lena

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od lena »

Drta.tom píše:
Jaký máte na tyto produkty názor?
Typ na vhodný použitelný produkt?
Ahoj,

take se me to zdalo drive prakticke, ze jsem nemusela mit ve forote citrony. Pak me bylo receno, ze do techto stav prijdou jiste cele citronky, ale take citrony, ktere jsou jiz plesnive (coz je ve velkem zpracovani urcite mozne, kontrola zde neni jednoducha ci spolehliva) a proto je lepsi mit citrony jedine cerstve a take jak uz zde bylo nekde jinde informovano zmrzle citronky. Uz jsem to parkrat vyzkousela. Je to opravdu prakticke a pokud mas doma mrazak, kdykoliv mozno pouzit. Jenom se nesmi zapomenou. Chutove je to normalni, ale aroma je citit. Ta kura je urcite take dobra.

Podle TCM kuru citronu a nebo pomerancu, prirozene nepostrikanych je prave pro zazivani velmi dulezita.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“