Slavek Krepelka píše:.......... Saponiny jsou sloučeniny které se přirozeně nacházejí v mnoha rostlinách a které snižují cholesterol. ... Evropské studie poukazují na pozoruhodné snížení cholesterolů, které ucpávají cévy a zárověň na zvyšování hladiny dobrých cholesterolů HDL.
Ještě k tomuhle. Vidím to Fšecko jaksi ještě trochu jinak. Když si to dám dohromady s tím, co nás učila paní Johanka Budwigová o cholesterolu v cévách, kdy tvrdila, že tím cholesterolem tělo zaplácává porositu stěn vzniklou požíváním blbých tuků (rostlinných s několika málo vyjímkami) a co se v tom cholesterolu pak děje díky bakteriálním nákazám živícím se na cholesterolu na stěnách cév s tím, co jsem právě chytil o saponinech které tuky "rozpoštějí" i ve vodě, narážím na zásadní problém interpretací různého pokusnictví v doktořině.
- Chemicky zjištěný saponin, třeba solanin v krvi, či tkáni, vůbec neznamená, že je ten saponin nějak aktivní, protože než byl ve zkumavce chemicky separovaný od tuků, obaloval ve tkáni určité množství nějakého tuku a víc ho určité a všeobecně nedostatečné množství už obalit asi nemohlo a tím pádem byl neškodný. Chová se to jak prací prášek, nebo mejdlo.
- Že se s tuky saponiny líp vstřebávaj je naprosto pravděpodobné, to se takto chemicky zjistit dá, ale opět se tím stává saponin neúčinným. Ono je totiž taky ještě otázkou, kdy mluvíme o obalování tuku saponinem a kdy o obalování saponinu tukem. Jsou to ale každopádně už jen více méně neúčinné pomeje. prot se před šťávováním a pitím šťávy nemá jíst a především ne tučné a stejně tak po jejím pozřením a má být co nejčerstvější, a já osel
že prý s olejem.
- Že je solanin nerozpustný ve vodě? To by mně zajímalo, kterej blbec s tímhle přišel. Naopak saponiny jsou tak zvané surfactanty, což přeloženo do češtiny znamená, že mají vlastnisti saponátů a mýdla, a to rozpouštět tuky do emulsí s vodou. Zvyšujípovrchové napětí vody a tím zvyšují i smáčivost. Pokud si naleju Jar do vody, je z toho snad koloid? Možná se solanin nerozpustí poté, co byl vytažen z prostředí bramborové šťávy, usušen, vyreaghován (černání bramborové šťávy okysličením) a v podstatě vyreagován a tím změněn.
- Že saponiny odstraňují hustý
LDL cholesterlol a podporují obnovení řídkého
HDL cholesterolu, který je nám prospěšný? Doprčic už jednou, však paní Budwigová jasně říká, že ten hustý je směs cholesterolu, bakterí, bakteriálních výkalů, mrtvých bakterií a virusů a jedním slovem cholesterolový sajrajt, který nemá s cholesterolem samotným, nebo spíš se škálou panenských cholesterolů, jak si je tvoří tělo, už moc společného. Bodej by ten hustej cholesterol nebyl hustej a bodej by saponiny nepodporovaly nárůst zdravého, nového cholesterolu. Tělo není blbý a když začíná být něčeho nedostatek snaží se ho nahradit.
- Že řídký
HDL rozpoští hustý
LDL choresterol? Aby boha ne. Smíchám-li hustej olej, třeba i smíchanej s kde jakým sajrajtem s olejem novým a řídkým, samozřejmě že se to naředí. Na to nepotřebuju Sorbónu. Otázkou je, kolik toho cholesterolu je celkově v těle třeba a kolik je ho v těle moc. Pokud se podívám co s tím zasajratěným dělá tělo: Vrazí ho do jater a játra ho vrazí nějak upravený do žluči a ven s tím. Je dost logické, že čím jde do jater hustší, což znamená v čím větších shlucích, tím s ním játra mají větší potíže ho nějak rozbít. Saponiny to samozřejmě dokážou rozbít už i předem, zatímco se jejich vlastní schopnost vázat tuky vynuluje a tím i jejich jedovatost pro buňky jater. Proč tedy asi ten bramborový solanin dělá dobře na játra?
- Že saponiny odstraňují cholesterolové obaly buňek? Sláva. Ono prý totiž tělo tím cholesterolem taky obaluje patogeny, které se mu nedaří momentálně zničit, aby je izolovalo. Skutečně? Nebo spíš ty mrchy, co se na cholestrolu živí, si dovedou cholesterol přitáhnout a obalit se s ním jako skladištěm a jaký div, že se pak k tomu nemůže tělesná imunita včetně bílých dostat. Ona se totiž spousta z bakterií a plísní na cholesterolu živí, stejně jako se na něm živí mláďata třeba krávy, ale samozřejmě i jiných savců, kteří ho dostávají v mateřském mléce. Jenže saponiny, tedy minimálně solanin a chaconin ještě taky zamotaj s vnitřní buněčnou výměnou minerálů díky tomu, že dokážou narušit i mitichondriální obal a samozřejmě, to dokážou být při přílišné dávce smrtelně jedovaté, ale v malém to dokáže asi vykynožit vše, co už nějaké problémy s tou výměnou má, tedy nemocné buňky a patogeny, které jsou podstatně citlivější už tím, že zatímco tělo si dovede z embryotických buněk a asi z bílých krvinek (Robert Becker, W.F.Koch) nadělat nové tkáně a tudíž to pokynožené je lehce a vlastně prospěšně nahraditelné zcela novými buňkami, u jednobuněčných bakterií to nahraditelné určitě není a u plísní asi stěží, zatímco u virů jim tělo bere živnou rozmnožovací půdu pod rukama, protože viry jak známo předělají mitochondrii k obrazu svému, čímž změní i tu látkovou výměnu zdravé nuňky. Stejně tak rakovinné buňky jsou na rakovinné výměněn zvane Krebs Cyklusm jak nám to pěkně vysvětlil Otto Warburg už skoro před sto lety a tudíž také na jiné látkové výměně než buňky zdravé. Co se týče parasitů, možná je člověk těma saponinama taky do nějaké míry vyléčí, ale vrátím-li se k mandelince jakožto prakticky jedinému druhu hmyzu, nemluvě o plžích atd kteří se brambory taky nedotknou, který se dokáže na zdravé bramborové nati a listí živit a prosperovat, zatímco vše ostatní se brambporám vyhýbá, je tam nutně ještě nejaká funkce, která mi uniká a která způsobuje, že prakticky žádný hmyz, ať už dospělý, nebo larva, se brambory nedotkne, protože v ní něco nesnese. No a larvy jsou i stádium červů. Spousta toho, čemu říkáme červi jsou ve skutečnosti larvy a to i u člověčích parazitů. Možná že hmyz všeobecně má nějakou část metabolismu, která solanin a glykoalkaloidy (také zvané glykosidy) naprosto nesnese, na rozdíl od řekněme savců, kteří mají očividně nějakou toleranci, ale výsledná je, že jsem v životě neviděl červavou bramboru a mluvíme-li o parasitech lidských, červi vládnou. Pokud se podívám na antihelmtika jako je praziquantel, napadají u parasitů metabolický proces, který se u lidí nevyskytuje, takže mimo saponinové charakteristiky o něco podbného.
Pokud to shrnu, saponiny, chovající se jako "Jar" vymýjvají z těla mastnej sajrajt všeho druhu a to i z vnitřních buněčných tkání a to očividně velice účinně. A ne že se někdo vrhne na pití Jaru, i když
ví???
Absolutně nechápu, jak by to bylo možné, že tohle by nikomu z té armády která se v tom už snad století ňoupe, nedošlo. Asi tedy spíš došlo, nejsou všichni hloupí, ale někomu se to nehodí (doslovně) do krámu a oblbuje jak koňskej handlíř.
S laskavým pozdravem, Slávek.
Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.