Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Ilema

Příspěvek od Ilem »

Peter píše: Doufám, že na mne nezanevřeš a občas mi odpovíš na moje otázky, když ulítnu já.
Jo, v poho, jsem trošku přetaženej. A taky ten časový posuv mi nedělá dobře. Tu závitovou tyč a hlazenku zkusím, dobrý nápad.
(Ještě jsi zapoměl na Joe Cell, bingofuel, studenou fůzi, plazmu, orgon,... :D ) je tu fakt zmatek.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Ilema

Příspěvek od Iv »

Ilem píše:
Peter píše: Doufám, že na mne nezanevřeš a občas mi odpovíš na moje otázky, když ulítnu já.
Jo, v poho, jsem trošku přetaženej. A taky ten časový posuv mi nedělá dobře. Tu závitovou tyč a hlazenku zkusím, dobrý nápad.
(Ještě jsi zapoměl na Joe Cell, bingofuel, studenou fůzi, plazmu, orgon,... :D ) je tu fakt zmatek.
Dělá se to i tak,že se namotá drát na tyč,místo závitovky.Dělali jsme to pro větší ionizaci v ionizační komoře.Ikdyž závitovka má větší ostré hrany,ale zde taky pak záleží,jak dlouho budou ostré,dle druhu polarizace na této tyči.


Uživatelský avatar
Dodoboys
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: úte 14 lis 2006 15:15
Bydliště: Jižní Morava

Re: Pro Ilema

Příspěvek od Dodoboys »

Peter píše: Na rozdíl od Nováka se mi neprojevil pokles proudu při zapnutí VN ale naopak, napětí na elektrodach zůstalo stejné zato proud šel i když málo, nahoru.
S tím mírným nárustem proudu je to fakt.Pokud jsem já měřil VN cívku v provozu tak se její spotřeba pohybovala nejčastěji kolem 2A.Když budu mít dvě tal logicky spotřeba VN cívek bude 4A. Tady jde spíš o to změřit samotný vyvíječ bez VN a s VN efektem.
Dnes jsem na vrakáči pořídil konečně i druhou VN cívku (byla nová!! :-) ) a tak budu zkoušet.
Všem hodně zdaru při experimentování!


Udělejme další krok k nezávislosti!
omikron
Stálý člen
Příspěvky: 96
Registrován: úte 06 úno 2007 15:50

Re: Pro Ilema

Příspěvek od omikron »

Peter píše:Udělej si jednoduchý pokus. Ponoř do elektrolytu plochou plusovou elektrodu a místo mínusové tam dej hlazenku a pak závitovou tyč. Uvidíš na první pohled jak rychle se uvolňuje plyn z ostrých hran.
Podle mého, cokoliv, co zvýší aktivní plochu elektrod se kladně projeví na množství plynu. Když se vyrábějí elektrolytícké kondenzátory, tak se hliníková fólie co tvoří elektrody dokonce naleptává, aby se dosáhlo co největší plochy.
To s těmi hranami je dobrý nápad. Což takhle udělat elektrody z něčeho, jako bývávalo to staré struhadlo na sýry se spoustou hrbolků?


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Ilema

Příspěvek od Ilem »

omikron píše: Podle mého, cokoliv, co zvýší aktivní plochu elektrod se kladně projeví na množství plynu. Když se vyrábějí elektrolytícké kondenzátory, tak se hliníková fólie co tvoří elektrody dokonce naleptává, aby se dosáhlo co největší plochy.
To s těmi hranami je dobrý nápad. Což takhle udělat elektrody z něčeho, jako bývávalo to staré struhadlo na sýry se spoustou hrbolků?
Nejde o větší množství plynu, pokud je vyváženo nárůstem proudu (větší aktívní plocha - větší proud). Naším cílem je hodně plynu při malém příkonu. Vyzkouším, jak se hrany projeví v tomto směru.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

dostáváme se zpět

Příspěvek od jeff »

Ano, je to tak, dostáváme se zpět. Asi to tak má být i v našem případě, každý vývoj začíná z nějakého bodu a veškerá práce a testy, prostě vše co souvisí s tvořením něčeho vytváří pomyslnou spirálu, po které se nejdříve stoupá, ze začátku se zdá, že je vše na nejlepší cestě, že už chybí jen málo a bude to hotovo, ale pak se dosáhne kulminačního bodu a opět se po spirále pomalu klesá až na místo výchozího bodu. Jelikož se jedná o spirálu, tak se sice vrátíme na místo výchozí, ale o jeden závit, jednu úroveň výše a odtud zase můžeme stoupat atd.
Je tomu přibližně rok, co se jako jeden z hlavních parametrů uvažovala celková plocha elektrod vyvíječe. Že tyto vyvíječe fungují je známá věc a i když se jedná o plochu řádově 4 - 6m2 vím, že byly realizovány a úspěšně provozovány. Velká plocha = vyšší kapacita a zároveň při stejném příkonu, jako "maloplošné" vyvíječe i vyšší účinnost. Tak se vracíme k větší ploše, jen jsme během toho roku prošli nějakým tím vývojem a doufejme, že už budeme taky úspěšní.

Jeff


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tak jsem to zkusil

Příspěvek od Ilem »

Jak je psáno výše, zkusil jsem rozdíll mezi závitovou tyčí a hladkou. Nenašel jsem hlazenku stejného průměru, tak jsem použil stříbrnku. Kupodivu tekl stejný proud, ačkoli jsem čekal u závitové tyč větší díky větší ploše. Výsledek posuďte sami.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Objevil jsem u toho však jinou věc. Když jsem nechal obě tyče ve vodě a proud přiváděl jen do jedné, bublala i druhá. mnohem míň, ale přece. A to bez ohledu na rozmístění v nádobě - i když pasívní tyč byla dál od +, než aktívní. Zajímavé. Na fotce je napájena pouze pravá tyč.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Atom_SK
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 08 bře 2007 20:38
Bydliště: Levice,Slovensko

Napad

Příspěvek od Atom_SK »

Co hovorite na to keby sa miesto dierovanych plechov pouzilo bud jemne pletivo alebo hrube sito? Ja prave zhanam nieco take a ak sa mi to podari tak dam vediet :idea:


Uživatelský avatar
MILAN
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: stř 07 bře 2007 18:08

Re: Napad

Příspěvek od MILAN »

Buben z pracky je idealni jen narezat a trochu zdrsnit to je jen navrh.Kazdej at resi po svem.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Napad

Příspěvek od Ilem »

MILAN píše:Buben z pracky je idealni jen narezat a trochu zdrsnit to je jen navrh.Kazdej at resi po svem.
Buben z pračky má díry strašně daleko od sebe a navíc jsou na takovém "pupku", což může dělat problémy při nastavování vzdálenosti elektrod.


"Dum spiro spero"
Ciceron
pista
Stálý člen
Příspěvky: 76
Registrován: pát 02 úno 2007 18:20
Bydliště: nitra
Dostal: 10 poděkování

re:napad

Příspěvek od pista »

existuje kovotah

pista


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: re:napad

Příspěvek od belamachina »

pista píše:existuje kovotah

pista
hej existuje aj mna to uz napadlo a le od je trosku hrubsi ako plech takze neviem ci sa to da pouzit


Doktor
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 23 led 2007 23:29
Bydliště: Plzeňsko

Buben z pračky

Příspěvek od Doktor »

Re. Buben z pracky je idealni jen narezat a trochu zdrsnit to je jen navrh.Kazdej at resi po svem.


To bych nadělal. Také mě to napadlo, ale je to silně magnetické - samé železo.
Jednodušší je nechat si u zámečníka za 1400,- nastříhat nemaget. nerez 0,5mm. A pro Al zajít na šroťák - 400,-.


Ať se daří.
Naposledy upravil(a) Doktor dne úte 03 dub 2007 21:46, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
MILAN
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: stř 07 bře 2007 18:08

Re: Buben z pračky

Příspěvek od MILAN »

TAK TO JE ZVLASTNI PROTOZE JA TO PROJIZDEL MAGNETEM A NIC.A PERFORACE SE MI ZDA BYT AKORAT.SAMOZREJME MYSLIM NOVEJSI BUBEN Z PRACKY.A KAZDA PRACKA MA JINOU PERFORACI.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“