Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
233
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 552

Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Palo »

Craft píše:U těch špuntů do uší jsi to špatně pochopil. Právě, že ty špunty do uší byly prvotním zdrojem nákazy, protože pokud se rozbalil nový nepoužitý pár, měl to tam taky.
OK, díky za info ;)
Z toho, co popisuješ, jsem měl asi pochopit, jestli to bylo informatikum nebo nákaza, ale nějak se stále nechytám... Tak mi prosím ještě tedy napiš, jestli jsi schopen rozlišit, jestli jde opravdu o možné informatikum nebo o zdroj nákazy...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
andrejkac
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: sob 09 čer 2012 19:36

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od andrejkac »

Milí spolubojovníci proti parazitům!

Mám takovou otázku, na kterou neumím s jistotou odpovědět.

Paraziti v syrových rybách - především v sushi - jsou tam jejich larvy či ne?

Někteří tvrdí, že kousek syrové ryby může obsahovat až tisíce vajíček parazitů, kteří po spolknutí okamžitě v těle začnou růst. Jiní zase tvrdí, že ryby parazity nemají, že ve vodě nejsou (což je nesmysl - vždyť např. motolice jsou hlavně ve vodě) a ryby se živí převážně planktonem atd.

Jak to podle vás je? Mají ryby parazity či nemají?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

andrejkac píše:Milí spolubojovníci proti parazitům!
Například Kanadská treska doznala nevídaného poklesu nejen díky komerčnímu rybolovu, ale také díky parasitické infekci jejímž mezihostitelem je tuleň po té, co byl velice silně omezen lov tuleňů. Spousta ryb v jezeře nipissing (Kanada) nebyla svého času k žrádlu, především ulovená z nejmělčích vod, opět díky tomu, že ty ryby byly prolezlé červama. Takže asi parasity nemaj :roll:

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od cimirek »

andrejkac píše:Mají ryby parazity či nemají?
Nedávno jsem zachytil zprávu, kde bylo, že parazity z sushi omezuje zázvor.


mahatma

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od mahatma »

podstatné je, kto tú správu vydal. ak predajcovia sushi, je to jasné. keďže sushi sa konzumuje obyčajne s nakladaným zázvorom. ak aj niekto iný, tak čo znamená omezuje? nechytím 100% parazitov, ale iba 80%, 60% ? sushi ani podobné lahôdky obsahujúce exotické parazity nejem. z princípu. stravujem sa veľmi jednoducho, snažím sa aby som si väčšinu potravy dopestoval sám, alebo ju mám od priateľov z okolia.


lena

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od lena »

co je me zname tak v rybach se muzou vyskytovat take paraziti. Jedna se treba ku prikladu ve slaneccich, kteri se nakladaji do laku ci jsou take nalozeny v soli. Sul i presto nezabiji druh parazitu, videla jsem to v jednom dokumentarnim filmu. Asi bude nejlepsi po jidle si dat bud HCL a nebo poradnou stampelku koralky, pokud nastanou nezadouci potize. Ta to uz srovna. Ale mame prece take MMS a to urcite take zabira.


andrejkac
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: sob 09 čer 2012 19:36

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od andrejkac »

lena píše: Asi bude nejlepsi po jidle si dat bud HCL a nebo poradnou stampelku koralky, pokud nastanou nezadouci potize. Ta to uz srovna. Ale mame prece take MMS a to urcite take zabira.
Děkuji za odpověď. Ještě jsem MMS nezkoušela. Zrovna se chystám do Japonska, tak přemýšlím, jestli to sushi riskovat. Myslíte, že má nějaký význam MMS1 v tobolkách? A dělá se to vůbec? To jako že bych si dala sushi a potom hned HCl + to zalila ci zajedla nejakým MMS?

A to HCL - myslíš takový ty tabletky Betain HCL? Či nějaký roztok?


lena

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od lena »

andrejkac píše:
A to HCL - myslíš takový ty tabletky Betain HCL? Či nějaký roztok?
ja jsem sushi jedla taky drive casto a chutna me, pokud mame strach pred necim pak to neni dobre. Nebot to da se rici pritahujeme. Pokud neco jime s chuti pak si myslim, ze nam to neni na skodu. Chut nam produkuje hodne zaludecnich stav.

Jinak ohledne Betainu HCL, ja beru casteji roztok, mam zredeny a nakapu si vetsinou do vody. Zalezi na tobe samotne co ti vyhovuje. Neni na skodu ani jedno. Myslim si, ze v zavazadle na to misto najdes, nema to tak velky objem.

Take bez MMS jinak na cesty nejdu, beru si ho vzdy s sebou.


andrejkac
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: sob 09 čer 2012 19:36

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od andrejkac »

lena píše: Jinak ohledne Betainu HCL, ja beru casteji roztok, mam zredeny a nakapu si vetsinou do vody. Zalezi na tobe samotne co ti vyhovuje. Neni na skodu ani jedno. Myslim si, ze v zavazadle na to misto najdes, nema to tak velky objem.

Děkuji, ještě bych se jen pro jistotu ráda zeptala ohledněn toho MMS i HCL... To bych si třeba dala sushi a pak bych nakapala MMS či HCL do vody a zapila to tím? A kolik tak kapek? a to by stačilo myslíš?


A ještě jsem se chtěla zeptat, někde jsem slyšela, že tím MMS jde např dezinfikovat ovoce, zeleninu či bambusové příbory, co si o tom myslíte?

Vím, že se ptám možná hloupě, ale nemám s tím ještě zkušenosti...


Děkuji moc za odpověď...


Niky
Starší člen
Příspěvky: 108
Registrován: úte 05 čer 2012 19:37
Dal: 84 poděkování
Dostal: 81 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Niky »

Jayo píše:
Craft píše:Osobne zacinam nadobudat pocit, ze je to o energetickych parazitoch, zivotnom poli, a dychani. Dychanie je dosledok psychiky a emocii, a celej mapy emocnych zalezitosti, ktorymi si clovek presiel v minulosti. Tie nezvladnute vytvaraju bloky, ktore narusuju dychanie a to postupne narusi zivotne pole, do ktoreho zacnu prenikat energeticke bytosti...
s tymto sa hlboko stotoznujem! rozmyslala som, co to sposobilo, parazity som podla priznakov mala od detstva, ale mohla som uplne v pohode fungovat, nebyvala som chora dokopy, sportovala som, studovala mnoho odborov, mala mnozstvo aktivit a akejsi zivotnej energie a pocitu stastia na rozdavanie. pred 3 rokmi po navrate zo zahranicia sa mi zacalo zdravie totalne zhorsovat az do dnesnej podoby, nadobudla som presvedcenie ze som tam ziskala nejaku nakazu, ale bolo tam este aj mnoho inych ludi so mnou a mnohi su doteraz zdravi ako rybicka. a prave som si uvedomila po precitani jaya, pred cca 3,5 roka sa mi stalo nieco, co ma emocionalne velmi vycerpalo az znicilo a odvtedy som sa akoby "odstahovala zo svojho tela", nedokazala som zit pritomnost, iba nejake pedstavy ako by som chcela aby sa ta vtedajsia realita odohrala... takze ja som im vlastne prenechala cely svoj priestor. vidim to na urychlenu zmenu myslenia, pripadne dobreho psychoterapeuta, musim nejak svoj IS zase nakopnut


Niky
Starší člen
Příspěvky: 108
Registrován: úte 05 čer 2012 19:37
Dal: 84 poděkování
Dostal: 81 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Niky »

co sa sushi tyka, tak ano, preto ho jedavaju japonci s mnozstvom zazvoru, aby to eliminovali. aj ja ho tak jem a este si k nemu aj zo dva cesnakove struky davam, plus wasabi, to je tiez velmi stiplave a protiparazitarne. ale rozmyslam ho teda uz nejedavat ale velmi mi chuti/lo :) ale skoncila som aspon s bravcovym masom, a celkovo som uz takmer vegetarian.
a ryby mavaju parazity a velmi, videla som dokumenty hlavne o tych kanadskych a celkovo severskych. fuha, prave mi napadlo, ked pijem kvoli zdraviu rybi olej za studena lisovany zo severskej tresky, tak on tiez moze byt nebezpecny z tohto hladiska...


doubleingram
Stálý člen
Příspěvky: 49
Registrován: pon 14 kvě 2012 13:33
Bydliště: Praha
Dal: 7 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od doubleingram »

Tak ten olej by me taky hodne zajimal, pac ho piju denne.
Pouzivam konkretne Jecoris aselli oleum (typus B) http://www.lekopis.cz/Kap_6_1_Jecoris_a ... ypus_B.htm
Nemohla by nejaka dobra duse udelat test na Salvii, napr. Craft?

Diky


Co dáš, to dostaneš, vždycky je to něco za něco.
Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Gaia »

Ahojte,
mám tu odkaz na homeo postup odčervování - sice zvířátek - , ale také je dobré vědět.

http://svethomeopatie.cz/cs/669-homeopa ... U.facebook


rawaji
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23 črc 2012 11:48

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od rawaji »

fungovalo pro někoho kombinaci albendazole+diethylcarbamazine+ivermectin+praziquantel ?


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“