Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
233
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 552

andrejkac
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: sob 09 čer 2012 19:36

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od andrejkac »

Dobrý den,

právě podstupuji kůru, při které beru každé pondělí 2 albendazoly (dohromady 400 mg) a každé úterý 2 praziquantely (dohromady 1200 mg). Takto to půjde 6 týdnů.

Nyní tady ale čtu něco o jakýchsi protokolech a že je potřeba brát např. 3 dny po sobě každý den 9 praziquantelů a k tomu albendazol apod. Že např. motolice či tasemnice jinak pravděpodobně nebudou vyhubeny, přičemž ale nemusí být vytestovány přístrojem Salvia?

Chtěla jsem se zeptat, jak to s tím je?
Vážim cca 53 kg, tak mám trochu strach nějak radikálně zvyšovat dávkování, už takhle se cítím celé dny úplně vyždímaná, zároveň ale mám ve třetím týdnu své kůry pocit, že to možná opravdu nebude stačit...

Jak to tedy je? A jaké pořád protokoly?

Předem děkuji za věechny odpovědi.


ambl
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pon 16 led 2012 4:49
Dal: 9 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od ambl »

Ivermectin je lepší koupit jako pastu pro koně,vyjde to mnohem levněji.Jedna pasta se dá sehnat v čechách okolo 200,- a na váhu okolo 70 kg je z toho tak 7-8 dávek


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Palo píše: Ivermectin jsem schopen sehnat, to není problém...
Ten pro mne není vůbec problém. Akorát jsem po něm zatím moc nekoukal. Problém je ten Niclosamide.
Palo píše: Niklosamid či Banocide by měl být diethylcarbamazin. Dle mého názoru je lepší aplikovat hřebíček dle mého návodu, udělá stejně dobrou práci...
Nebyl bych si s tím hřebíčkem až tak jistý. Zatím co jsem Niclocide honil, narazil jsem na pár zmínek, že je to taky silně protialergické a protirakovinné, což vlastně ani není překvapující, pokud se podívám, za co včechno jsou paraziti ať už přímo, nebo nepřímo zodpovědní. Bayer to vyvinul někdy kolem roku 1960 a požívá se to taky jako insecticide a hlavně taky jed na šneky, kteří hostují kde jaké parasity, kteří se nakonec pustěj i do člověka. Nejhorší je, že se to v člověku prakticky nevstřebává a nemá to na člověka kromě herxek žádný vliv. U těch červovitejch oblud, včetně plžů atd. to působí na nějaké tkáňové a nervové zařízení, které savci nemaj. Dá se říct, že je to vyjímečně bezpečný prostředek na zbavení se všech střevních parazitů, ale kdo ví co dál, protože jestli se toho kus dokáže dostat i do krve, asi to dokáže i víc. To je ale moje špekulace, takže na nic :oops: V každém případě to asi na tasemnice atd nahradí i Praziquantel s Albendazolem a Invermectinem, nicméně, zatraceně nerad měním něčí protokol, pokud je od někoho, kdo se mi jeví, že ví o čem mluví a ten človíček z Curezone s tasemnicovým protokolem se mi tak jeví.

S tím invermectinem se taky setkám díky filárii, tedy vlasovci. Jsem si dost jistý, že ho mám taky. Uvidím.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

ambl píše:Ivermectin je lepší koupit jako pastu pro koně,
Souhlas. Objednal jsem podobně Albendazol od jménem Valbazen. Ten se dá koupit jako tekutina a je tak daleko lacinější. Navíc je lehčí ho tak schrastit, je s tím míň legálních obštrukcí.
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
ambl
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pon 16 led 2012 4:49
Dal: 9 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od ambl »

andrejkac píše:Chtěla jsem se zeptat, jak to s tím je?
Vážim cca 53 kg, tak mám trochu strach nějak radikálně zvyšovat dávkování, už takhle se cítím celé dny úplně vyždímaná, zároveň ale mám ve třetím týdnu své kůry pocit, že to možná opravdu nebude stačit...
Jak to tedy je? A jaké pořád protokoly?

Já jsem motolice,tasemnice,filárie a další různé potvůrky měla na Salvii vytestované.
Nacházela jsem na internetu různé dávkování na různé parazity,takže jsem volila rovnou to vyšší,na ty nejodolnější co mám vytestované.
http://curezone.com/forums/fm.asp?i=1667673#i


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

andrejkac píše:Dobrý den, .... Jak to tedy je? A jaké pořád protokoly?
Jak to je naprosto a doopravdy nelze říci, anžto každý jsme poněkud jiný a máme svou vlastní sbírku. Protokol je Postup. Ty, o nichž je právě řeč, tedy co se ládoval Jayo, a co se dá vyšťourat na Curezone (Americká webstránka) jsou o hodně intenzivnější než co maj od výrobců MuDři. Je to proto, že od MuDrů to příliš často problémy neřeší a jsou lidičkoé, kteří se odvážili a šli za zdravotnické limity a ono to náhle problémy vyřešilo. Potom to dali a dávají na net i ve formách protokolů. Podívej se do Jayových příspěvků čím on prošel, než ty mrchy začal rodit. Pokud se podívám jak se dávkují zvířata a jak často, mám nepříjemný pocit, že ty věci jsou daleko pro člověka bezpečnější než všechny antibiotika. Při tom, pro ty, co jsou zaparazitovaní, to dává daleko větší smysl.

Že vážíš jen 53 kilo na věci nic nemění. Kotě váží pár deka. Jde o to vše dobře propočítat na váhu.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
doubleingram
Stálý člen
Příspěvky: 49
Registrován: pon 14 kvě 2012 13:33
Bydliště: Praha
Dal: 7 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od doubleingram »

Budu si objednavat Ivermectin pastu ze Statku Necin, maji ji za 180kc/ks. Exp do 1/2014. Jsem z Prahy, nechce se nekdo pridat? Pri vice kusech je lepsi cena a rozdeli se doprava.

Diky


Co dáš, to dostaneš, vždycky je to něco za něco.
Eliška
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 24 čer 2010 14:20
Dal: 8 poděkování
Dostal: 9 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Eliška »

Já bych se přidala a vzala 3 kusy. Díky moc. Napiš do soukromé zprávy.


Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Jayo »

Eliška píše:Jayo, můžeš prosím Tě dát přesný odkaz, nebo napiš, tvé antiparazitické kúry ? Na Curozone jsem ji nemohla najít. Jinak manželovi vyšla tasemnice po dávkách Praziquantelu v dávkování 3 tablety á 600 mg / tabl. a za 4 hodiny tato dávka znovu. Mezi tím v týdnu 400 mg Albendazolu s tukem a Ivermectinem v režimu po-st- pá. Tento režim jedl 6 týdnů. Zhubl a boule na levé straně břicha je pryč. Já bych šla do rychlejší ho dávkování.
Slavek Krepelka píše: Možná tohle? http://curezone.com/forums/am.asp?i=1602094
Slavek ti to pise spravne. Ked nieco hladas na curezone, mozes to aj cez google, a zadas tieto vyrazy "curezone.com tapeworm protocol", alebo "curezone.com roundworm protocol", fluke su motolice, popripade hladaj ivermectin protocol na vlasovce. Malo by to najst tie prispevky. Vacsinou su navody navzajom prelinkovane, dotycny uviedol linky na ostatne niekde na zaciatku prispevku.
Eliška píše:Jinak jsme zjistili, že je lepší během této parazitární kúry nejíst maso a živočišné bílkoviny,jíst hodně zeleniny- hlavně zelí a kapusta se "podnájemnicí " nelíbily, česnek, cibuli a Lugolův roztok - 5 kapiček ráno na lačno a večer.
Pise to aj Malachov v knizke Jak se zbavit parazitov, a nedavno som pisal prispevok ze som na to dosiel aj sam. Idealna je kysla kapusta. Aspon jedlo so SAMOTNEJ kyslej kapusty... ono clovek pocas toho aj tak nema velku chut jest. V dnesnej dobe je to s masom celkovo dost zle, tak ja som to vyriesil radikalne, a po 3 rokoch mi teda vobec nechyba.
Moje uvahy to dalej rozsiruju na skombinovanie urcitych pasazi z bylinkovych antiparazitalnych kur, napriklad pocas chemickej kury urcite nebude zle k tej kyslej kapuste, zelenine, zaradit aj klinceky a palinu, nieco ako je preventivna davka u trojcatka. Ja berem podla Jardu, 6 gramov namletych klincekov, k tomu 1/2 paliny. Oresak nemam , ale aj ten by bol vhodny. Idealne mi pripada napriklad pocas 3 dni brania praziquantelu, v druhy den zaradit tuto stravu - kysla kapusta, grapefruity, kokosovy olej, habanero papricky, cesnak - a ktomu 6 gramov klincekov a paliny. Rovnako dobre to bude urcite zaberat pocas niclosamidovej kury.
Ako som pisal, myslim si, ze ked sa opomenie zdrava a lahka strava, ucinok kury sa radikalne znizuje, kedze parazity sa v crevach "schovaju", zamiesaju sa s tou nezdravou potravou, ktora im nevadi. Navyse dany liek sa aj premiesa s vacsim mnozstvom potravy... podla mna do zeleninovej vlakniny neprenika, a tak vacsina ostane "pomimo" samotneho jedla, kdezto napriklad do takej hladkej muky sa to zazere, znizi sa koncentracia, parazit to potom lahsie prezije.
ambl píše:Začátkem června jsem projížděla stejný protokol jako Jayo.3 dny 3x denně praziquantel zapitý grepovou šťávou/ na svých 65kg jsem brala necelé 3 600mg tablety/ a k tomu 2x denně albendazol s tukem. Podle curezone to měl být protokol na motolice,na které to pravděpodobně zabralo-přestala jsem cítit pohyb a mírnou bolest na játrech.Nafotila jsem výlov,ale těžko říci co to je?
Jednoznacne casti tela pasomnice. Motolice toho tolko nevydrzia, tie nicia aj nizsie davky praziquantelu, tieto vysoke davky su hlavne kvoli odolnosti pasomnic. Motolice sa vsak zase vedia lepsie "schovat" v peceni, a tam ich likviduje vlastne len ucinna latka obsiahnuta v zlci... co moze byt problem, ked to tam je vsetko zapchate starou zlcou, kamienkami, blatom... oni sa tam zavrtaju, a preckaju, kym zlc obohatena praziqom odijde - nehovoriac o vajickach, ktore tam mozu schovat. Takze cim viac zanesena pecen, tym vacsie davky treba dat, aby ich to tam zasiahlo, ale aj tak mozu prezit... preto sa zvykne davat viac kol, a postupne cistit pecen, kedy im z tych nanosov ubuda, a tak sa ich tam moze schovat stale menej a menej. Podla Clarkovej je cistit pecen so zivymi parazitmi nelogicke a riskantne, takze jedina cesta je bacnut tam nazaciatok poriadne davky praziqu, co ich preriedi ako to len ide, a potom postupne cistit pecen kym sa domnozia, co pojde uz lahsie. Nakonec s relativne cistou pecenou dat druhe kolo, tentoraz sa uz nebudu mat kde ukryt, a "infikovana" zlc plna praziquantelu ich zasiahne naplno. V pripade parazitov v peceni a hlavne oslabenou pecenou treba ale s ocistami pecene opatrne. Z toho vidno, ze najlepsie je cim skor sa paraziti zacnu riesit... cim viac si "podchytia" cloveka, tym tazsie sa uz potom z toho dostava.
andrejkac píše:Dobrý den,
právě podstupuji kůru, při které beru každé pondělí 2 albendazoly (dohromady 400 mg) a každé úterý 2 praziquantely (dohromady 1200 mg). Takto to půjde 6 týdnů.
Nyní tady ale čtu něco o jakýchsi protokolech a že je potřeba brát např. 3 dny po sobě každý den 9 praziquantelů a k tomu albendazol apod. Že např. motolice či tasemnice jinak pravděpodobně nebudou vyhubeny, přičemž ale nemusí být vytestovány přístrojem Salvia?

Chtěla jsem se zeptat, jak to s tím je?
Vážim cca 53 kg, tak mám trochu strach nějak radikálně zvyšovat dávkování, už takhle se cítím celé dny úplně vyždímaná, zároveň ale mám ve třetím týdnu své kůry pocit, že to možná opravdu nebude stačit...
Jak to tedy je? A jaké pořád protokoly?
Předem děkuji za věechny odpovědi.
Vhodne vidim, ked si clovek chce byt isty, do tych 5-6 tyzdnovych miernych kur zaradit aspon jednu silnu 14-dnovu vlnu, teda aby bol ten silny protokol sucast tych dlhych kur, najlepsie niekde v strede. Nazaciatok to moze byt riskantne, lebo sa toho moze zabit naozaj dost. A takisto je dobre nemat cystu v oku, alebo prilis vela cyst v mozgu. Tam sa to potom riesi miernejsimi ale dlhotrvajucimi protokolmi.
andrejkac píše: Já jsem motolice,tasemnice,filárie a další různé potvůrky měla na Salvii vytestované.
Nacházela jsem na internetu různé dávkování na různé parazity,takže jsem volila rovnou to vyšší,na ty nejodolnější co mám vytestované.
http://curezone.com/forums/fm.asp?i=1667673#i
Ono ja mam podozrenie co sa tyka tych pristrojov, uz vela krat som sa v zivote stretol, ako bola ludska nevedomost dobre maskovana peknym obalom. Musel by som to mat doma a testovat si to nejak sam, aby som tomu veril. Ono to moze byt kludne tak, ze paraziti sa budu vediet schovat, menit frekvencie, atd. a homo sapiens na to zatial nedosiel. Moze to byt aj tak, ze na pasomnicu zabera urcite frekvencia, ale ked ostane scolex, prichytena hlavicka, uz to vykazuje inu frekvenciu, a ked to liecitel nevie, tak si mysli, ze telo je uz ciste. Preto by som bol s tymi pristrojmi a uvahami opatrny, vyzera to az privelmi magicky a jednoducho...
Treba si uvedomit, ze najlepsi pacient je pacient iba ciastocne zbaveny korena problemu, a potom ho presvedcit, ze sa urcite infikoval znovu od niekoho ineho... v dnesnej dobe chamtivosti a hrabavosti za peniazmi, by som bol nanajvis opatrny.

Ako tu uz niekto pisal, pripada mi, ze antihelmetika su pomaly najslabsie lieky, teda najmensia chemicka zataz na pecen a telo, v porovnani s ucinkom ktory maju... s antibiotikami sa ani nedaju porovnavat, tie su presne na opacnom konci chemickej zataze, su to poriadne silne lieky. Ten praziquantel je pomaly najbezpecnejsi, a daju sa ist aj vysoke davky. V Afrike im proste svacnu take davky, ze 30mg/kg hmotnosti, neseru sa s nimi. Niekde sa brali aj 40mg/kg. Z toho vidno, ze ta "vysoka" davka z curezone, co cini 25mg/kg ma este rezervu, a ak prijdu negativne priznaky, skor su z herxheimerovej reakcie po mrtvych parazitoch. Zdravy clovek bez parazitov by si ani nemal vsimnut, ze to zobral, okrem toho, ze bude mat horku moc a sliny. :-) Samozrejme, opatrnost je namieste, ale nie kvoli chemii, ale kvoli parazitom, ktori odchadzaju velmi neradi, a nato, aby hostitel prestal, pouzivaju rozne figle - najlepsie je ho priotravit, aby si myslel, ze robi nieco zle.


Jayo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 224
Registrován: sob 31 říj 2009 23:02
Bydliště: Bratislava
Dal: 4 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Jayo »

Ozaj, skusal niekto tento praziquantel z thajska?
http://massage.myeshop.cz/cs/detail51519.html

ci je dobry a v pohode.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Palo »

ambl píše:Palo niclosamid není diethylcarbamazin.
Aha, padron, už se mi to plete...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
ambl
Nový člen
Příspěvky: 13
Registrován: pon 16 led 2012 4:49
Dal: 9 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od ambl »

Jayo píše:Ozaj, skusal niekto tento praziquantel z thajska?
http://massage.myeshop.cz/cs/detail51519.html

ci je dobry a v pohode.
Právě z těchto stránek jsem zobala prazík a albendazol a jak jsi viděl mé fotky tak tabletky zabraly dobře;) Po kombinaci prazík albendazol se mi asi po hodině docela slušně motala hlava,což je známka toho,že se prášky zabraly a dostaly se až do mozku.
Z těchto stránek jsem objednávala i Yomesan- jen mi přišel thajský neoriginal.Obsahoval niklosamin a přídavek fenoftaleinu zřejmě kvůli projímavému účinku.
O fenoftaleinu jsem se dočetla,že může být karcinogení.Ale zase na druhou stranu jednorázově takové malé množství určitě neublíží.Zkoušela jsem před prazíkem i ten niklosamin,ale pravděpodobně jsem vzala malé množství a nerozkousala ho,takže se nic moc nedělo.Až potom jsem našla návody na curezone,kde doporučují větší množství.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

ambl píše:
Jayo píše:Ozaj, skusal niekto tento praziquantel z thajska?
http://massage.myeshop.cz/cs/detail51519.html ci je dobry a v pohode.
Právě z těchto stránek jsem objednávala i Yomesan- jen mi přišel thajský neoriginal.
:D Takže objednávaj v Thajsku taky. :good: Děkuju. Ahoj. Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Gaia »

doubleingram píše:Budu si objednavat Ivermectin pastu ze Statku Necin, maji ji za 180kc/ks. Exp do 1/2014. Jsem z Prahy, nechce se nekdo pridat? Pri vice kusech je lepsi cena a rozdeli se doprava.

Diky

Já si také tři vezmu.. :-)
Vím o levnějším hřebíčku ...1 kg cca 400 Kč, ale neznám kvalitu.
Gaia


doubleingram
Stálý člen
Příspěvky: 49
Registrován: pon 14 kvě 2012 13:33
Bydliště: Praha
Dal: 7 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od doubleingram »

Gaia píše:Já si také tři vezmu.. :-)
Gaia
Ok, uz jsme 3 a jedna uzivatelka neni jista, takze to vypada, ze se dostaneme na 160/ks coz je na 3 ks uspora 60 voci a to uz je prijemny :)
Takze mi dej do SZ adresu atd., uvidime kdo se jeste prida, udelal bych "uzaverku" v nedeli a v pondeli objednal.
Ve spolupraci je sila.
Mejte se a parazitum (zkur.....m) zmar :)


Co dáš, to dostaneš, vždycky je to něco za něco.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“