sysel píše: Když se jedná o zmutovaný nový vir(ne zvire-clovek, ale již clovek-clovek), který tělo nezná, nemužes mluvit o obrannem systemu, protože telo nemá šanci s tímto neco delat :-(, prostě ho nepozná.
Nemyslím si, že je to až tak prosté. Lidský organismus reaguje na vše co mu není vlastní a jedinnou vyjímkou, pokud vím, je darovaná krev velice specificky identifikovaná jako dárcovská pro toho, či onoho člověka. Jinak nefachá ani transplantace z ať už jakkoliv příbuzného člověka a řeší se to chemií, která potlačuje imunní reakci po zbytek života člověka s transplantovaným orgánem, což samo o sobě není zrovna dlouhodobé řešení problému. Proto bych řek, že tvrzení, že tělo prostě nepozná, že do něj vnikl ať již jakýkoliv virus, je více než odvážné.
sysel píše: Až se nemoc projeví, muže byt nekdy pozde, protože v te dobe ti jiz mohou kolabovat plíce.
Máš nějaký odkaz? Tohle totiž nedokázalo ani SARS, a že to bylo velice kách.
sysel píše: To beru, ale vzpomenme španelskou chripku. Šla jako lavina
Pravdu díš. Zde je třeba ale přihlédnout k několika statistickým zjištěním.
- Nešlo o Španělskou chřipku, ale nejspíše o Kansaskou. První zpráva alespoň z Kansasu US pochází. To jen pro přesnost.
- Přes všechny divoké dohady, že její vážnost vyplývala z oslabení spousty populace válečnými strastmi, podléhali chřipce převážnou většinou mladí a velmi zdraví lidé s dobře vyvinutým a zachovalým imunním systémem. Děti a postarší to zdaleka v takové míře nekolilo. Odborní kruhové se shodují na tom, že smrt byla především způsobena přehnanou reakcí imunního systému.
- Z nějakých 27% světové populace včetně těch, kteří se vyskytovali i za polárním kruhem, kteří byli nákazou postiženi, pokapalo zhruba 3%, odhadem 50 až 130 miliónů lidí.
sysel píše: Opet musím zopakovat, že se na zmutovaný vir nemužes pripravit, jako na bežnou sezoní chripku, protože u te mužes ocekavat i jasne reakce tela. Proste jsou na to protilatky.
Osobně jsem dost přesvědčen o tom, že HCl a MMS konec konců taky může sloužit jako velice universální prevence takových nákaz, alespoň u anthraxu a HCl je to doložené. Pokud by na normální chřipky byly prostě v těle protilátky, pak bych předpokládal, že prostě není třeba se obyčejné chřipky vůbec obávat, protože prostě s těma látkama ji nemůžeme dostat. Skutečnost hovoří dost jinak. Taky by prostě nejen nebylo potřeba žadné očkování, prostě by nebyl důvod ho vynalézat.
sysel píše: Když na mor zčernáš do dvou - tří dní....jo to je vše fičák. Učim se rád a stále :-)
V různé literatuře jsem se několikrát setkal s příběhy, kdy lidi mor přežili a vždy šlo o to, aby si udrželi tělesnou teplotu pod kritickými (cca 42°C). Přežívali to Ti, jejichž teplota tam sama nedolezla a ti, kteří si ji přidrželi smočením se v řece, kašně, někde. Z tohož mi opět vyplývá, že i morové rány kosily nejspíše hlavně díky přehnané reakcí imunního systému organismu. I z tohoto důvodu bych se moc nespoléhal na to, že budou kolabovat plíce dříve, než se projeví nějaké příznaky jakékoliv nákazy, ať už uměle mutované, nebo ne.
Ahoj, Slávek.
Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.