Rok 2012 - střípky poznání

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro Metiu

Příspěvek od Iv »

Tak vidíš,teď jsem to dostal od xzzzx,i to je život,když se snažíš někomu pomoci a pokecat si,jseš OUT.Sranda že,měj se fajn a bojuj a děkuji za přání síly do života,vidíš,teď se to hodí,nebo bych se musel nas...... :devil:


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

strom

Příspěvek od martin11 »

"Kdybych věděl, že zítra nastane konec světa, zvednu se a půjdu zasadit strom."
Pestalozzi
_________________
Ať vás provází Síla! GEWO

....tak už mám stromeček.. jabloňku...
,,,,zítra odpoledne jí zasadím......
....kdo se přidá a také zítra zasadí strom.....hezký den všem martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Predpokladám, že si akciu vyhlásil skôr :D V pondelok som zasadil čerešňu a dve hrušky. Bolo krásne. Aj na duši...


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

to se počítá

Příspěvek od martin11 »

.Chiq..máš na kontě 3 stromy.....to je za dva členy tady, kteří tedy nemusí..,,,,jo a nevymlouvejte se , že nemáte zahrádku....
...kdo chce , hledá způsob, kdo nechce hledá důvod....martin11 :lol:
...p.s. akce platí stále...až do konce světa...ale čím dřív, tím líp....budete mít větší radost.....a jestli se vám nechce chodit z domu ven....tak vemte květináč a zasaďte si něco doma....třeba pažitku...nebo si nasejte do misky řeřichu...
....a včera byla Barbora....říká vám to něco ???? abysme tady pro samé mag.motory, ESP, spalování vody, TRKY , auta na vodu a relaxy všeho druhu ...nezapomněli, že žijem.... :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

stromy

Příspěvek od jeff »

Je dobře sázet stromy, ale beru to spíš z toho praktického hlediska. Jabloně bych nesázel, je jich všude plno a jablka se pracněji zpracovávají. Dávám přednost hruškám a hlavně peckovinám. Meruňky, švestky, mirabelky, třešně, višně... Nakonec nejsou špatné ani mišpule, kdoule, kdyně a i ty broskve, ringle, blumy.... Důležitý je obsah cukru

Jeff


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

jablko a spol

Příspěvek od martin11 »

zdar Jeff a spol.....Jeffe ale ta moje má ráda jen ...!!!....jablíčka....a já mám zase rád ji......mě je jedno jestli to bude jabloň nebo borovice.....já miluju pivo...a to se pěstuje jinak..... :pivko: martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merlin »

Edgar píše:Bohužel zase další neověřená(-itelná) poplašná zpráva. Připomíná mi to prohlášení jednoho nejmenovaného spisovatele před několika lety, který je také členem našeho fóra, že přijde ona Planeta X a jak se všichni možná sejdeme na schovku v moravském krasu. Jenže ouha, planeta nikde a - voilá - žijeme....... Tak, třeba to tentokrát vyjde :lol:
Hmm. Zajímavé, jak lidi tehdy tu sarkastickou poznámku vzali vážně. Myslel jsem si, že to může zacloumat jen bezmozky. Asi jsem se mýlil.. ;)

Ale přes to přeze všechno, pořád platí staré dobré přísloví: "Neříkej hop, dokud letíš nad kanálem."


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

2012

Příspěvek od Merlin »

Zmatky a pověsti kolem roku 2012 mají původ v odhalení mayského matematického systému. Toto číslo či datum se vyskytuje jen v jednom jediném záznamu. Přes okruhy "mystiků" to pak bylo zavlečeno do různých prací spisovatelů, kteří založili hnutí New Age a stalo se jakýmsi mýtickým číslem, otevřeným pro jakoukoli úvahu. Toho všichni bohatě využili. Jsou to ovšem jen čiré spekulace. Zmínil se o něm i Sitchin, jelikož, velmi hrubě, zapadá do jeho předpokládaného "cyklu Nibiru", 3600 let.
Mezitím jsem dospěl k závěru, že ono "nibi-ru", sumersky "křížení", je něco úplně jiného, než to, co jistě správně popisuje sumersko-babylonská mytologická kosmogonie ohledně událostí, v jejichž důsledku vznikla Země.
Může se skutečně jednat o protnutí galaktické roviny, a to by jistě byla událost, která mayským astronomům stála za spočítání.

Kromě toho, co si na sebe vymyslíme, se patrně nestane nic. I když se zdá, že změna sluneční činnosti, a tím i změny na VŠECH planetách, s tím nějak souvisí. V každém případě můžeme počítat spíš s vyrovnáním počasí na "neslano-nemastnou" selanku plnou překvapení, a pak nastane prudké ochlazení.

Co se mne týče zasadil jsem mimo jiné i ginkgo - jinan dvojlaločnatý. To je strom, který žije i 3000 let.. :)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Návštěvník

Re: 2012

Příspěvek od Návštěvník »

gewo píše:
Kromě toho, co si na sebe vymyslíme, se patrně nestane nic. I když se zdá, že změna sluneční činnosti, a tím i změny na VŠECH planetách, s tím nějak souvisí. V každém případě můžeme počítat spíš s vyrovnáním počasí na "neslano-nemastnou" selanku plnou překvapení, a pak nastane prudké ochlazení.

Co se mne týče zasadil jsem mimo jiné i ginkgo - jinan dvojlaločnatý. To je strom, který žije i 3000 let.. :)
Konečně s tebou plně souhlasím. :good: Možná i proti tvé vůli. :D
P.


xzzzx
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: stř 14 bře 2007 10:52
Bydliště: Valtice
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: jablko a spol

Příspěvek od xzzzx »

martin11 píše:zdar Jeff a spol.....Jeffe ale ta moje má ráda jen ...!!!....jablíčka....a já mám zase rád ji......mě je jedno jestli to bude jabloň nebo borovice.....já miluju pivo...a to se pěstuje jinak..... :pivko: martin11 :lol:
Mam tu 250beden po cca 13Kg
nechce někdo?
Golden Idaredi
Neplatí pouze pro martina a chéfa ((o:
PS: to není sranda!!!


Svět zboř! Já budu stát.
xzzzx
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: stř 14 bře 2007 10:52
Bydliště: Valtice
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

PRO Iv!!!

Příspěvek od xzzzx »

*Omlouvám se za to, že jsem tě v mém rozmaru bezdůvodně osočil, že seš OUT.

Vysvětlení pro ostatní:
V den kdy jsem reagoval na Iv zpravu jsem "pravděpodobně"myslel na jiné věci a protože jsem u toho měl jednoho kozla tak jsem reagoval jak reagoval. No jo nebyl to jeden kozel, ale musel to být jeden nebo max 2 protože vždy je mi po jedné nebo druhé ruce.
I tak schledávám se vinný i přesto, že tu žádné nemám.
Na druhou stranu mé obhajoby po celou dobu mého skutku jsem Iva neviděl a proto musel být out.

Protože mé windows se ne a ne otevřít jak při páchání tak po žádám o udělení trestu nej a to nebudu navštěvovat stránky:
http://www.upramene.cz/forum
Tak ať rozhodne rada sarších.

*Ive promiň

*upřímná věta


Svět zboř! Já budu stát.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Každej se občas trefí vedle a život jde dál,tak nevím proč bys neměl chodit na forum ;) Ps:Co takhle těm Windowsům namazat panty :lol: pak se snad otevřou...


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Už jsem tě nakopl ve tvém vláknu, tak dej pokoj.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

dotaz na Gewo

Příspěvek od martin11 »

....prosím tě, co to to je protnutí galaktických rovin....jak to popisuješ výše...????....pošli nějaký odkaz kde se o tom něco dočtu....slyším to poprvé...
.....jinan jsem zasadil jako první strom na zahrádce ...když jsem přišel do toho nového domu....je krásnej....malej...a roste sráááááášně pomalu.....za rok mě vyrostl o 4 cm......za 5 let asi o 25.......a to si s ním povídám a má ty nejlepší podmínky.....ale on už je takovej.....všem...když někde potkáte JINAN....tak si ho pohlaďte.....vyzařuje z něj nějaké zvláštní teplo.....ale musí být alespoň 100letý,,,,hezkej den martin11 :lol: p.s jabloňka je zasazená....
p.s.s. xzzzx se ozvu, ale takovou spotřebu ta moje zase nemá...bohužel nemám sklípek na uskladnění....tak jen máme to co okamžitě spotřebujeme...no ale je dobře , že o tobě víme.....sklípek právě na jablíčka je v plánu.. :idea: ..m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

22.12.2008
Přílohy
martin11.gif
martin11.gif (5.88 KiB) Zobrazeno 5335 x


Odpovědět

Zpět na „Universum“