Rok 2012 - střípky poznání

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Nový začátek

Příspěvek od hanka »

28.10.2011 - Konec cyklů Mayského kalendáře: Nový začátek

Dne 28.10.2011 podle Mayského kalendáře vrcholí všechny vývojové cykly a spojují se v jediném bodě, další cykly již pravděpodobně nebudou následovat. Znamená to, že historie planety Země datována minimálně 100.000 let zpátky, ale spíše na miliony let, se blíží vyvrcholení - blížíme se konci dosavadního vývoje a nástupu nového běhu dějin.
V tento posvátný den se může stát cokoliv a záleží ve velké míře na nás, co v ten den uskutečníme. Tento den je vhodný pro započetí velkých plánů. Tvůrčí potenciál dosahuje vrcholu.
Vzpomeňme si v tento den, na všechnu lidskou zkušenost od pravěku až podnes a vše, čím jsme si prošli, a zamysleme se nad tím, kde jsme dnes a kam bychom chtěli, abychom dospěli. Vzpomeňme si na to, že před započetím tohoto vesmírného cyklu byli lidé na úrovni bohů a planeta byla panenským rájem, předtím, než jsme se rozhodli podstoupit tuto zkušenost. Mějme prosím na paměti tuto vzpomínku.

Uvědomme si, že již před tisíci lety byl dávným indiánům znám Velký plán určený pro lidstvo a byl znám i jeho konec a výsledek. Byly známy všechny fáze a cykly plánu a byly uchovány v podobě kalendáře.

Mayové viděli, že plán byl dokončen 28.10.2011 v našem počítání času a že ke konečné změně došlo v prosinci následujícího roku, kdy začala nová éra.
Viděli, že lidstvo se přes všechny obtíže a překážky nakonec sjednotilo a překonalo své vzájemné rozdíly, zvítězila sounáležitost nad strachem. Lidé si uvědomili, že jsou bratři a tvoří jeden celek.
Pochopili, že rozdíly mezi nimi - chudí - bohatí, černoši - běloši, muži - ženy, jsou uměle vytvořené, aby byli lidé rozdělení a nejednotní v myšlení. Aby místo spolupráce proti sobě bojovali. S velkou radostí pozorovali, že tehdy nastal na planetě Zemi zázrak.

To, co viděli, zapsali do bájí a legend a vytesali do kamene.
Věnujme, prosím, ve svatých týdnech před a po vrcholovém datu 28.10. své myšlenky kontemplaci nad stavem světa a čím chceme, aby se stal. Dokážeme se sjednotit, jak bylo předpovídáno, tím, že si budeme přát lepší svět?

Jestli jste se rozhodli, aby byl vývoj zakončen šťastným koncem, učiňte v sobě záměr, že je to vaše přání, a držte ho v sobě. Zapalte 28.10. svíčku na počest této velké milosti, že se blíží konec
nevědomosti a Velké prozření je blízko. Tak jako svíčka vyšle plamen světla, i na Zemi se rozsvítí velké světlo a povede obyvatelstvo k Novému věku.
Oslavujme tyto dny, kdy končí minulost, a začíná se rodit Nový svět. Zatím jen v našich myslích a srdcích, jako touha po něčem lepším, která však časem bude nabývat jasnější podoby.
Pošlete, prosím, tuto zprávu dalším lidem, které máte rádi.

"Mayové nikdy neříkali, že svět skončí... "
Carl Johan Calleman

Říkali, že v tomto dni - 28.10.2011 - "sestoupí 9 bohů", tedy jinak řečeno, že se spojí všech devět vln vývojových cyklů a cykly Tzolkin, a datum tohoto okamžiku, kdy se může stát cokoliv, je 28.10.2011, ne rok 2012.
Datum 21.12.2012 je také důležité a představuje svým způsobem konec světa, ale v jiném smyslu!
28.10.2011 je označen ...v mayském kalendáři jako "vrchol křivky evolučních tvůrčích cyklů", je to den, kdy "velkolepá vesmírná síla bude v souladu s lidstvem, které bude mít možnost dosáhnout svého nejvyššího potencionálu a seberealizovat se jako naprosto vědomá kosmická bytost, která bude moci ovlivnit svou budoucnost, ať k lepšímu nebo horšímu."
Ta budoucnost, která přijde s rokem 2012, bude vytvořena na základě a prostřednictvím našeho přání a vědomého záměru, přičemž datum konce cyklů - 28.10. - je dobou maximálních
tvůrčích možností.

Zjednodušeně řečeno se dá říci: V roce 2012, 21. prosince se stane to, co si 28.10.2011 vybereme!
Colleman považuje propagandu týkající se prosince 2012 za manipulaci mající odvést pozornost lidí.
Jsme totiž vedeni k tomu, abychom očekávali události 21.12.2012 s vědomím konce světa, místo abychom se soutředili na utváření budoucnosti ve dnech kolem 28.10.2011. Ti, kdo nedokáží poznat
význam této doby, mohou minout velkou příležitost. Pop kultura si vybrala za svůj vrcholný okamžik prosinec 2012, který má destruktivní charakter, zatímco vrchol konstruktivních sil, který je v říjnu 2011, je opomíjen.
Správná otázka tedy není: Co se stane v roce 2012?, ale: Čím chcete v roce 2012 být?
A přání se neplní sama, nýbrž musí být realizována. V blízkém období se nám otevírá možnost transformovat celý náš svět a sebe sama.
V souladu s výrokem: "Staň se tou změnou, kterou chceš vidět okolo sebe ve světě", připisovaným Gándhímu, je potřeba během posledního období konce cyklů vyvinout úsilí, aby se společný záměr mohl manifestovat. Pokud budeme jen čekat, co nastane příští rok, můžeme pak zjistit, že se naplní katastrofické scénáře!

Autor textu:Jana Budařová

Připojuji se k pozdravu, s přáním pokojných a radostných dní....máme to opravdu ve svých rukách! :-
Není na co čekat.
S Láskou, ve Světle, s Odvahou, Pokorou, Vděčností...


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

konec starých časů....

Příspěvek od laik »

Zdravím
A přeji všem krásný sváteční den, kdy nám končí staré časy a začínají snad nové a lepší....
A jak se říká jak na nový rok tak po celý rok...... tak at se zde za ten rok zas shledáme.......
to bylo trochu sentimentality a co sem to vlastně chtěl.....
malá otevřela "náhodně" nový zákon a zrovna na stránce o nějakým konci času o kterým mluvil ježíš a bylo tam něco o sobotě.....
tak hned běžím ke kalendáři jestli náhodou některý z těch dvou májských dat není sobota....no spadl mě kámen ze srdce že ne.... ale jen trochu, čeho sem si všim že dnešní 28 je i za rok v prosinci v pátek......a vubec že tento říjen má z prosincem za rok uplně stejně stavěný dny....... dokonce i 21ho je tím pádem v obou případech v pátek....no možná je to blbost, ale není to zajímaví???...


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: konec starých časů....

Příspěvek od poota »

laik píše:... malá otevřela "náhodně" nový zákon a zrovna na stránce o nějakým konci času o kterým mluvil ježíš a bylo tam něco o sobotě....
Mrkni na to ještě jednou a pořádně, co tam o té sobotě bylo - jestli má být konec v sobotu, tak je to "těsně vedle", ale jestli má být v sobotu začátek, tak to by štymovalo přesně :D

Jo a taky může hrát roli způsob, jakým se bere "den", tedy jeho začátek a konec - ten se od dob Ježíšových párkrát měnil.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Aj mŕtvi politici dospeli ku poznaniu

Příspěvek od milda »

Kód: Vybrat vše

Kaddáfí napsal:

Jestliže však parlament vzejde z vítězství strany ve volbách, je to parlament strany a nikoli lidu.

V takovém systému je lid obětí, na kterou se všichni vrhají, klamanou a vykořisťovanou politickými orgány, zápasícími o moc a zároveň i o získání hlasů.

Jelikož se systém volených parlamentů opírá o propagandu pro získání hlasů, je to demagogický systém v pravém smyslu tohoto slova a hlasy mohou být koupeny nebo manipulovány. Chudí lidé nedokáží soutěžit ve volební kampani a tak se vítězi stávají vždy a jen bohatí.

Nejtyranštější diktatury, jaké poznal svět, existovaly ve stínu parlamentů.

(Zelená kniha, úryvek 1)

... a to Kaddáfí ještě nepoznal nejvyšší formu "parlamentní demokracie" = Mafie, vládnoucí pomocí politických loutek!


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Hoši, já už fakt potřebuju nějakou jistotu.... Že to bude osmadvacátýho... Tož dobre, vydrbal jsem se i za ušima, oškrábal rašplou paty, vystříhal chlupiska v nose i ušách, oblékl čistou košulu a těšil se se sklenkou dobrého bílého na nějakou ranu. A nic. Dobrá, zkusím teda i zejtra, ale pak už mi ty chlupiska vypučá nanovo, tak fakt zodpovědně, páč já to takhle dlouho nevydržím.....


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od martin11 »

...tak přesně takto jsem se vyštapicíroval, když jsem se letos v létě ženil....to se u chlapa dá i pochopit... :idea: ...ale takhle marnit čas očekáváním "jakéhosi" konce....to tedy soudruzy sorry....
...no na druhou srtanu zase třeba děti viděli, že jsi docela hezkej, takže proč ne....zítra to neopakuj a ani už nikdy...tedy ne v souvislosti s koncem světa.....on ten konec bude stejně jenom pro někoho..a štěstí přeje připraveným.....tak klucííííí...dnesku piju Litovel :idea: jardo :pivko: všem hezký víkend.. zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Když já v tenhle den slavím svoje zmrtvýchvstání....Očekávání konce jsme zparodovali s polskými soudruhy zemědělci, co mne navštívili s bizoníma klobáskama, a deseti druhama sejrů na košt. Naše řádění jsme nazvali konec konců a za rok bude mít pokračování v polonii.Já osobně na konce moc nevěřím, páč jakejkoli konec je pro mne začátek.......My jsme lemtali černý pívo master. Jo, a ženit se mám taky, už 5 let, furt není čas......


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od martin11 »

...mno, vida kam jsme se až dostali....já svatbu odkládal 7 let....je to jen o razítku do průkazky :idea: ...to že to je konec něčeho a začátek něčeho jiného ...je jako umřít....nic se nemění....když nejsi, tak nevíš že nejsi a když jsi , tak nevíš, jak to vypadá když nejsi...a když nejsi tak stejně nevíš, jak to vypadalo, tam co jsi byl, když jsi nebyl, když se vrátíš....vyjde to nastejno....jen jistá náboženství tvrdí něco jinýho :idea: pak se v tom vyznej :idea: zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

2012

Příspěvek od Palo »

Přišel mi mailem zajímavý dokument, v příloze.
Přílohy
Mike_Adams.doc
(88 KiB) Staženo 181 x


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Shrnutí

Příspěvek od adam.benda »

Takové shrnutí ohledně roku 2012...

http://adambenda.net/index.php?id=10066


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Shrnutí

Příspěvek od martin11 »

...pečlivě jsem pročetl :good: a jen dotaz...cituji z tvé práce...
Je to období dlouhé zhruba 394 let a konkrétně teď končí 12. baktun (pokud počítáme od 0. baktunu) a měli bychom vstupit do 13. baktunu.
rok 0 přeci není....?! takže nemělo zde být napsáno od 1. baktunu??? jestli končí 12 baktun a NULTÝ byl jako 1 ....prosím osvětlit :oops: ...jinak si určitě popvídáme u Jeffa ...zdraví martin11 :lol:
p.s. a prosím ještě dotaz....kdy se u Májů začalo počítat.....to si řekli dneska je rok 1 / začíná 1 baktun/ nebo to dopočítali / z nějakých údajů zpětně ?/ a navíc rok je divná míra protože to přesně nefunguje / viz přestupné roky/ ...no je toho více o čem by se dalo diskutovat..... :bye:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Shrnutí

Příspěvek od adam.benda »

Ahoj Martine,
rok 0 u Mayů jest. Jde o úhel pohledu, ale jejich počítání jaksi začíná nultým ... -dosaď si cokoliv.

A jejich kalendářní systém začíná "Počátkem stvoření", který pro nás vychází zhuba na rok 3114 př.n.l.

Dořešíme to kdyžtak na srazu.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Hanub - ku

Příspěvek od 1220 »


Osvětelní nedloudé :
http://www.novoucestou.cz/?p=6391

Podle mého vnímání :
Vzestup vibrací skutečně skončil 28. 10. ale neklesá a prozatím klesat nebude.
Praktickým důsledkem toho je , že vibrace působí v lidech a postupně je "odpojuje"
/navazuji na film Náderná zelená/
Postupně proto, že nánosy jsou různě tlusté.
Dalším důsledkem může být tzv falešné sjednocování což je popsáno v dokumentu :
http://www.magika-celebrita.estranky.cz ... ment..html

Autora sice nenapadla řada věcí, nicméně je tam ariadnina nit.
Vypadá to na to,že opět jako vždy, je největším nebezpečím člověka člověk.
Ti kteří mají tlusté sklo budou připojeni uměle :!:
K čemu : k jedinému možnému náboženství jednoty, které pokud se zde skutečně zhmotní mohlo by vést
k celosvětovému kolapsu veškerých hodnot. Falešní proroci se svými super majetky tady již byli jsou a budou - li nadále, je věcí ostrého pohledu kolem sebe, nikoli diskuzí zda letopočet má - či nemá nulu.


Hanub-ku jěště více info:
http://www.zivavoda.websnadno.cz/Mayska ... endar.html
čtěte prosím až dokonce ........
:bye: :hip:
Naposledy upravil(a) 1220 dne sob 05 lis 2011 20:16, celkem upraveno 1 x.


Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Shrnutí

Příspěvek od Magneto »

martin11 píše:...pečlivě jsem pročetl :good: a jen dotaz...cituji z tvé práce...
Je to období dlouhé zhruba 394 let a konkrétně teď končí 12. baktun (pokud počítáme od 0. baktunu) a měli bychom vstupit do 13. baktunu.
rok 0 přeci není....?! takže nemělo zde být napsáno od 1. baktunu??? jestli končí 12 baktun a NULTÝ byl jako 1 ....prosím osvětlit :oops: ...jinak si určitě popvídáme u Jeffa ...zdraví martin11 :lol:
p.s. a prosím ještě dotaz....kdy se u Májů začalo počítat.....to si řekli dneska je rok 1 / začíná 1 baktun/ nebo to dopočítali / z nějakých údajů zpětně ?/ a navíc rok je divná míra protože to přesně nefunguje / viz přestupné roky/ ...no je toho více o čem by se dalo diskutovat..... :bye:
Taky si myslím, že rok 0 není a není ani 0-té století ani 0-tý baktun. Každý letopočet začíná 1. dnem 1. století (nebo 1. baktunu). Podle toho mi vychází, že Mayský kalendář se koncem r. 2012 bude psát ne 5122, ale 4728 let nazpátek.
Ale teď jiná úvaha - pokud baktuny znamenají významné předěly, tak ten poslední skončil r. 1618. Co se odehrálo v r. 1618 - viz:

http://cs.wikipedia.org/wiki/1618

Podle mě nic světoborného - tedy kromě třicetileté války a pražské defenestrace, která by nám jistě prospěla i koncem příštího roku :D
Myslím, že za vším stojí lidská fascinace čísly. Osobně na mě taky působí - pokaždé (tedy většinou), když se podívám na hodiny, tak vidím číselnou symetrii (10:01, 11:11, 12:21 atd.). Beru to jako nějaké poselství, ale zatím nevím, co znamená. Snad vyváženost a harmonii, ale to je jen můj subjektivní pocit. Do budocnosti hledím s optimismem a těším se na rok 2013 !!!

Zdar a sílu všem :D


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Shrnutí

Příspěvek od adam.benda »

Jde pouze o konvenci. My říkáme "první", ale oni to řeknou a zapíšou takovým způsobem, který má blíž k pojmu "nula".

I když tady přesně nedodržuji směr písma, zhruba takhle nějak:
Obrázek

Jednotlivé linky od shora náleží 18., 19., 20. a 21. prosinci 2012.
Ty škeble dole jsou nuly.

Může to mít i svůj skrytý smysl, ale do toho se zatím pouštět nebudu.
Baktuny a významné předěly - nemusí se jednat o události typu: války, narození, úmrtí, objevy, ustanovení, ... Může to být na rovině vesmírné, možna konkrétněji galaktické. Zmiňuji to v tom článku, byť ne moc do podrobna.


Odpovědět

Zpět na „Universum“