Éter -a co o něm už víme

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Kolemjdoucímu

Příspěvek od la »

Zdravím.O ironii se nejedná ,jedná se o souvislosti pokusil jsem se o náčrtek moc jednoduše mi to teda nejde :oops:
Jedná se o výrobu tepla.
Přílohy
osa.JPG


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Na počátku bylo Slovo...

Příspěvek od Merlin »

Všechno, co se zde ze všech stran snažíte popsat, jsou pouhé odpovědi, reakce na původní vzruch - INFORMACI nebo transformované směsice informací. Všechno, co sledujeme v "našem fyzikálním světě", a co jen velmi povrchně popisuje fyzika, není nic jiného, než sbírka nějakým způsobem utříděných poznatků z pozorování toho, co se stane, když se hmota setká s nějakou informací. Některé informace jsme se naučili vytvářet (modulovat) a vysílat v éterickém prostředí tak, že na ně odezvou získáváme do jisté míry předpovídatelné reakce. Jiné reakce na určitou informaci jsme dosud nepochopili, anebo pochopili úplně špatně (např. výbuch jaderné nálože a průvodní jevy).
Víme, nebo si to alespoň myslíme, že éterem se nic nepohybuje rychleji než informace, která se v hmotném prostředí projevuje jako světlo... To by nám už mohlo poskytnout jistý záchytný bod, pokud bychom ovšem chtěli a nelpěli na představě, že zvon je důležitější než forma, do které byl odlit.
Všechny ostatní informace, a s nimi spojené reakce hmoty, se éterem pohybují pomaleji než informace jejímž důsledkem je v hmotném prostředí "světlo". Jsou zde jistě i další, dosud nezachycené nebo jen sporadicky oslovované jevy na pokraji "regulérní fyziky", které nasvědčují, že jisté informace se mohou éterem pohybovat rychleji než informace nesoucí slovo "světlo", nebo dokonce i obráceným směrem...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Tak dobře,dodám k chemické pasti více informací.Částice:na rozdíl od jiných se chová jinak-reaguje s vodou tak,že se zcela poddá,tedy zanoří.(Energie v podobě bílého záblesku).Pokud si představíme,že jsme schopni ji z tohoto prostředí uchopit a vyzvednout,vidíme podobu s hlávkovým zelím,"listy" má ale duté,střed vyplňuje plazma a celá se silně zahřívá.Tedy podobnost s radioaktivitou."Odzeměný"kabel,vedoucí z vody(nádrže s chem.články) ven akumuluje napětí až 194-197KV/...vypadá to jako nesmyslný extrém,jsem si toho vědom,ale zdroj informací je v tomto případě nezpochybnitelný,jinak bych to nepsal.Neodvádíme-li přebytek energie,nádrž se doslova zbortí.Klasický uzavřený obvod pro průchod napětí a proudu zde neplatí,naopak,musí být systém otevřený,neuzemněný,mimo to zařízení při destrukci vydává záření nebezpečné pro organismus,ale odstínit ho není problém.Proto musí být experiment prováděn mimo obydlí.Z výsledků vyplývá mnoho,změny ve složení chemikálie mohou být využity např. v leteckých motorech.Pokud někdo disponuje potřebným místem,risknu to a mohu se spolupodílet informacemi,tajnůstkářství musí jít stranou.
Další záležitost se týká průchodu koncentrovaných slunečních svazků (komplikovaná parabola)skrze běžně dostupné krystaly,něco na způsob laseru,jenomže zde nepotřebujeme dodatečný zdroj,pouze slunce a chlazení.Mřížka krystalu rozkmitá konc.výstupní světelné paprsky podle polohy na vertikální ose odraženého záření,výstup je podobný paprsku laseru,jehož výkon je u průměru paraboly 1m roven výkonu hořáku autogenu,tedy o klasický laser nepůjde.Další z experimentů má souvislost také s plazmou a jeho vliv na čas,zde bych byl ale velice opatrný,pravda,nákresy udivují dokonalostí a těžko vydedukovatelnými tvary pro vf obvod,ale existují a bylo by škoda je ponechat zaprášené,ať se mocní postaví třeba na hlavu.Spřažené oscilátory v dalším pokusu již uvádím do života formou diskuse s konkrétním člověkem,bude-li zájem,rozvedu toto i zde,přímo totiž souvisí s gravitací,která nesmí zůstat nepochopená.Rád bych ještě dodal,že zde neuvedu nic,co nemá reálný základ.Život je krátký a mocní se pro mamon v kozla obracejí,proč bychom se tedy třásli před zveřejněním nepříjemných a tajených informacích?

Přeji všem mnoho úspěchů


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Příspěvek od NAVAR »

Kolemjdoucí píše:Vážení pánové testatici,pokud budete souhlasit,pokusil bych se obrazně vaši snahu o konstrukci připodobnit velice zhruba k co možná nejjednodušší činnosti pomocí mechaniky.Problematika jímání energie spočívá(pokud vím) v důležitém faktu,jak už jsem uvedl výše,a tím jsou dva různé směry postupu dynamických "svazků".Každá maličkost se totiž časem může zúročit.Já jsem se raději zaměřil na alternativní,chemický postup a budou-li finance,čas,vhodný pozemek a samozřejmě příznivá konstelace dalších rozhodujících okolností, začnu s praktickou realizací.
Přeji všem mnoho úspěchů.
Dobrý den přeji,
mám takový dotaz který by snad mohl být zodpovězen. Předem říkám že nejsem fundovaný odborník ale někdy se mi zdá že vidím širší souvislosti o kterých samozřejmě nemohu tvrdit že jsou pravdivé a zapadají do sebe.
Tedy dotaz, jak jsem viděl Testatiku nemohu se zbavit dojmu že některé díly jsou Fractal-ové antény. Viz příloha. Jak mnoho se mýlím že je tomu tak?
Děkuji
Přílohy
Fractal-antena.pdf
(20.05 KiB) Staženo 345 x


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Kolemjdoucí

Cívky

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Zdravím všechny,
až se v noci vrátím z cest,překreslím sem několik tvarů z neizolovaného bílého vodiče - smyček a cívky,musí se vyfotografovat za denního světla a následně vytisknou ve žlutém spektru,pokud je postup proveden pečlivě,zobrazí se efekty. S hodnotami napájení okruhu lze experimentovat.

Přeji všem mnoho úspěchů


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

něco z toho zkoumal Grebenikov

Příspěvek od 1220 »

http://keelynet.com/greb/greb.htm
takové jednoduché pokusy
8) :bye:


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

kolemjdoucí

Příspěvek od lajos »

Prosím co je neizolovaný bílý vodič???? Neizolovaný je mi jasné! co jsi chtěl říct s tím bílým? obzvlášť z elektrikářského hlediska, nebo je to jenom barva, popř. jaká? Má otázka není vysírací, čistě jenom technická.


Kolemjdoucí

Má otázka není vysírací...

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Postupovat jsem chtěl od nejjednoduššího ke složitějšímu,to bylo mým záměrem,ukázat skládačku v maličkostech,aby ubylo dotazů potom,ale vidím,že by se tomu člověk stejně nevyhnul. Nemám čas na slovíčkaření,z jakého hlediska jsem co myslel,tedy když bílý,tak ne měděný,přebírám to z neúplných schémat a sám jsem z toho často jelen.Nejsem příznivcem obratů,které používáš,to se na mne nezlob,prostě je nesnáším.Jsem už dost dopálený i tak,nad ránem jsem nemohl spustit pc,byl vypnut řádně,ale zřejmě se zdroji znelíbila nečinnost tak prostě jen tak z nudy vypověděl službu,sháněl jsem tedy druhý abych dodržel co jsem slíbil a pak zahlédnu tvou otázku,jak jsem to myslel,ale nemá být nasí...í.

Přeji všem mnoho úspěchů


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

tech dotaz č2 pro kolemjdoucí

Příspěvek od martin11 »

....zdravím martin11 :lol: ...prosím...když jsme zjistili co je bílý drát.....jsem fotograf...prosím co znamená...vytisknout ve žlutém spektru...jsem schopen vytisknout cokoli a jakkoli...vlastním velmi dobrý minilab.t.zn tisk ve fotografické kvalitě.na fotopapír zpracovaný chemickou cestou..!!!..ne inkljet ani termosublimaci...to jsou jen náhražky fotografií!!!...zdravím Martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: tech dotaz č2 pro kolemjdoucí

Příspěvek od NAVAR »

Tak se mi zdá že dotaz na odrazy světla v souvislostí s polarizačním filtrem a vodivostí materiálu zase nebyl tak mimo :D :good:


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: něco z toho zkoumal Grebenikov

Příspěvek od NAVAR »

Karel m píše:http://keelynet.com/greb/greb.htm
takové jednoduché pokusy
8) :bye:
Velmi zajímavé, děkuji za odkaz.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Kolemjdoucí

Re dotaz č2

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Zdravím,
dneska si připadám ve zlém snu,když už jsem musel dokoupit zdroj k pc,stane se-vůbec poprvé,že skener sice kopíruje,ale nevydá nic,ani čárečku,jako v pohádce.Někdo vám holt nepřeje :(
Pokud se domníváte,že jde o odraz,tak asi ne,zkuste dvě vzduchové cívky blízko a šikmo vedle sebe,nebo prostě vyfotit vnitřek staršího rádia,s cívkami (když tak právě tyto dvě přidat),po vytištění ve žluté barvě by těsně nad obloučky cívek měli být vidět tmavé ohyby,obloučky.A když totéž uděláte s dvojitou smyčkou (jak to popsat-smyčky na nožičkách?oka se nesmí vzájemně dotýkat),potom dva půloblouky,na jeden navléct něco jako gumičku z ventilku na kola,ale ta se bude snažit narovnat,takže ji nahradit něčím,co drží tvar,navlečená má mít z každé strany vůli,aby se po oblouku vodiče volně pohybovala.Rozdíl bude v těch stínech,ale nejde o odraz.Obrázky jsou jednoduché,mělo jít o demonstraci,při jakých tvarech se vlnky neovlivňují.Já to ještě nezkoušel,stále všechno odkládám a potom nevím co dřív.Až to vyzkoušíte,dejte mi taky vědět,díky.(Na náčrtku jsou efekty jen u dlouhých vzduchových cívek,takže celkový výsledek je jenom popsán).

Přeji všem mnoho úspěchů


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

ví někdo co je žluté spektrum???

Příspěvek od martin11 »

...SOS...ví někdo co je žluté spektrum ???....viz příspěvek KOLEMJDOUCÍ....vytisknout foto ve žlutém spektru..!!!... pak také nezném případ , že se něco může fotit jen ve dne....zvláště nějaké technické zařízení...ale budiž, ne každý je dobře vybavený....tak se těším na fotky k probíranému tematu...martin11 :lol: fotograf....ps mezi denním a bleskovým světlem z hlediska fografické emulse není rozdíl cca 5800°K
byl jsem s psaním pomalejší než KOLEMJDOUCÍ......prosím pšlete fotky na moji adresu mailem neupravené tak jak vám vypadnou z foťáku....já si s tím pohraju a uvidím....stále nevím proš má být fotka...JEN...žlutá....bohužel nejsem schopen zrealisovat focení dle vašeho návodu....pokud TO...někdo podle návodu vyfotí může také poslat....martin pithart pithart@atlas.cz
....ještě doplňuji.....asi ne spektrum...ale ŽLUTÝ tón nebo odstín..???
Naposledy upravil(a) martin11 dne pát 30 kvě 2008 10:33, celkem upraveno 1 x.


... věřím, že se " TO " povede ......
Kolemjdoucí

Námět

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Navar,starší člen-dnes mám volno,můžeš tedy podat třetí technickou za můj výrok "skener kopíruje",když se daří,tak se daří.


Kolemjdoucí

Proč má být fotka žlutá..

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Martine 11,proč má být žlutá,to je fígl,co?Mrzí mne,že to zesměšňuješ z pohledu fotografa,s takovým přístupem můžeš být skutečně výborný fotograf.On ten skener byl dnes moudřejší než já,takové věci se dějí,mají nás varovat před unáhleností,svůj svému,mějte se krásně.Život je krátký,važme si vymezeného času a neplýtvejme jím nesmyslně.

Přeji všem mnoho úspěchů


Odpovědět

Zpět na „Universum“