Teoretické Paradoxy

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Re: Teoretické Paradoxy Bediny

Příspěvek od sano »

Veľké veci často začínajú ako malé, začínajú nenápadne.
Svojho času, Bediny začal so sériou pokusov so známim okruhom SSG. Po prvých úspechoch sa vykľulo šidlo z vreca. Chcel naučiť ľidí rozoznávať medzi studenou elektrikou, pozdĺžnymi vlnami a bežným tokov elektrónov. Dnes najúspešnejší z jeho žiakov Rick Friedrich školí ročne desiatky používateľov SSG.
Dnes jeho fórum má stovky členov a SSG už nabíja batérie bez potreby vstupného napájania. Dokonca Rick s Bedinim verejne demonštrovali aj loď na elektromotor, ktorý sa sám dobíja.
Malé veci začínajú nenápadne. Na tomto fóre pred rokmi Iv uverejnil malé foto. Bola na ňom vyfotená obrazovka osciloskopu. Na nej malý spike. Iv popisoval, ako sa mu na zlomok sekundy podarilo otvoriť bránu do nulového poľa. Len veľmi málo ľudí vtedy pochopilo o čo ide. Dnes, aj keď nemám možnosť detailne sledovať ich prácu, som presvedčený, že sú ďaleko ďalej a držím im palce.

Malé veci začínajú nenápadne. Na svete ja lacný? obvod za 20 dolárov, ktorý vie produkovať pozdĺžne vlny. Kto vie ako to za niekoľko rokov s ním dopadne?


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Re: Teoretické Paradoxy

Příspěvek od sano »

huhu píše:Joule Thief, ktorý rozsvecuje ledky bez použitia batérií!

mohl bys dát prosím přímý odkaz ?
děkuji
V.
Prosím daj mi kontakt na slovenský Ecat.ďakujem

s.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teoretické Paradoxy

Příspěvek od huhu »



Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Teoretické Paradoxy rozvoj tvorivosti

Příspěvek od Slavek Krepelka »

sano píše:Toto fórum je j.....
Snad jenom, že zde mezi tvořivostí a kritičností velice dobře pracuje nějaká rovnováha, Jedno bez druhého jsou dva extrémy a oba vedou do pasti.
Poota píše:Mažu jenom příspěvky s nulovou informační hodnotou - a to tento opravdu není! poo.
Absolutní souhlas. Extrémy jsou vždy paradoxní, takže to sem přeci jenom patří, jenom se na to podívat z vhodné strany :D

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Kezej
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: sob 14 led 2012 18:37

Re: Teoretické Paradoxy

Příspěvek od Kezej »

O těch Italech jsem to četl a díval se na videa už někdy minulý rok a vypadá to nadějně. Jenom doufám, že neskončí s dírou v hlavě... :?


ťuťu
Starší člen
Příspěvky: 148
Registrován: pát 06 kvě 2011 8:48
Dal: 3 poděkování

Re: Teoretické Paradoxy Bediny

Příspěvek od ťuťu »

Slavek Krepelka píše:
Akord píše:Čo je to vstupné napájanie? Čo znamená "sám sa dobíja" ? Je to čistá dezinformácia. Kto sa aktívne podieľa na šírení dezinformácie a podvodu je sám podvodník.
Docela bych uvítal, kdyby takové bezcené a vzteklé příspěvky šly odsud přímo do :ptrain:
Ciao, Slávek.
A já bych zase uvítal, kdyby pan "sano" vysvětlil, co znamená "elektromotor, ktorý sa sám dobíja"!

:!:
Omlouvám se Akordovi za nechtěné smazání originálního příspěvku zde zachyceného při přesouvání do vlákna Ring volný-boxovárna, kam jsem eventuelně přesunul zbytek neplodné diskuze plevelící toto vlákno. Nadále budu ze všech svých vláken přesunovat a odstraňovat všechny příspěvky obsahující osočování druhých ze lží a podvodů, ať už zaměřené na členy fóra U Pramene, či ne, pokud k nim autor nedoloží přímé důkazy osobního testování při zachování originálních podmínek. Takové argumenty naopak velice ocením. Argumentaci autora podporující taková osočení, že jakýsi jev nemůže existovat, založenou na očividném nedostatku vědomostí danného technického jevu a na dosavadních vědomostech, které se diskutovaným jevem nezabývají, nebudu považovat za platnou a přínosnou.

S pozdravem, Slávek.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

metabolismus

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Přetaženo z vlákna http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... D&start=60
poota píše: No právě, zatím jsme došli jenom k tomu, že za "normálních" okolností ji tělo nějak získává, a to i za podmínek, kdy ji nemá odkud brát. Takže to vypadá, že si ji samo dokáže z nějakých surovin vyrábět.
Ne, že bych na tom trval, ale přišlo by mi logické, že si ji tělo dělá z chloridu draselného, oproti ortodoxním dohadům, že ji dělá z chloridu sodného. Tuto možnost podporuje fakt, že nedostatek draslíku v potravě snižuje mezi jiným právě produkci HCl.
Co považuju za daleko větší záhadu je proces transportace HCl ze žaludečních žláz do žaludeční dutiny a jakou roli v tom hraje jakýsi žaludeční hlen. Nedovedu si dost dobře představit, že cca 2% HCl se krzevá ten hlen do žaludeční dutiny dostane, aniž by byla hlenem přidržována mezi vrstvou hlenu a žaludeční stěnou a aniž by poškozovala žaludeční stěnu, jenom aby značně naředěna jídlem a pitím 0.3%, nebyla zpět na žaludeční stěnu připuštěna a aby stěnu tento hlen před její kyselostí ochránil. To ani nemluvím o tom, jak to dělají ty žlázy, že nerozleptají svou kyselinou samy sebe. Takže záhada nejen pro prosťáčky.

Další záhadou je, jak to ten hlen dělá, že nepropouští, jak nám je tvrzeno HCl z dutiny na stěnu, ale propouští z dutiny na žaludeční stěnu spoustu látek, zářným příkladem byvše třeba alkohol, a aspirin, a ibuprofen, a cyankáli a,a,a. Je těch látek hodně a o pH nelze mluvit, protože propouští jak zásady (alkohol) tak kyseliny (kyselina acetylsaliciová, tedy aspirin)
Podle mne v to májí vykladači procesu zažívání dost velké nesrovnalosti.
poota píše: Zajímavým faktem je třeba i to, že drtivá většina "komunikací" v našem těle neprobíhá "elektrickými vzruchy", ale chemickými signály.
To snad ne. Pokud by třeba myšlení člověka mělo záviset na chemii, to než by to jeden vymyslel, tak by se druhý sebral a šel na pivo. S elektrikou je to také vachrlaté. Ony sice elektrické signály tělem průkazně putují, tedy nervovými buňkami, takže něco ano, ale zároveň tělem putují signály neznámého principu, které jsou neskonale rychlejší než mechanická chemická doprava, ale zdaleka nemají rychlost elektrických signálů. Navíc se tyto signály pohybují nervovou kůrou, která je prakticky nevodivá. Spíše to připomíná svou charakteristikou a rychlostí šíření změn orgonových polí (Robert Becker at al).
poota píše: Což naznačuje, že naše tělo má chemii zvládnutou podstatně líp, než by se na první pohled mohlo zdát. A zřejmě nejenom tu chemii - jsou dokonce i tací, kteří tvrdí, že v našem těle dochází dokonce i k transmutacím prvků, což už je na úrovni alchymie, tedy mnohem vyšší liga než jenom prosté lučebnictví.
Tak to zase ano. Pokud se dá člověk skutečně považovat za současný vrchol biologického vývoje na Zemi, bylo by pošetilostí se domnívat, že pokud ty transmutace prokazatelně dokáže kuře, že je nedokáže člověčí organismus.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Teoretické Paradoxy studená elektrika v praxi

Příspěvek od martin11 »

Mimo téma (offtopic)
buky píše:
Slavek Krepelka píše: Za doučování se běžně platí. Dej tisícdvěstě kaček na hodinu a začnu tě, ač velmi nerad, doučovat, a že je to lacinka, nesmíš při tom nesmyslně odmlouvat, ale budeš si muset dělat poznámky a nejspíš se to vše učit i nazpaměť, protože nevykazuješ velikou chápavost.
Genialita neexistuje a proto se budeme učit celej život a blbý zemřeme.
Na jedné straně kritizuješ 2.NZ a na druhé odmítáš zápis stejných závaží na rovnoramenné váze Fg1 = - Fg2 závaží ostávají v klidu.
Ak se učíme od blbců, neznamená to zákonitě, že je to blbost :D

3.NZ je taky teoretickej paradox.
...hm...genialita....co to je..???...myslím , že to je kladná úchylka....genialní je např. hudební skladatel, nebo dobrej šachysta, malíř, prostě dovést se podívat za horizont :idea: takže něco, co se nedá naučit...naučit se musí základ, princip a pak se projeví genialita. problém v odhalení geniality je jinde....v rodičích...je to divné...ale rodiče si často neuvědomí co mají doma...neslyší signály svých dětí.... :evil: ....a talent zabijí....no bylo by to na dlouhé povídání...
...doučování...Slávek má pravdu.....příklad z mého nedávna....přišli za mnou rodiče se synkem....líbí se mu foto, chce studovat tento obor na střední škole....přijímací temata fotografií byly jasná, portrét krajina ...atd....hoch mě předložil nějaké foto....se zkušeností mého věku jsem to vyselektoval ....hoch má fotografické vidění....to byl můj osobní náhled....po docela živé diskusi přijali můj výběr fotek....část předložených fotek nebyla práce toho hocha...ale rodičů.....vybral jsem neomylně ty fotky toho kluka....no zkrátím to....hoch na školu přijali....prostě má talent na kompozici obrazu....problém následně bude jinde.....je blbej na matematiku i češtinu....má jen to fotografické vidění....jak bude na škole prosperovat nevím.....základ má jistej....

...hele BUKY....ty opravdu nejsi genialní :bhead: ...jen diskutuješ....protože fyzika je pro mě tabu neumím zhodnotit, jestli máš či nemáš pravdu....ale spíše si myslím, že jsi vůl...../ definice vola....vůl je býk, který ztratil svoji poslední šanci/ tak si to přeber jak chceš a použij svoji genialitu......pa :pivko: martin11 :D
Nazdar Martine,
Prosím Tě, odpust si to stájové adresování na mých vláknech, jak jen to trochu jde. Děkuju, Slávek.


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: metabolismus

Příspěvek od poota »

Slavek Krepelka píše:
poota píše: Zajímavým faktem je třeba i to, že drtivá většina "komunikací" v našem těle neprobíhá "elektrickými vzruchy", ale chemickými signály.
To snad ne. Pokud by třeba myšlení člověka mělo záviset na chemii, to než by to jeden vymyslel, tak by se druhý sebral a šel na pivo. ..
Neměl jsem zrovna na mysli nervové vzruchy, ale spíš mezibuněčnou a meziorgánovou "komunikaci", kdy nezáleží ani tak na rychlosti odezvy, jako spíš na "šířce sběrnice".
Jinak máš pravdu, že chemické "signály" se sice přenášejí mnohem pomaleji, ale na druhou stranu zase mohou probíhat paralelně v tolika "větvích/vláknech/procesech", že pokud se použijí k řešení složitého problému, mohou dát správný výsledek dřív, než jednoprocesorový, byť rychlý počítač. Dokonce už byly sestrojeny jakési chemické "počítače", na kterých se to ověřovalo. Odkaz mi moje náhražka paměti neuchovala :( .

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: metabolismus

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: Neměl jsem zrovna na mysli nervové vzruchy, ale spíš mezibuněčnou a meziorgánovou "komunikaci", kdy nezáleží ani tak na rychlosti odezvy, jako spíš na "šířce sběrnice". ...
Nazdar Petře, do toho se přeci jenom radši nebudu pouštět. Zdaleka o tom nevím dost. Počtením si v Beckerově výzkumu týkajícího se regenerace ztracených tkání se totiž dá logicky dospět k závěru, že tělo jako takové má své morfologické pole, které dokáže dost dlouho přetrvat třeba ztrátu nohy (čas nebyl vyhodnocen, nebo nebylo vyhodnocení uvedeno) a které přesně určuje který orgán a která tkáň kam patří a jak se má vyvíjet a asi i chovat. Toto pole je samozřejmě narušitelné, ale ne fyzickou ztrátou tkáně. Naruší se třeba "přimontováním" ruky na zadek (tedy obrazně, tohle přesně Becker nezkoušel). Také se dá zmást velice miniaturnímy elektrickými proudy. Z toho by pro mne vyplývalo, že předávání fyzické a fyziologické informace stojí paralelně vedle již existující informace přímo nefyzické a že ta nefyzická dokáže ty fyzické a fyziologické nejen ovlivnit, ale za danných okolností nesmírně rychle a zásadně překopat zpět, pokud byly narušeny. S tím jsem se také setkal u Pana Bengstona, u Pana Hakla a týká se to vlastně spousty psychických léčitelů, kde je to spíše quantitativní otázka, než kvalitativní, co ten který a kdy svede. Je to jeden z vlivů, o kterém nemáme moc informací. Výzkum je založený na stávajícím stavu vědy a tudíž nehledá, kde nehledá, nebo kde popírá současná věda a to celou debatu o předávání informací v těle posouvá pro mne velice do neurčita. Z Beckera jasně vyplývá, že tělo má jakousi vše-prostupující matrici informace, nebo informací. Ta pak dokáže přikázat fyzickému projevu těla co teď , včetně neuvěřitelně rychlé regenerace zranění psychickými léčiteli, nebo ne sice tak rychlé, ale za to stejně dokonalé regenerace podstatných tělesných ztrát, jako třeba kusu nohy i s kostma a nervama, kterými se zabýval Becker. Zde tedy hledíme na informaci, která není ani nezbytně odněkud někam komunikována. Je trvalou součástí systému. Naprosto zjednodušeně se dá přirovnat k magnetickému poli, které, pokud dost silné, dlouhotrvající, nebo podpořené dalším vlivem jako je vibrace, dokáže překopat strukturu materálu řekněme oceli a udělat z ní permanentní magnet, který pak vykazuje svou vlastní strukturu pole. Tohle je něco, co mi brání se nějak moc dál vyjadřovat k tomu, o co vlastně v systému živého organismu jde, jak probíhají jaké komunikace na jakém principu, co vlastně jsou všechny ty informace a jak jsou rychlé, protože jeden ze systémů, byvše přítomný neustále, bychom mohli označit nejen za instantní, ale i za naprosto vyčerpávající co se týče informační ucelenosti a není ani zcela závislý na hmotě těla, pokud vůbec. Může to být i obráceně.
Je to vše nesmírně zajímavé, ale čas, čas, čas a asi i schopnosti se nedostávají.

S pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
JVK
Stálý člen
Příspěvky: 95
Registrován: sob 19 dub 2008 16:03
Bydliště: Plzeň
Dal: 1 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Neodolal jsem.

Příspěvek od JVK »

Maximální rychlost ve vesmíru je rychlost myšlenky.
Rychlejší neš světlo. Struktura vesmíru je částicová,energetická, potažmo energo informační. Potažmo myšlenková.
Není nic nežli myšlenka.
U lidského těla je první myšlenka. Potom energie, tedy manifestace myšlenky. Potom energeticko, ehm, tedy energeticko - cemické vazby jako projevené, složitější struktury. Ty jsou jiš "hmotné"..

A pokud tedy myšlenka předbýhá světlo, přesněji v okamžiku "pomyšlení" je v určeném časo prostoru...

Trohu vážněji. Běžnou součástí(mého stavu)při opravě-léčbě příčin stavu nemoci disharmonie,,, je potřeba uchopit, poznat ďej, nejlépe (celý) časoprostor v době vzniku patologie, který se oné struktury týká.
Nejzajímavější na tomto stavu vhledu, uchopení je, že čas i prostor jsou ve stavu trvání,trvání ve stavu té doby, toho prostoru...existuje.

Bez respektování času jako svébytné kvality se těško kdokoli posune dál. Struktury času, která (který) se na sebe vrství,superponuje..
Je to tak prosté...

Mnoho lidí dělá chybu, že se snaží pochopit vesmír, Boha, přes fragment, např. výseč kvantové fyziky. Daleko lépe to jde přes "živé" struktury, například přírodu. Obsahuje poznání jaksi automaticky, a v komplexu...

PS. pouze při tvorbě nových, harmonických struktur časoprostor jaksi nemá existovat, ale tam je potřeba splnit jiné zásadní podmínky...


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Neodolal jsem.

Příspěvek od Slavek Krepelka »

JVK píše:Maximální rychlost ve vesmíru je rychlost myšlenky. ...
:D Mluvíš sice jazykem, který je mi pouze povědomý, ale něco si z toho přeberu. K té rychlosti myšlenky. Ani bych si nelajsnul to označit za rychlost. Tvorba myšlenky alespoň v lidském mozku je sice relativně dlouhá, ale způsobuje podle mého strukturální změny v universálním poli, které se tvoří vlastně instantně a zároveň s myšlenkou, stejně jako způsobí strukturální změnu v mozku, i když ne nezbytně materiální. Změny v universálním poli nejsou komunikované nějakými vlnami čehosi, podle mne čehosi proudícího po danných vlnivých drahách, ale změnou energetického stavu již existujících drah, změnou frekvence vlnových drah. Tento stav se mění instantně po celé délce jednotlivých drah a tím pádem se myšlenka nešíří, jako třeba světlo, pouze energeticky mění již existující strukturu a proto je okamžitě čitelná, a to již v době tvoření v mozku, kdekoliv v universu, pokud ji je někdo schopen někde si uvědomit. Zde se samozřejmě dostáváme k problému, zda jsou myšlenky skutečně naše vlastní, nebo cizí. To jsme ale dost ulítli od šíření informace tělesných pochodů a podnětů.
Ty časové záznamy vázané na jednu lokalitu, či vázané na řekněme člověčí tělo, jsou taky asi jenom díky změnám struktury "prostoru", jako jacísi duchové dění minulých. No to Ti teda děkuju. Takže jsem zase něco pocopil. Několik psychiků se mi snažilo namluvit, že čas neexistuje, že se všechno historické dění v iniversu odehrává najednou a je proto možné si to "číst" a cestovat časem. Tvrdě jsem jim oponoval z hlediska fyzického pojetí času, tedy souslednosti dějů v universu, ale neměl pocopení o co jde jim, jak se k tvrzení dopracovali. No, je zde záznam a je jaksi docela možné že i matrice, která jako kompletní záznam obsahuje i budoucnost. To jsou věci. No nic. to už jsme dost ulítli a mám v tom maltu.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: metabolismus

Příspěvek od Pego »

poota píše:
Slavek Krepelka píše:
poota píše: Zajímavým faktem je třeba i to, že drtivá většina "komunikací" v našem těle neprobíhá "elektrickými vzruchy", ale chemickými signály.
To snad ne. Pokud by třeba myšlení člověka mělo záviset na chemii, to než by to jeden vymyslel, tak by se druhý sebral a šel na pivo. ..
.... Dokonce už byly sestrojeny jakési chemické "počítače", na kterých se to ověřovalo. Odkaz mi moje náhražka paměti neuchovala :( .

Zdravím - poota
Tady neco podobneho, bio-pocitac dokaze kryptovat a dekryptovat obrazky - viz:
http://blog.makezine.com/2012/02/13/new ... er-images/


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teoretické Paradoxy

Příspěvek od huhu »

sano píše:
huhu píše:Joule Thief, ktorý rozsvecuje ledky bez použitia batérií!

mohl bys dát prosím přímý odkaz ?
děkuji
V.
Prosím daj mi kontakt na slovenský Ecat.ďakujem

s.
http://www.ecatenergy.sk/

Sano prosím nezapomeň na mě, já se nemůžu hnout z místa....
Přílohy
IMGP0476.JPG


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: Teoretické Paradoxy

Příspěvek od Pego »

huhu píše:
sano píše:
huhu píše:Joule Thief, ktorý rozsvecuje ledky bez použitia batérií!

mohl bys dát prosím přímý odkaz ?
děkuji
V.
Prosím daj mi kontakt na slovenský Ecat.ďakujem

s.
http://www.ecatenergy.sk/

Sano prosím nezapomeň na mě, já se nemůžu hnout z místa....
Tady trochu jine informace o e-cat http://blog.newenergytimes.com/
cetli jste i tenhle zdroj?

EDIT: huhu, mne je tedy jasne, proc se nemuzes hnout z mista: ta civka, aby byla pouzitelna jako kolo, nesmi vyset na tech dratkach ;) :) :) :bhead:


Odpovědět

Zpět na „Universum“