Vichrová medicina

Všeobecné informace o nové verzi fóra.
Odpovědět
Modest
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: úte 19 kvě 2009 20:02
Dal: 1 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od Modest »

Hezký. A jak to máš s frekvencí? Ladil jsi to při navíjení nebo předpokládáš, že při dodržení rozměrů bude frekvence v doporučených mezích?


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od cimirek »

Generátor s TDA 7056A
Částečný úspěch i fiasko.
Frekvence s uvedenými součástkami cca 500kHz, 1,6V, zkušebí LED svítily do cca 7cm.
Viz. přiložené pdf.
Přílohy
generator1_0.pdf
(1.58 MiB) Staženo 303 x


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od Jirkason »

cimirek píše:Generátor s TDA 7056A
Částečný úspěch i fiasko.
Frekvence s uvedenými součástkami cca 500kHz, 1,6V, zkušebí LED svítily do cca 7cm.
Viz. přiložené pdf.
Generator jsi odpalil, nejpravdepodobnejsi.
Jinak vysledek na prvni zapusk v poradku, dej novy IO za pokracuj, nezpomen ze muzes jit se vstupnim U do 17-18V tim budes regulovat silu elektrostat. pole.
Ale na zacatek staci 5-6V kdyz ti to svitilo na 7cm od disku, pekne. Bude treba pridat zavity 500kHz je moc i kdyz nech disk jak je a udelej novy o palec
vetsi diametr, dorzuj geometrii, v tvem pripade odhaduji ze o jeden palec pridani zavitu by mela byt F nekde mezi 200-320kHz.
Tim ze ti diody svitili jsi efekt mel a dobry! Sinus mas pekny cisty, to je v poradku!!! Propad imloze se da videt za urcitych podminek, tedy TDA ladi rovnou do
sinu, soucastky nech jak jsou, vse je v velikosti a prumeru navinutych disku.
Mnoho zdaru, v podstate uz vis jak na to.
J. :smoke:


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od Jirkason »

Tusim ze bude vyhovovat i TDA 7056AT, koupim ho a prubnu, ten je k mani, jen je na povrchovou montaz, jak bude cas a otestuju na svych discich jestli bude automatika sedet s manualem, taku by jsem testnul i TDA 7056A a mame jasno, ale tady na Slovensku jsem nenasel zdroj, skoda.
tedy jsem chvilku hledal, a nasel, objednal jsem 5ks TDA7056A, testnu a dam vedet, jak sedi F.


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od cimirek »

Díky za info.
Vyměnil jsem IO, generátor funguje, parametry prakticky jako v prvním případě.
Budu tedy motat další cívku o palec větší. Musím ale nejdřív sehnat vhodnou překližku, což bude zřejmě až po neděli.
Konečně jsem rozseparoval 20m 3pár. telefonního kabelu, takže pokud najdu vhodný materiál na kostřičku cívky pro toroid začnu zatím s tím a bude porovnání.

Je zajímavé jak se mění amplituda sinusovky, když se přiloží testovací cívka s LEDkama na plochou cívku a pomalu se vzdaluje. Použil jsem na to zmrvenou první cívku, která se mi vlivem špatného laku "naježila". Propojil jsem obě cívky do série a k nim zapojil dvě bílé LED antiparalelně.
Když jsou cívky na sobě, amplituda cca 1,7V
při vzdalování amplituda roste a má maximum v cca 5-6mm, 2,83V
při dalším vzdalování téměř skokem klesne na 2,36V
a pak dále zvolna roste na 2,4V, kdy přestanou LED svítit
při dalším a úplném oddálení znovu klesne na 2,38V

Napájení jsem měl ze čtyř tužkovek NiMh, cca 5V
Za cca 10-15min se IO oteplil odhadem na 35stC
Pro větší napětí (větší dosah cívky ?) bude zřejmě třeba IO opatřit chladičem.


lozin
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: stř 25 kvě 2011 15:27
Bydliště: Most
Dal: 5 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od lozin »

Našel jsem odkaz kde pravdepodobne nabízí hotový pristroj.
http://mihailosipov.ru/product/lechebna ... a-mishina/
Na jiném místě taky schema bez te cívky toroidu.Kdo se v tom vyzná at to posoudí.
Ja jsem v tomhle laik
Přílohy
1433799.jpg


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od Jirkason »

cimirek píše:Díky za info.
Vyměnil jsem IO, generátor funguje, parametry prakticky jako v prvním případě.
Budu tedy motat další cívku o palec větší. Musím ale nejdřív sehnat vhodnou překližku, což bude zřejmě až po neděli.
Konečně jsem rozseparoval 20m 3pár. telefonního kabelu, takže pokud najdu vhodný materiál na kostřičku cívky pro toroid začnu zatím s tím a bude porovnání.

Je zajímavé jak se mění amplituda sinusovky, když se přiloží testovací cívka s LEDkama na plochou cívku a pomalu se vzdaluje. Použil jsem na to zmrvenou první cívku, která se mi vlivem špatného laku "naježila". Propojil jsem obě cívky do série a k nim zapojil dvě bílé LED antiparalelně.
Když jsou cívky na sobě, amplituda cca 1,7V
při vzdalování amplituda roste a má maximum v cca 5-6mm, 2,83V
při dalším vzdalování téměř skokem klesne na 2,36V
a pak dále zvolna roste na 2,4V, kdy přestanou LED svítit
při dalším a úplném oddálení znovu klesne na 2,38V

Napájení jsem měl ze čtyř tužkovek NiMh, cca 5V
Za cca 10-15min se IO oteplil odhadem na 35stC
Pro větší napětí (větší dosah cívky ?) bude zřejmě třeba IO opatřit chladičem.
Vyborne pokracujes, ,..ano kdyz ledky polozis na disk vznika amena, protozhe ledky zacnou pusobit jako spotrebic, ja to mam taky tak. Na IO dej urcite chladic, ja jsem jeste pridal malinky ventilatorek, v lete kdyz bude okoli teplé bude trba, kdyz po dalsich aplikacich bude treba zvyzit vykon, t.j. pridat napeti na vstup. To ze napajis system z baterii je plus, celkovy vysledek je cisty, nebylo by naskodu dat tam 12V bat. nabijetelne a regulator napeti s plinulou regulaci, a mas vystarano.


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od Jirkason »

lozin píše:Našel jsem odkaz kde pravdepodobne nabízí hotový pristroj.
http://mihailosipov.ru/product/lechebna ... a-mishina/
Na jiném místě taky schema bez te cívky toroidu.Kdo se v tom vyzná at to posoudí.
Ja jsem v tomhle laik
Diky za prispevek, schema na prvni sup vypada dobre a funkční, samozrejme je treba ho otestovat.


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od Jirkason »

Jirkason píše:
lozin píše:Našel jsem odkaz kde pravdepodobne nabízí hotový pristroj.
http://mihailosipov.ru/product/lechebna ... a-mishina/
Na jiném místě taky schema bez te cívky toroidu.Kdo se v tom vyzná at to posoudí.
Ja jsem v tomhle laik
Diky za prispevek, schema na prvni sup vypada dobre a funkční, samozrejme je treba ho otestovat.
Link ktery jsi dal je v poradku toho chlapika znam je to doktor mediciny a spolupracuje s onkologickym ustavem ma mnoho vylecenych pacientu, samozrejme se dal i do prodavani generatoru, proč ne,...dela to dobře a funkčně, i odkazy na levo jsou prinosne a pravdive, mozne odtud cerpat dost informaci.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od lajos »

Zrovna včera jsem zkoušel co nejjednodušeji zapojit XR2206 na jeden rozsah a s časovacím kondenzátorem 100piko fungoval obstojně od 100kHz do 800kHz a dá se různě zfackovat ale mně tento rozsah stačil pro náš účel, ještě zkusím to ruské schema-tam je ještě míň součástek. Jsem vyhrabal nějaký zesilovač TA7256P měl by fungovat do 1MHz podle datasheetu.
Dráty zatím mám jen lanko asi 0,4 průměr-s izolací 1mm, tak váhám, bylo by tam o dost míň závitu a s menším podílem měďi v cívce.
Podklad pro cívku mám nějaký starý materiál asi lisovaný papír 3mm s oboustrannou polevou vcelku dost pevný-připomíná mi to umakart ze socializmu-v hospodě stolek, žlutý ,světle modrý anebo šedý.
Střed jsem vyřízl ze špuntu od šampusu(poctivý korek)
Jen připomínka-ty TDA7056 jen tak neodejdou, mají dost ochran a tady pracují vlastně naprázdno co se týče zátěže.Jedině ten indukční kopanec na vstup přes tu perlu-no nějak to musejí rozkmitat.
Samozřejmě neni nad to jich koupit víc-poštovné asi bude dražší.
Těm různým naměřeným hodnotám na cívce se nedivte-je to sériová indukčně kapacitivní zátěž nad 100kHZ a ještě k tomu bifilárně tak že hodnoty budou ovlivnitelní s čímkoliv asi i rukou.
Přílohy
31102016989.jpg


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od Jirkason »

lajos píše:Zrovna včera jsem zkoušel co nejjednodušeji zapojit XR2206 na jeden rozsah a s časovacím kondenzátorem 100piko fungoval obstojně od 100kHz do 800kHz a dá se různě zfackovat ale mně tento rozsah stačil pro náš účel, ještě zkusím to ruské schema-tam je ještě míň součástek. Jsem vyhrabal nějaký zesilovač TA7256P měl by fungovat do 1MHz podle datasheetu.
Dráty zatím mám jen lanko asi 0,4 průměr-s izolací 1mm, tak váhám, bylo by tam o dost míň závitu a s menším podílem měďi v cívce.
Podklad pro cívku mám nějaký starý materiál asi lisovaný papír 3mm s oboustrannou polevou vcelku dost pevný-připomíná mi to umakart ze socializmu-v hospodě stolek, žlutý ,světle modrý anebo šedý.
Střed jsem vyřízl ze špuntu od šampusu(poctivý korek)
Jen připomínka-ty TDA7056 jen tak neodejdou, mají dost ochran a tady pracují vlastně naprázdno co se týče zátěže.Jedině ten indukční kopanec na vstup přes tu perlu-no nějak to musejí rozkmitat.
Samozřejmě neni nad to jich koupit víc-poštovné asi bude dražší.
Těm různým naměřeným hodnotám na cívce se nedivte-je to sériová indukčně kapacitivní zátěž nad 100kHZ a ještě k tomu bifilárně tak že hodnoty budou ovlivnitelní s čímkoliv asi i rukou.
Ahoj, jsem rad ze na tom delate, jen nezapomen TDA7056A, sam jsem jeste na tom to IO nedelal, vcera jsem mluvil po skype s kamaradem z Ukrajiny, stary elektronik, ma tolik zajemcu o leceni kteri k nemu chodi a kdyz se presvedci ze opravdu nejde o oblb tak si u nej objednavaji generator, ted ma zase asi 7 zakazek, nedela to draze je taky spolehlivy krestan, a prave on dela na TDA7056A. Ja jsem objednal 5ks ale napsali ze posilaji 2sk jeste orig filips,
jinak je delaji cinane, on na nich dela generatory a vse ok. Asi to vis jen pro zajem se podivej na vystup disku muzes tam mit i 500V, a kdyz pujdes jeste vis a das ty volne konce k sobe zacnou fitonit, napovida to sytem volne energije jako zakladni princip. Dik ze se delíš. Objevuje se cim dal vice spochybnovatelu, to je normalni, muzou byt ohrozeny kśefty farmacie. A kdyz toto spojiš se spravnou pokud mozno zivotospravou, bylinky, a.t.d. bude clovek opravdu zit plnohodnotneji.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od lajos »

Včera jsem stihl jenom to ruské schémátko s XR2206, je tam sice minimum součástek ale jak jsem zjistil je lepší tam nechat trimry podle doporučeného zapojení i hodnoty trymrů a potenciometrů . S 1nF časovacím kondenzátorem se nedostanem na stovky kHz. Zkusit ty moje zesilovače(TDA2822 a TA7256) mně čeká dnes i když cívku pořád nemám, dá se to ale vyzkoušet do odporové zátěže.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od lajos »

Tak přimět nějaký watový zesilovač aby přijatelně pracoval 100kHz-1MHz je docela sranda, pořád někde něco ujíždí -napětí nebo tvar sinusu na výstupu. Se bude muset chvíli laborovat a pak udělat malou konstrukci a doladit to v konečné podobě, jinak každý den naměříte něco jiného.


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od Jirkason »

lajos píše:Tak přimět nějaký watový zesilovač aby přijatelně pracoval 100kHz-1MHz je docela sranda, pořád někde něco ujíždí -napětí nebo tvar sinusu na výstupu. Se bude muset chvíli laborovat a pak udělat malou konstrukci a doladit to v konečné podobě, jinak každý den naměříte něco jiného.
Tvar sinu musis mit stale stejny, pekny, nedeformovany, dale ti staci do 500kHz, vyssi F se nedoporucuji i kdyz to kluci nad 500kHz testuji na rakoviny.
Zatim se drz, asi to kluci tady vzdali, pritom je to jednoduche udelatko.


Modest
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: úte 19 kvě 2009 20:02
Dal: 1 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od Modest »

Na směru vinutí cívky vzhledem ke střídavému napájení zřejmě nazáleží, jak jsem se někde dočetl. Problém by snad mohl nastat, pokud člověk použije cívku do postele s časovým vypínačem a přitom usne. Po vypnutí začne cívka fungovat jako klasická spirála a po zbytek noci pak působí negativně nebo pozitivně v závislosti na směru vinutí a zdravotním problému. Nebo dvojité vinutí cívky tomu zabrání? To by asi mohl posoudit jen nějaký sensibil.


Odpovědět

Zpět na „Nové fórum“