Vichrová medicina

Všeobecné informace o nové verzi fóra.
Odpovědět
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od lajos »

Tak jsem konečně dodělal zesilovač, použil jsem základní schéma operáku, výstup zesílené komplementárním tranzistorovým stupněm. Původně je tam NE5534 nízkošumový širokopásmový IO (10MHZ). Mám to někde zahrabané tak jsem musel použít biFET LF356 (4,5 MHz). Konečně splňoval moje požadavky do 5-600 kHz a funguje do 1-2 MHZ. Generátor je s XR2206. Bohužel moje cívka má implozi při 730 kHz tak že příjde odložit než se příjde z ruska s tou rakovinnou léčbou-mám připraveno k navinutí civku 6:1 (tato byla 5:1) a s lankovým drátem. Jak to vypadá lanko posouvá implozivní kmitočet výš asi o 100kHz podle toho že Cimírek měl 600kHz u stejné cívky 5:1.
Po zapojení cívky na výstup zesilovače (místo repráku) jsem si nevzpomněl jak to ladit, tak jsem dal osc. sondy na volné konce cívek-dělá to zajímavé zázraky jak se asi dá čekat od bifilární cívky. Při naladění imploze vyskočilo napětí na obou koncích z 3V sinus na +-55-60V sinus a odběr proudu ze zdroje z 30mA na 60mA. Imploze při jemném odlaďování (frekvencí generátoru) kolem této hodnoty frekvence docela drží. Ono by se to dalo ladit nebo i kontrolovat imploze s malým třeba digitálním panelovým mA měřáčkem, ta změna proudu funguje spolehlivě a za cenu malého mAmetru budete mít kontrolu a jistotu při každém zapnutí zařízení, že jste v implozi.
Jsem změřil kapacitu cívky(i s přívodním stíněným dvoužilovým kablíkem), neboli je to jediný parametr která zatěžuje výstup zesilovače-bylo to asi 122pF. Jak mám těch 730 kHz implozi jsem si řekl co ho zkusit odladit na jinou frekvenci, tak že jsem dal paralelní kapacitu 150 pF s civkou na výstupu zesilovače. To jsem nevěřil svým očím, na volných koncích cívek poskočilo napětí přes +-400V a odběr proudu přes 1A a frekvence byla +- stejná. To se mi chudáci tranzistory se začali smažit-tak jsem od dalšího ladění upustil. Vyhrabal jsem tu vaši kontrolu s posuvem fáze mezi proudem a napětím na cívkách. Funguje to stejně naprosto spolehlivě, při nástupu imploze okamžitě naskočí posuv 90º mezi napětím a proudem. Člověk se občas diví že některé předpoklady fungují.
Na fotkách z osciloskopu jsou výstup zesilovače s nezatíženým výstupem, napětí na volných koncích cívky při implozi a bez imploze-je markantní rozdíl ve velikosti těchto napětí při zobrazení 20V/dílek. Ještě jsem fotil průběh napěti na výstupu zesilovače při implozi-je to dost zakmitané ale při tom na koncích cívek je nečekaně pěkný sinus! Měření posuvu měřené na výstupu zesilovače, modrá je napětí a žlutá proud měřené na 10Ω odporu. Ty zákmity na výstupu zesiku asi nevadí hlavně že na konci cívek je při tom pěkný sinus, až to dám na plošnák s SMD součástky možná to bude lepší-teď to mám na univ. propojovacím poli .
Ještě že jsem si trval na vlastním zesiku tak že vím kde co a jak měřím. Tak že stačí generátorek a zesik s normálním výstupem, samozřejmě s dostatečnou šířkou frekvenčního pásma, ty ferity a zpětné vazby nemusí být pokud to někdo chce vyrobit z diskrétních součástek. Ve schématu jsem změnil jen vstupní a výstupní kondenzátor na 1MF což pro stovky kHz bohatě stačí, a dal jsem mezi výstup operáku (vývod 6) a mezi spojené emitory tranzistorů 100Ω odpor. Zpětnovazební odpor 15k jsem změnil na 100k asi by tam chtělo dát trimr než ve finální podobě se zjistí jaké zesílení bude nejvhodnější .Napájecí napětí bylo 20V pro gen. i zesik.
Tak že jednou za čas jsem konečně něco dokoumal-doměřil-dokonstruoval a ne jen sliboval že to udělám, je pravda že mně to i bavilo obzvlášť když to mělo vcelku zdárný konec. Snad to budete mít k použití, kdyby něco nebylo jasné ptejte se.
Jirko výroba KS je už tady řešena a řekl bych že vyřešena před několika lety ve vlákně zdravý.
Přílohy
schema zesilovače.png
schema zesilovače.png (8.5 KiB) Zobrazeno 9230 x
Nezatížený výstup zesiku.jpg
Výstup zesiku při implozi.jpg
Napětí na koncích cívek bez imploze.jpg
Fázový diagram-imploze.jpg
Imploze na volných konců cívek.jpg
Univerzální propojovací pole.jpg


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od cimirek »

Ohledně vhodnosti vodiče pro cívku, jsem v nějakém videu zachytil zmínku, že je vhodnější tvrdý drát. Lanko je "ně právilno". Takže jsi to vlastně potvrdil.


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od cimirek »

Výsledky dnešních pokusů s generátorem s TDA7056A

Podle Jirkasona jsem udělal novou vzdušnou cívečku a zkoušel to s plochou cívkou a s toroidem. Napájení 4,9V a 6V.
Podrobněji v pdf.
Přílohy
14_11_16.pdf
(4.41 MiB) Staženo 284 x


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Vichrová medicina

Příspěvek od Jirkason »

Ahoj kluci, jste borci, :good: raduju se s vami,..lajos: mas pravdu zakmity utecou az to udelas kompaktní na plosak, oba jste odvedli peknou praci a podelili se pro pripadne zajemce. Tak to ma byt. Dik za upozorneni ze K.S. je vyreseno. K te bif. civce, je to prakticky kousek od N. Tesly proto efekt na koncich VN, dokonce tam muzes docilit srseni a mas generator ozonu a muzes pekne desinfikovat mistnosti, i kdyz ozon je ve velke koncentraci jedovaty v tomto malem mnozstvi je pro zdravi a dychaci cesty v poradku. Taky je to pekny zacatek aby jste premysleli o volne energii. cimirek: kdyby jste spolu potom nakonec dali dokopy pekny manual, takove shrnuti jak na to do pdf. bylo by to pervektni pro vsechny u nas v republice, i kdyz je jasne ze se na vas obrati lidi o pomoc, udelejte jim za rozumny peniz, budeme mit aspon nejake infa jak to lidem pomaha, zaslouzila prace!!! Jo jeste poznamka cimirek, mozna jsi zapomel, ale do te vzduchove civky nemuzeme strkat zelezo, neprojde tudy vic nez par kHz, proto efekt zadny na skopu neni, jedine feritovou tycinku potom bude vse jine.
Davejte sem i dale pokracovani jak dizajnove, tak i vysledne prace disku a toru, vse je uzitecne pro neznale i znalé.


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od cimirek »

Včera dopoledne jsem namotal novou cívku, 4", opět lakovaným drátem 0,5mm.
Rezonanční frekvence vychází na 378kHz, v zapojení v generátorem v.1.3(se vzdušnou cívkou) to kmitá na 362kHz.

Včera se mi to už nechtělo testovat, ale byl jsem donucen.
Po obědě jsem si dal šlofíka a protože bylo venku pěkně, otevřel jsem okno a u něj usnul. To byla chyba, během pozního odpoledne se začaly hlásit příznaky začínající rýmy. Můj porost na hlavě je dost zdecimovaný, takže místo původní pěšiky si těď češu úhledné náměstíčko a jak si ven nevezmu čepici, tak takto dopadnu.
Řekl jsem si, že je to ale příležitost k vyzkoušení cívky. Tož tedy chtě, nechtě jsem ji dokončil, otestoval a aplikoval. Nosní dutiny asi 5min, brzlík a solar plexus (tam jsem cítil při aplikaci teplo) dohromady asi tak 5min.
Do hodiny po té jsem zažil reakci jakou dosud ještě ne. Nos dokonale ucpaný, neprůchozí, těžko se čistící na obou stranách. Většinou při rýmě aplikuju proplach nosu slanou vodou, ale vůbec to nešlo nasát. Nakonec jsem tedy slanou vodu kapal do nosu a postupně zprůchodnil jednu stranu, posléze alespoň částečně druhou. Pak jsem šel na kutě, s očekávání dost nepříjemné noci.
Opak byl pravdou. Nos se po ulehnutí až do rána uvolnil natolik, že nebylo celou noc třeba dýchat ústy.
Ráno jsem dal proplach slanou vodou.
Večer i ráno jsem "kurýrování" podpořil dávkou vitC v práškové formě ve vodě, se sodou a vykloktáním lektvarem (ze zázvoru, citronu a medu ve vodce).
Průběh je zatím velice mírný, téměř nesmrkám.
Uvidím jak to bude dál.


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od Jirkason »

cimirek píše:Včera dopoledne jsem namotal novou cívku, 4", opět lakovaným drátem 0,5mm.
Rezonanční frekvence vychází na 378kHz, v zapojení v generátorem v.1.3(se vzdušnou cívkou) to kmitá na 362kHz.

Včera se mi to už nechtělo testovat, ale byl jsem donucen.
Po obědě jsem si dal šlofíka a protože bylo venku pěkně, otevřel jsem okno a u něj usnul. To byla chyba, během pozního odpoledne se začaly hlásit příznaky začínající rýmy. Můj porost na hlavě je dost zdecimovaný, takže místo původní pěšiky si těď češu úhledné náměstíčko a jak si ven nevezmu čepici, tak takto dopadnu.
Řekl jsem si, že je to ale příležitost k vyzkoušení cívky. Tož tedy chtě, nechtě jsem ji dokončil, otestoval a aplikoval. Nosní dutiny asi 5min, brzlík a solar plexus (tam jsem cítil při aplikaci teplo) dohromady asi tak 5min.
Do hodiny po té jsem zažil reakci jakou dosud ještě ne. Nos dokonale ucpaný, neprůchozí, těžko se čistící na obou stranách. Většinou při rýmě aplikuju proplach nosu slanou vodou, ale vůbec to nešlo nasát. Nakonec jsem tedy slanou vodu kapal do nosu a postupně zprůchodnil jednu stranu, posléze alespoň částečně druhou. Pak jsem šel na kutě, s očekávání dost nepříjemné noci.
Opak byl pravdou. Nos se po ulehnutí až do rána uvolnil natolik, že nebylo celou noc třeba dýchat ústy.
Ráno jsem dal proplach slanou vodou.
Večer i ráno jsem "kurýrování" podpořil dávkou vitC v práškové formě ve vodě, se sodou a vykloktáním lektvarem (ze zázvoru, citronu a medu ve vodce).
Průběh je zatím velice mírný, téměř nesmrkám.
Uvidím jak to bude dál.
prubni aplikaci 3x denne prodluzuj dobu, za tri dny by jsi mohl byt ok bez antibiotik a jineho svinstva! Ja jsem vcera pred spanim dal disk na solar, naopak jsem citil chlad,...tyto a jine pocity jsou uz zdokumentovane,... potom jsem soupnul tor mezi nohy pod zadek ,jako prevence prostaty, usnul jsem ani nevim jak, jeste ze mam casovac, mozna by mi do rana narostl ptak o 10cm, xi,xi, nebo uschnul odpadl, ... kecam.
Ja jsem na tomto generatoru makal taky udelal jsem disk, pouzil kabel UTP na LAN vedeni- kroucene páry vodicu, pekne rozmotat vyrovnat,... generator jsem dosteloval na peknou imlozi 288kHz u disku,.... na kraj vzduchove civky jem dal asi 1cm tycinku feritu zasunul asi jen 5mm od kraje do civky kdy se imploze pekne vyrovnala, uz je disk zality parketovym lakem a schne, dale jsem spichnul toroid maka kolem 305kHz imploze trochu nakrivo, ale to je v pohode,..generatol loví F pekne,.. cele udelatko napajim adapterem 5,6V na stitku ve skutecnosti naprazdno ma 6V, zajimave je ze na svorkach disku i toru je navyseni U, od 10-do12V, a velka sila svitivosti indikace diodami. Chladic na TDA se jen lehce hreje. Je dobre delat disk i tor co nejblize shodnou F a jede to v pohode,... generator mam uz kulturne v krabičce. Zitra to nafotim i s diagramy. Dale je dobre puvodni dvoulinku z UTPcka rozmotat vyrovnat a vrtackou znovu zakroutit, protoze puvodni krouceni je je vinuto jednim smerem a chvili opacnym, ...i tak jsem to prubnul namotat a vyzkousel ,.. tor funguje, ale zmení se F.


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od cimirek »

Jirkason píše:... Dale je dobre puvodni dvoulinku z UTPcka rozmotat vyrovnat a vrtackou znovu zakroutit, ....
Máš nějakou fintu jak tuto operaci uskutečnit co nejefektivněji? Je to přece jen cca 12m(mě to tak vyšlo z původních 20m) na 310kHz.


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od cimirek »

Generátor s TDA7056A, zkoumání vlivu velikosti indukčnosti L1 na frekvenci a tvar křivky.
Přílohy
20_11_16.pdf
(2.52 MiB) Staženo 274 x


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od Jirkason »

cimirek píše:Generátor s TDA7056A, zkoumání vlivu velikosti indukčnosti L1 na frekvenci a tvar křivky.
Ahoj, dobra prace, libi se mi tvoje zdokumentovani! Fintu na rozmotani nemam, delam to tak ze na kliku z celkove delky natahnu tak 2m a potom jeden drat namotavam a obtacim kolem druheho ktery volne necham lezet, potom uz klasika vyrovnavam drat pres neco hladke kulate treba pres kliku u dveri v pulkuhu pretahuju drat a pekne super se ti vyrovna, potom uz natahnu spolecne vedle sebe a vrtackou jeste lepe aku šroubovakem-vrtacka, pekne stacim tak akorat asi aby se pravidelne križil okolo 1,5-2cm, 20m jsem delal doma a je to fuska, proto vybehni ven a na jeden sup prekroutit, mam navinuty toroid i bez krizeni a jede taky super, teda vliv nevim jaky to ma jen to ze krizenou se to dela lepe, ma na to udelatko, na toroid viz foto. Dale k tvem snimkum, ten 4ty je deformovany ktery uz smeruje k implozi na obou stranach, kdyz by jsi menil U na vstupu , myslim smer nahoru bude se ti obrazek na skopu pekne formovat do imploze, pravidelna imploze bude presna F, proto musime tor i disk vinou v co nejshodnejsi F. Dalsi cesta by byla dat adapter dejme tomu na 12V udelat regulaci napeti a tim doladovat na presnejsi F, ovsem zase by jsi tam musel dat nejaky merak podle ktereho by jsi vedel ze jsi v presne implozi, i kdyz by stacilo ocachovat na kterem napeti ktery disk ma presnou implozi, napsat dane U na disky a tory a nastavovat podle U. Dnes predne pro tebe, ale i ostatni, udelam male videjko tohoto naseho generatoru a.t.d. Jestli nemas generator na K.S. neodkladne se do toho pust!!!


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od Jirkason »

Ahoj kluci, tady je celkem 12 kratkych videí o nasem generatoru.


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od cimirek »

Jirkason píše:Ahoj kluci, tady je celkem 12 kratkych videí o nasem generatoru.

Díky. už to stahuju a jdu studovat.


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od Jirkason »

cimirek: Ahoj, jeste jsem dnes delal, zjistil jsem jednu vec ze ta zkroucena dvojlinka na toru dela nejake divne šarapaty, shazuje rezonaci a nebo vubec nenaskoci F a sila, ale jen na TDA...., normalne na generatoru slape, a tor ktery mam namotany s rozmotanou dvojlinkou vyrovany a motany normalne vedle sebe, ten slape ok.
Feritik jsem vyhodil a roztahl nebo stahl indukcnost na implozi co nejhezci kolem 300kHz a slape to tak dobre i 400kHz je pekne. Meril jsem proudy ktere tecou co disku a toru, vsechno je pres 300mA, tedy sila vetsi nez doporucuje Alexander, ovsem sam myslim ze je to v pohode, dokonce na tom disku co ukazuju mam pres 600mA a U
na vystupu a vstup na disk je pres 10V, ...napovida ti to neco? Me to pripada jako zesileni a nasavani energije z okolniho prostredi, prozatim jsem to nemeril, ale kdyz vezmu ze adapter je 5,6V , 500mA, a vystup mam 10-12V , 600mA, je to podezřelé a na zamysleni. Sam Alexander mi rekl ze je to prazaklad V.E-volne energije-radiantni energije, tedy kousek od pocatku chapani ziskavani energije z okolniho prostredi, predne elektrostatika je cesta. Zemrel Bedini, me je to podezrele ze jen task zemrel. Zatim ahoj.
P.S. Napis jak probiha leceni.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od lajos »

Jiný drát než lanko nemam tak že jsem to násilnil dál a udělal jsem 6 a 7 palcovou cívku. Mají rezonanci na 483 a 323 kHz, snad to bude k pouzití. Napájení mám 12 až 24V a dá se s ním nějak dolaďovat frekvence asi +-5kHz, odběr je do 80mA.
Došel mi materiál na základnu cívky tak že na 7 palcovou jsem použil vnější kryt knížky což bude nějaký lisovaný papír. To byl motací víkend
Přílohy
201120161014.jpg


Jirkason
Zasloužilý člen
Příspěvky: 236
Registrován: čtv 22 pro 2011 20:07
Bydliště: SK
Dal: 47 poděkování
Dostal: 125 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od Jirkason »

Dobra prace kluci, to lanko asi nebude to prave orechove, ale i tak je fajn ze to odzkousis pro širsi otestovani pristroje jako celku. Jsem zvedav jak vam budou fachat tory.
Kluci zmerte vstupni proud do disku Alexandr doporucuje optimalne 200-300mA, pri cemz ostatni tvrdi ze na napeti do disku az tak nezalezi, osobne si to nemyslim,
Alexandr tvrdi max. do 3W na vstupu do disku nebo toru, tedy jasne zalezi na U a I, kdyz mas vetsi U muzes mit nizsi I a tim i mene zatezovat IO, u kazdeho budou parametri jine podle pouzitych soucastek a indukcni civecky v generatorku.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Vichrová medicina

Příspěvek od lajos »

To bych musel mít lakovaný tvrdý drát (což nemám) a zkusit převinout místo lanka s tím tvrdým drátem a změřit jak se změnilo rez. frekv. Samozřejmě to udělam jakmile budu mít drát.
Zatím mi nezbývá než použít tu 7palcovku s 323 kHz. Domnívám se že důležitá je ta frekvence a ne s jakým drátem je navinuto.
Bylo by zajímavé zvizualizovat to vychrové pole co vytvářejí cívky, něco jako s foťákem kontrolovat LED u dálkového ovládání které funguje na desítkách kHz.
Teď ještě to budu muset zfackovat-doladit celou elektroniku-ovládací prvky, časovač, zdroj, krabice.
Zatím bych mohl vše přestěhovat do obýváku ke gauči (zdroj, bastl, osciloskop) a zkoušet to na sobě a souhlasím s Jirkou nejdřív prostatu-jakékoliv zlepšení bude menší zázrak a proto to celé děláme, pak může přijít na řadu malosériovka.
Zatím ten tór neboli asi toroid mi nějak utíká, musím se podívat zpětně jak to přesně nebo správně je.
Ještě jsem spočítal že na 5 palcové cívce mám 37 dvojzávitů, ostatní jsou o dost víc-počítat se mi nechce.


Odpovědět

Zpět na „Nové fórum“