Diskuze - VMS - Základní informace

Chloritan sodný a chlornan vápenatý - efektivní použití.

Moderátor: Palo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuze - VMS - Základní informace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

xdraho píše: ... Koncentrace HCl v žaludku bude asi více než dostačující. ...
Asi nebude dostačující, Naštudovat. Vypiješ chloritan a zapiješ podle mne nejlépe HCl, nebo obráceně. Betain HCl je lepší. Jestli to s HCl uděláš blbě, užiješ si. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Diskuze - VMS - Základní informace

Příspěvek od Palo »

xdraho píše:Možná jsem přišel na daleko výhodnější způsob míchání NAClO2 a HCL
Zajímavý postup... ;)
Jsem rád, že tu někdo občas i přemýšlí a něco i vyzkouší ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: Diskuze - VMS - Základní informace

Příspěvek od xdraho »

Ahoj Slávku,
tak jsem to včera večer zkusil pomíchat až v žaludku. Nejdříve jsem si vzal 4 kapky NaClO2 v 2 dl vody a po čtvrthodince jsem to zapil 2dl vody s 8 kapkami HCl 3,5%. Opravdu to je asi nejchutnější způsob užívání. Znervozňovalo mne ale, že po požití HCl mne pak mírně pálilo v krku. Po pěti minutách, ale minimálně hodinu, pak jsem usnul.
Je to tak jen poprve nebo vždy? Mám přecejen trochu strach, abych si nějak nepoleptal hrdlo nebo si nezpusobil v krku na HCl nějakou alergickou reakci.

Zdraví
Drahoš


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuze - VMS - Základní informace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

xdraho píše:Ahoj Slávku,
tak jsem to včera večer zkusil pomíchat až v žaludku. .... Zdraví Drahoš
...Chloritan se ředit až tolik nemusí. S HCl by k žádnému pálení dojít nemělo. Kolik jsi dal kapek na sklenici a jak silné HCl? Taky by neměl být čsový rozestup. Velice pomůže vrazit HCl do nějaké hřečnaté minerálky. Ona udělá pH bufer a i to dobře chutná. nekde to tu je taky. Projdi si to.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: Diskuze - VMS - Základní informace

Příspěvek od xdraho »

Tu pauzu mezi přijmutím chloritanu a následným přijmem HCl jsem udělal, protože to tu někdo doporučoval. Myslíš si, že by bylo tedy vhodnější pauzu vůbec nedělat a HCl vypít hned po vypití chloritanu?
HCl mám 3,5% (chemická koncentrace) a na 4 kapky chloritanu jsem vzal 8 kapek HCl. Někdo tady totiž psal, že při odděleném přijímání používá stejné množství chloritanu a HCl, ale měl koncetraci 10% (chemickou)!

Kromě toho se zde psalo o blahodárném vlivu používání HCl i samostatně. Tak jsem chtěl zabít dvě mouchy jednou ranou :D

Jinak s vypitím HCl problém nebyl žáden. Při 8 kapkách 3,5 % kyseliny na dvě deci vody to bylo jen mírně nakyslé.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Diskuze - VMS - Základní informace

Příspěvek od poota »

To oddělené pití chloritanu může mít ještě jednu nezanedbatelnou výhodu. Pokud jsou v žaludku i jiné kyseliny než jenom HCl, tak se chloritanem zneutralizují. Následně se potom doplní správná kyselina, tedy HCl.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuze - VMS - Základní informace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

xdraho píše:Tu pauzu mezi přijmutím chloritanu ....
Ono jde spíš o to si nějak sesumírovat pár zkušeností druhých a potom si vyhledat, jak to nejlépe funguje s námi. Že byla ta voda po Tvé dávce nakyslá svědčí o tom, že není moc alkalická. Každý ji máme jinou a taky každý produkujeme jiné množství vlastní HCl. Přesný návod od nikoho nedostaneš. :lol: Pokud se budeš deset minut před užitím chloritanu těšit řekněme na vepřo knedlo zelo, nejspíš tu dodanou HCl nebudeš potřebovat vůbec ;) :spirit:

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: Diskuze - VMS - Základní informace

Příspěvek od xdraho »

Tak já to za chvíli zkusím podle tebe.
Na vepřo se těšit určitě nebudu. Nás vegetariány to jaksi nerajcuje :D


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuze - VMS - Základní informace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

xdraho píše: ... Nás vegetariány to jaksi nerajcuje :D
Oh, další takový lovec :D OK Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
jao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: stř 26 říj 2011 12:46
Bydliště: Bratislava
Dal: 100 poděkování
Dostal: 127 poděkování

Re: Diskuze - VMS - Základní informace

Příspěvek od jao »

Zloženie kyselín v žalúdku je u každého iné, predsalen sa stravujeme každý inak. No všetky kyseliny okrem HCl sú odpadné a preto je dôležité, aby tam tá HCl bola. Ak chloritan zreaguje s tým koktejlom, HCl sa minie a kyselina uhličitá, mliečna a ostatné sú v prevahe, čo asi podľa mňa nieje vhodné. Preto HCl užívam spolu s chloritanom a postupne do hodiny to ešte zalievam 10. kvapkami v pol litri vody.


Radšej byť špirálou, ako kruhom.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Diskuze - VMS - Základní informace

Příspěvek od poota »

jao píše: Ak chloritan zreaguje s tým koktejlom, HCl sa minie a kyselina uhličitá, mliečna a ostatné sú v prevahe, čo asi podľa mňa nieje vhodné.
Vycházíš zřejmě z předpokladu, že chloritan reaguje jenom s HCl, ale tak tomu není. Chloritan neutralizuje cokoli kyselého v tom "koktejlu", takže po přidání HCl má tato právě naopak převahu.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuze - VMS - Základní informace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Příspěvek dlouhehonicka vrácen k přepracování kvůli formě vyjadřování. SDK


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
jao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: stř 26 říj 2011 12:46
Bydliště: Bratislava
Dal: 100 poděkování
Dostal: 127 poděkování

Re: Diskuze - VMS - Základní informace

Příspěvek od jao »

poota píše:
jao píše: Ak chloritan zreaguje s tým koktejlom, HCl sa minie a kyselina uhličitá, mliečna a ostatné sú v prevahe, čo asi podľa mňa nieje vhodné.
Vycházíš zřejmě z předpokladu, že chloritan reaguje jenom s HCl, ale tak tomu není. Chloritan neutralizuje cokoli kyselého v tom "koktejlu", takže po přidání HCl má tato právě naopak převahu.

Zdravím - poota
Pooto, máš pravdu v tom, že HCl reaguje zo všetkými kyselinami. No kyselina močová uhličitá, mliečna, diacetátová, octové kyseliny sú odpady metabolizmu a v tele nepriaznivo pôsobia na chémiu krvi. HCl je v tomto jedinečná a nieje to odpad, ale priaznivo pôsobí na tvorbu potrebných enzýmov.
Aj Andreas Kalkcer potvrdil, že inak reaguje MMS a inak CDS kvôli inému obsahu aktivátora a tým väčšieho objemu vyrobeného chlordioxidu. Ak sa teda zneutralizujú všetky kyseliny, prevaha HCl je len výhoda, nedôjde k navýšeniu kyselosti v krvi a telo sa môže efektívne brániť proti baktériám a parazitom. A objem dodávanej HCl je tak zriedený, že k hyperchlorhydrii dôsť snáď nemôže. Zvlášť vtedy, keď si dám večer pár deci červeného vínka. :color:


Radšej byť špirálou, ako kruhom.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Diskuze - VMS - Základní informace

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jao píše: ... HCl je v tomto jedinečná a nieje to odpad, ale priaznivo pôsobí na tvorbu potrebných enzýmov. .....
Jóó. Konečně jsem narazil alespoň na štěk co se týče HCl v organismu. Jedna z urinových knih od Carmen Thomasové uvádí, že HCl je jednou ze složek uriny, takže se dá odvodit, že je i jednou ze složek krve. Konečně mi tedy padlo do ruky to, že HCl v krvi je. Že je převeledůležitá v krevním oběhu nemám nejmenší pochyby a její byť nepatrné navýšení v krvi dělá divy, které hrají pro nás a hodně. Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Mr_5a
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: úte 20 lis 2012 12:39
Dostal: 3 poděkování

Drobny zlepsovacik

Příspěvek od Mr_5a »

Stale beriem mms po starom (ale s HCl = VMS), aj ked paloN testuje jednu novu metodu za druhou :good: . Beriem to ale tak, ze klasika je dobre overena a pri Humblovom blbuvzdornom postupe sa clovek tazsie dopusti chyby.

Strasne mi ale vadi smrad, ktory zamori miestnost pri priprave do pohara.

Terazky to robievam do pollitrovej petky od mineralky. Nakvapkam rychlo a zavriem, nechan 20s. Potom velmi rychlo otvorim, nalejem vodu z vodovodu a sup s tym do seba.
Vyrazne menej plynu unikne.
Uz len kvoli tvaru flasky sa tomu lenivemu plynu nechce von, vacsinu casu mu v tom brani aj uzaver a prud vody ho strhava naspat do vody. Takze chlordioxid pocitim prvy a posledny krat az na jazyku (resp. teda az v nose, ked po vypiti prvykrat otvorim hubu).
:pivko:


Odpovědět

Zpět na „VMS - Chlordioxid...“