Fórum U Pramene

 Portál: www.upramene.cz   E-mail: rival@upramene.cz

Bleší trh U Pramene
Novinka: MMS2 Maxi  Bleší trh U Pramene
     
    Aktuálně:  Probíhá migrace "Fóra U Pramene" na výkonnější server. Nahlašte prosím nalezené chyby...    
 
Právě je sob 25 led 2020 17:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Sebestačnosť
PříspěvekNapsal: stř 07 říj 2009 18:54 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: čtv 09 úno 2006 0:48
Příspěvky: 942
Karma:
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 18
Vlákno čisté, odstraněn jeden duplikát, jinak nezměněno. 4.7.2012

V poslednom čase, sa objavujú na nete stránky o energetickej sebestačnosti.
Nejde tu o využitie voľnej energie, ale o snahu žiť v súlade s prírodou a jej zákonmi, a maximálne šetriť prírodné zdroje.
Na pripojenom videu ide o stavbu úsporného variča na drevené uhlie. Je zo stránky http://www.sobestacnost.cz

http://www.youtube.com/watch?v=HwgFQxcI ... r_embedded


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Soběstačnost životní
PříspěvekNapsal: sob 10 zář 2011 22:00 
Offline
Nový člen
Uživatelský avatar

Registrace: ned 26 črc 2009 0:57
Příspěvky: 11
Karma:
Bydliště: Praha
Pohlaví: Žena
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 0
Vážení lidé zde,
Dnes po rozhovoru s přítelkyní na různá provázaná témata (zdravotnictví a nenažranost tzv. lékařů bez vzpomínky na Hippokratovu přísahu, právníci a jejich chamtivost bez touhy sloužit spravedlnosti, zkorumpovanost policie a její nezájem o ochranu skutečných občanů, prohnilost politiků a jejich poklonkování EU bez uvědomění si, že mají sloužit lidem, kteří jsou jejich zaměstnavateli, úplatnost médií a jejich služebníčkování politikům, a další...) mi katalyzátorem tohoto rozhovoru vykrystalizovalo na mysli toto následující a ráda bych Vás požádala o vyjádření, zda se mnou souhlasíte, či jsem na něco zapomněla nebo nevystihla správně:

CÍL - NEPLATIT ZA:

1) lékaře, kteří jsou prodlouženou rukou nenasytných farmaceutických firem a tzv. zdravotnictví, které jen udržuje lidi nemocné vedlejšími účinky tzv. léčby -> prostředek - udržovat zdraví správným střídmým, ale dostatečným životním stylem

2) právníky, soudce, politiky a bankéře, kteří jsou stejně úplatní a o spravedlnost a službu lidem jim stejně nejde, jen o vlastní korýtko a nemorální příjmy -> prostředek - dobré a korektní mezilidské vztahy, tolerance, svědomí a cit pro spravedlnost, přiměřený dostatek prostředků směny, nejlépe zlata, ne těch bezcenných papírků, kterým říkají peníze a tisknou si je podle libosti a zotročují pomocí nich a dluhů všechny občany

3) energie, které je opravdu všude dostatek pro každého a jen zvrhlí "potemníci" se rozhodli pomocí uměle vytvořeného nedostatku, strachu a zamezení přístupu k ní celé mase svobodných lidí, které pomocí jejího přidělování za stále stoupající ceny, tímto způsobem taktéž nestoudně zotročují a udržují v podřízenosti -> prostředek - tlak na možnost využívání tzv. "volné "energie", uvolnění technologií k jejímu využití, využívání nezpolatněných obnovitelných zdrojů energie - sluneční, větrné a zemské, masivní rozšíření elektromobilů a pasivního bydlení

4) potraviny a vodu -> prostředek - masivní podpora soběstačnosti obyvatel v produkci potravin a vody v každé dané lokalitě, přiměřenost obchodování

5) zvrhlou zábavu (v televizi, kinech, divadlech, koncertech a ostatních médiích) -> prostředek - žít radostně a aktivně duchovně, skromně a disciplinovaně, vytvářet si zábavu a kulturu samostatně - hrát si, zpívat si, tančit, malovat, sochat, fotografovat, filmovat, psát, ... zkrátka tvořit svobodně a autenticky a ne konzumně

6) komunikace jako jsou mobilní operátoři, internet a veškeré přenosy informací - prostředek -> internet a rozvoj psychologických schopností lidí jako jsou telepatie, telekineze apod.

7) lidské parazity - nepřizpůsobivé, zločince, nestoudně, podvodně a neoprávněně se obohacující podnikatele, defraudanty, zloděje, politiky a bankéře - prostředek -> zamezení jejich činnosti naprostou separací, ignorancí a občanskou neposlušností, ukázkovou jednotou a vyjádřením své síly neagresivní převahou, neústupností, zásadovostí a nepodplatitelností, filantropie, charita

Když tyto živly takto nebudeme platit, vyhynou stejně jako kdysi dinosauři nebo se dají na něco opravdu užitečného.

Vím, že to zní v dnešní situaci skoro jako sci-fi, ale myšlenky tvoří a budoucnost taková může být, pokud každý začneme u sebe a budeme se snažit žít zdravě, zdravým životním stylem, abychom nemuseli platit doktorům, mít korektní a tolerantní vztahy s lidmi a přiměřené příjmy, abychom nemuseli platit právníkům, žít skromně a disciplinovaně, abychom byli soběstační energeticky i potravinově a nezanášeli si duši pokleslou zábavou, dokázali vstřícně a rozumně komunikovat a argumentovat, tak by možná i přirozeně vymizeli tito paraziti mezi námi.
Proto to píšu taky jedině sem do sekce nadšenců, protože si uvědomuji, že je to vize možná v čase dosti vzdálená, ale jak dlouhý ten čas bude, vlastně bude záležet jen na každém z nás. A tudy by se asi měl ubírat zájem a činnost všech, kdo jsou schopni zavést tento pokrok do uvedených potřebných věcí.

_________________
Majhanka


Nahoru
 Profil  ICQ 
 
 Předmět příspěvku: Soběstačnost životní
PříspěvekNapsal: ned 11 zář 2011 0:55 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: ned 16 pro 2007 1:43
Příspěvky: 1195
Karma:
Bydliště: Planeta Země
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 5
Ziskaná ocenění: 19
Vážím si každého kdo takto vyjádří co si myslím už dlouhé roky ale....
Za doktora zaplatíš buď dobrovolně nebo ti to spočítají ve faktuře a přičtou ti úrok z prodlení včetně poplatku za vyúčtování a realizaci vymáhání raních pohledávek.To je za prvé.
Soudci politici a jiná verbež jsou placení z daní,tuto položku nelze vyčlenit z důvodu kolapsu celého hospodářství.Ono bez daní by klekl stát,otázkou je zdali musíme platit tolik lidí ale daně jsou nutné.
Energie,dokážeš si představit jen několik dní bez energií?Že je předražená to víme všichni ale co s tím nadělá dělňas jako já.
Potraviny.Jejich cena je dána nároky na energie dopravu především tím že jíst se musí a tím jsme v moci distributorů potravin,samotní výrobci jsou na tom hodně špatně.
Voda,Je prý základní věc na kterou máš právo ale klidně ti jí zpoplatní,jediná možnost si jí nosit z potoka,otázkou je jestli je taková voda vůbec k pití.
Zábava,Až na malé vyjímky je rize komerční,je to dáno nemožností jakoukoliv zábavu konat bez předchozího schválení(ohlášení) úřadům.Ono i takové hromadné setkání na veřejném pozemku je nutno nahlásit.Jo jsme na tom stejně jako za reálného socialismu.
Lidské parazity,Podívej se co se děje na severu čech ale i jinde a dojde ti že tito lidé jsou touto vládou chráněny a hýčkány.

Nechci Tebe ani nikoho odrazovat ale toto je opravdu běh na dlouhou trať,především musí vymřít postkomunistická banda která nám vládne a jejich pohrobci a to je opravdu na víc než jeden lidský život.
Měj se moc hezky Jindra

_________________
Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Soběstačnost životní
PříspěvekNapsal: pon 12 zář 2011 10:39 
Offline
Zasloužilý člen

Registrace: stř 16 dub 2008 11:00
Příspěvky: 1739
Karma: 15 
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 37
Ziskaná ocenění: 264
Aquarius1 píše:
Vážím si každého kdo takto vyjádří co si myslím už dlouhé roky ale....
Za doktora zaplatíš buď dobrovolně nebo ti to spočítají ve faktuře a přičtou ti úrok z prodlení včetně poplatku za vyúčtování a realizaci vymáhání raních pohledávek.To je za prvé...... to je opravdu na víc než jeden lidský život.
Měj se moc hezky Jindra


Buď zdráv Jindro,
ono to co nasala Majhan z části lze udělat. Zatím jenom z části. Náklady na energie jsem zredukoval snad na 80% a do budoucna na tom budu ještě lépe. Vody je zatím dost a taktéž grátis. Televizi jsem neviděl několik měsíců. Občas se stane že si dávám celý oběd aniž bych vařil z čehokoliv koupeného.
100% soběstačnost je běh na dlouhou trať. Soběstačný člověk totiž potřebuje úplně jiné věci než člověk v paneláku. Celková suma majetku jenom v dobrém ručním nářadí například na práci se dřevem a na zahradě není ani o 10tis ani o 20tis ale ještě někde výše.
Asi mne nebudou mít lidi rádi když řeknu otevřeně že vidím dva světy. Svět panelákových bezzemků podléhajících konzumu kteří neví co jsou vidle a pak ten svět soběstačnosti.

_________________
Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Navarovi
PříspěvekNapsal: úte 13 zář 2011 11:18 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: čtv 09 úno 2006 0:48
Příspěvky: 942
Karma:
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 18
Ahoj priateľu. V jednom s tebou nemôžem súhlasiť.
V dôsledku masívneho schudobnenia populácie ( maskovanej hypopôžičkami ), si dnes mladí ľudia nemôžu kúpiť byt kdekoľvek. Najčastejšou voľbou, aj kvôli zamestnaniu, je bývanie v meste. Takže týto " bezzemkovia" nie sú v tom vlastnou vinou. Takže, prepáč, tvoj program nemôže byť riešením pre desattisíce mladých ľudí, ktorý stoja v ho..., a napriek tomu chcú žiť, bývať, milovať, zakladať si rodiny. Riešenie musí byť niekde inde.
Nemyslím, že poznám toto riešenie. Nie som ekonóm. Domnievam sa ale, že nemohúcnosť súčasných ekonomických programov už vyplávala na povrch. Nové zatiaľ nemáme. Takže musíme čakať.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Navarovi
PříspěvekNapsal: úte 13 zář 2011 12:44 
Offline
Zasloužilý člen

Registrace: stř 16 dub 2008 11:00
Příspěvky: 1739
Karma: 15 
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 37
Ziskaná ocenění: 264
sano píše:
Ahoj priateľu. V jednom s tebou nemôžem súhlasiť.
V dôsledku masívneho schudobnenia populácie ( maskovanej hypopôžičkami ), si dnes mladí ľudia nemôžu kúpiť byt kdekoľvek. Najčastejšou voľbou, aj kvôli zamestnaniu, je bývanie v meste. Takže týto " bezzemkovia" nie sú v tom vlastnou vinou. Takže, prepáč, tvoj program nemôže byť riešením pre desattisíce mladých ľudí, ktorý stoja v ho..., a napriek tomu chcú žiť, bývať, milovať, zakladať si rodiny. Riešenie musí byť niekde inde.
Nemyslím, že poznám toto riešenie. Nie som ekonóm. Domnievam sa ale, že nemohúcnosť súčasných ekonomických programov už vyplávala na povrch. Nové zatiaľ nemáme. Takže musíme čakať.


Buď zdráv Sano,
Je to tak jak píšeš alespoň z části. Mladý člověk si musí uvědomit co chce ale nesmí chtít všechno hned třeba auto na úvěr které splatí až při příštím průletu Hallileovy komety ale hlavně že je in. Nechtít vše hned ale mít plány na několik kroků či roků dopředu, bohužel se více setkávam s krákomyslností, taky jsem byl mladý. Ale už jsem měl představu co chci takže jsem koupil naprosto hroznou ratejnu 1+0 s pozemkem za cenu městského bytu 4+1. To vše jsem pořídil z podprůměrné mzdy a zbytek jsem si vydělal kopáním výkopů, pinglováním v hospodě a námezdními pracemi které by si ani cigán nedal do životopisu aby se neshodil.
Půdy je zatím dost a kdo chce tak si jí může koupit, bydlet se dá v karavanu či maringotce. Když na to přijde člověk nepotřebuje skoro nic a pár lidí kteří to takto praktikovali pár znám.
Se zaměstnáním máš taky pravdu a těžko se buduje pokud ho nemáš, ale pokud jsi soběstačný tak už zaměstnání nepotřebuješ a nebo se zaměstnáš sám. Ještě mi kousek chybí ale už tak mohu prohlásit „odpojte mne na dva roky od civilizace a za dva opět nashledanou jako by se nic nedělo.
Mladí lidé se sami přikovali k městu, přikovali se neznalostí, nečinností, dluhy atd. Jo znám jich spoustu co bydlí v paneláku ale buď jsou s tím smířeni a nebo ne. Pokud ne chtěli by vlastní bydlení ale považme jaké – dům se zahradou ale jaký?! 2-3 mega a zahrada 600-800m2 se srýpnutou ornicí, dluhy a splátky na 20-30let 10tis měsíčně. Opět okovy jako hrom a bydlení a potenciál do budoucna nula.
Znám jich pár. Jsou celí podělaní aby nepřišli o práci a střechu nad hlavou a mne říkají jak se mám fajn. Fajn….., tak támhle je zahrada nářadí a pracuje se 16-20h denně, když si nezatopíš tak se nevykoupeš a ani si neuvaříš a to už jim nevoní, stejně jako tan suchej hajz na který se budou pak moc jít vytentovat.
Ano stojí ve sračkách, upřímně je mi jich líto už jenom protože jsem byl ve sračkách až po krk.

Na závěr: Kdo chce hledá způsob, kdo nechce hledá důvod. A neznám slovo neznám pokud opravdu chci.

_________________
Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Navarovi
PříspěvekNapsal: čtv 15 zář 2011 13:17 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: čtv 09 úno 2006 0:48
Příspěvky: 942
Karma:
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 0
Ziskaná ocenění: 18
:ethink: neviem.

maj sa

s.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: pohodlí
PříspěvekNapsal: pát 16 zář 2011 21:36 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: sob 23 úno 2008 22:41
Příspěvky: 858
Karma:
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 36
Ziskaná ocenění: 43
Zdravím nadšence....
sano jen sem chtěl dodat....
pohybuji se ve stavebnictví už nějakej ten pátek, takže ty mladý lidi potkávám celkem často.....
a musím dodat že mladí lidi a i ti starší, si byty ve městě či přímo v paneláku kupují a opravují dobrovolně a rádi.....
oni mají na výběr, ono přeci jen malej byt v paneláku koupíš min za milion...... stejnej domek ve vzdáleností větší než 30km od Brna za polovinu.......
ale ti lidi jsou pohodlní, než aby dojížděly za prací tak daleko....a nechcou věčně opravovat starší barák, oni chcou mít ten svuj klid,dojít večer dom, pustit obří televizi vysící na zdi a odpočívat......
ono v něčem s něma souhlasím....my bydlíme v baráku se zahradou na kraji města, ale za prdelí nám věčně hučí panelová dálnice..... my by jsme šli bydlet dál za město ale....taky se na nás podepsalo pohodlí, v tom, že školku i školu máme asi deset minut od baráku, autobus mhd na naší ulici (což není výhra) a obchody kousek......
spíš tedy kvuli dětem aby nemuseli dojíždět (žena je z vesnice, dojížděla, tak ví co to je)...za takových patnáct let bych to ale už vyděl jinak.....
což ale neznamená že o soběstačnost neusiluji už ted a tady....
na vlastní vodu sem letos narazil ve sklepě, nějaký potraviny taky pěstujem a třeba nemoci se snažím léčit bylinami co mě tu rostou,(a palovým stříbrem :) )
a pro zábavu a naučení si budu stavět zkušebně na zahradě slaměný mini domeček, z balíků který už mě ležej v prujezdu
podle toho co čtu by to mělo splnovat takřka vlastnosti pasivního domku....takže až budu stavět příští domek na bydlení tak sláma a hlína bude určitě hlavní stavební materiál......
takže kdo se bude tak asi z jara chtít průběžně připojit k takovímu mini workschopu stavění ze slámy, je vítán...

_________________
Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......


Nahoru
 Profil Zobrazit autorovy stránky  ICQ 
 
 Předmět příspěvku: Re: pohodlí
PříspěvekNapsal: pon 19 zář 2011 10:25 
Offline
Zasloužilý člen

Registrace: stř 16 dub 2008 11:00
Příspěvky: 1739
Karma: 15 
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 37
Ziskaná ocenění: 264
laik píše:
Zdravím nadšence.... sano jen sem chtěl dodat.... pohybuji se ve stavebnictví už nějakej ten pátek, takže ty mladý lidi potkávám celkem často..... takže až budu stavět příští domek na bydlení tak sláma a hlína bude určitě hlavní stavební materiál......


:good:

_________________
Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Život na venkově
PříspěvekNapsal: pon 10 říj 2011 14:20 
Offline
Zasloužilý člen

Registrace: stř 16 dub 2008 11:00
Příspěvky: 1739
Karma: 15 
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 37
Ziskaná ocenění: 264
http://www.tikon.eu/prezentace/dusevni/ ... enkove.ppt

_________________
Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Zplynovací kamna, suchá destilace dřeva, gen. na dřevoplyn,
PříspěvekNapsal: čtv 07 bře 2013 5:20 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: sob 07 říj 2006 18:14
Příspěvky: 4354
Karma: 54 
Bydliště: Severní čechy
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 1390
Ziskaná ocenění: 1209
... Pootovo vzdálenej bratranec ... :D :D :D ... (se šíleným anglickým přízvukem) ...... ale má hezkou dílnu ..... takovou "naturální" ... :mrgreen: ....

0 to 26. minuta - zplynovací kamna
26. to 45. minuta - destilační kolona
45. to 58. minuta - provoz el. generátoru na dřevoplyn
58. to 66. minuta - provoz plynové lednice na dřevoplyn


_________________
Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Sebestačnosť
PříspěvekNapsal: pon 12 srp 2013 14:46 
Offline
Nový člen

Registrace: pon 24 lis 2008 11:40
Příspěvky: 8
Karma:
Pohlaví: Neurčeno
Darovaná ocenění: 2
Ziskaná ocenění: 0
Podívejte se na projekt Zeměloď, jde o dům scela soběstačný a je postaven z odpadků. u nás je jeden někde na Sázavě a v listopadu tam jedem s partou se tam podívat


Edit: ... viz viewtopic.php?p=105389#p105389 ... A(&F) ...


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Sebestačnosť
PříspěvekNapsal: pon 12 srp 2013 16:25 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 26 zář 2007 23:23
Příspěvky: 5830
Images: 0
Karma: 101 
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 1726
Ziskaná ocenění: 2450
HONZIK81 píše:
..u nás je jeden někde na Sázavě a v listopadu tam jedem s partou se tam podívat ...

Připrav se na to, že za prohlídku se platí - a to buď penězi a nebo prací. Na přítele Zwelfhundertzwanziga působili obyvatelé tohoto domu silně nepříznivým dojmem.

Zdravím - poota

_________________
Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Sebestačnosť
PříspěvekNapsal: pon 12 srp 2013 18:31 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: sob 07 říj 2006 18:14
Příspěvky: 4354
Karma: 54 
Bydliště: Severní čechy
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 1390
Ziskaná ocenění: 1209
poota píše:
Připrav se na to, že za prohlídku se platí ....
... ale vždyť to není pravda, ... nejedná se o platbu za prohlídku, naopak prohlídka je poděkováním ... ;) ... viz citace z jejich stránek: ...

... "Komentované prohlídky nabízíme jako poděkování našim dárcům, tedy každému, kdo přispěl (či přispěje) na budování Zeměnky částkou aspoň 500 Kč; dotyčný si pak může vzít s sebou další čtyři návštěvníky." ... :D :D ...
( http://www.zemelod.cz/cz/prohlidky.html )

_________________
Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P


Nahoru
 Profil   
 
 Předmět příspěvku: Re: Sebestačnosť
PříspěvekNapsal: pon 12 srp 2013 18:38 
Offline
Zasloužilý člen
Uživatelský avatar

Registrace: stř 26 zář 2007 23:23
Příspěvky: 5830
Images: 0
Karma: 101 
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 1726
Ziskaná ocenění: 2450
Omlouvám se hluboce za byť neúmyslné zavádění :laugh: ohledně "vstupného" - ten zbytek považuji i nadále za platný a jsem zvědav, bude-li potvrzen či vyvrácen :shock:

Zdravím - poota

_________________
Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe


Nahoru
 Profil   
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 16 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Registrovaní uživatelé: Google [Bot]


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Portal: Stargate Portal 3.2.0 © 2005 - 2010 Michael O'Toole


Český překlad – phpBB.cz
Copyright Rival a spol. 2005 - 2011