Karbanovo vlákno

Poznatky, nápady, myšlenky...
Odpovědět
Jarin's
Stálý člen
Příspěvky: 74
Registrován: stř 19 led 2011 22:54
Bydliště: Sdělím soukromě, nejčastěji ale doma
Dostal: 1 poděkování

Re: Kov

Příspěvek od Jarin's »

Palo píše:
hatlík píše:To víš, vrhnu prachy do "depozitu" někomu nesolidnímu a pak je něj budu horko těžko mačkat, co?
Já pořád nepochopím, co tak drží ty lidi na tak nesolidním fóru, když je to akorát nasírá... To nemají nic lepšího na práci, než se nechat nasírat? To přece není logické - mám být někde, kde se akorát rozčiluju?

Nebo je to o tom, že mají specifickou vlastnost, díky které je nikdo nechce třeba zaměstnat a tak si své EGO dohání kde můžou i za cenu, že budou mít zničený zdraví?

Anebo je to o tom, že jsou placení za to, že se tu budou rozčilovat?

Mohli by nám to odiplomovaní páni (ze strany ve své podstatě energetických koncertů se zákazem jakékoliv volné energie) objasnit?
Tohle neres. Nema to cenu. Oni ti to stejne nevysvetli, stejne, jako ti nevysvetli nic z techto temat.
Jejich ukolem je pouze prudit a mlzit.


Mám-li být zasažen myšlenkou, ať se o tom raději svět dozví hned.
hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: Kov

Příspěvek od hatlík »

Jarin's píše:Tohle neres. Nema to cenu. Oni ti to stejne nevysvetli, stejne, jako ti nevysvetli nic z techto temat.
Jejich ukolem je pouze prudit a mlzit.
Zato ty umíš vysvětlit leccos, hlavně ty prachy v byznysu. Taky tu teorii o energii zadarmo, která odněkud teče.
Měl bys zkusit prorazit, s takovým v čele nám bude všem dobře.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kov

Příspěvek od huhu »

hatlík píše: Zato ty umíš vysvětlit leccos, ...... Taky tu teorii o energii zadarmo, která odněkud teče.
Měl bys zkusit prorazit, s takovým v čele nám bude všem dobře.
Koukám , že některé lidi tu stále dráždí výraz "energie zadarmo" , na aldebaranu akord napsal , že energie zadarmo je jako plus na mínus .....

My už energii zadarmo dávno máme !

Co je víc zadarmo , než elektřina z vodní elektrárny ? Na údržbu stačí koloťuk s olejničkou , sem tam vyměnit opotřebovanou součástku.
To vás neprudí , albedo už dávno někdo popsal.
Jde o to uvidět to , co dostatečně nikdo nepopsal. Ať už proto , že na to neměl fantazii , nebo proto, že to nikdo nepovažoval za dostatečně atraktivní.

Trochu mi připomínáte moji babičku. Když jí bylo 86 a viděla , jak volám z mobilu , projevila obavy o moje duševní zdraví. Ona v dětství jezdila na žebřiňáku, se zatnutými zuby skousla telefonní budky , ale mobil , to nepochopila - nesmysl .


StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: Kov

Příspěvek od StepanPepan »

huhu píše:My už energii zadarmo dávno máme !
Energie zadarmo - to je snad jediná situace - svlíct se na slunci a nechat se zahřívat.

Všechno ostatní využívání energie slunce, větru, vody vyžaduje velké finanční investice, změny krajiny, zásahy do životního prostředí, a další škody, které momentálně peněžně vyjádřené nejsou.

Finanční investice a škody - to znamená, že to není zadarmo.

Pokud by někdo namítal, že třeba malou vrtuli si může postavit za pár šupů - to může, ale i třeba taková dvoumetrová vrtule bude mít v našich podmínkách ma místě s průměrnou roční rychlostí větru 4 m/s (a takových míst u nás moc není) výkon asi 50W, ve srovnání s celkovou energetickou spotřebou domácnosti je to naprosto zanedbatelná hodnota. Navíc bude hlučná, bude se rychle točit - nebude vidět, bude zabíjet ptáky.

ŽÁDNÁ ENERGIE NENÍ ZADARMO


hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: Kov

Příspěvek od hatlík »

huhu píše:
hatlík píše: Zato ty umíš vysvětlit leccos, ...... Taky tu teorii o energii zadarmo, která odněkud teče.
Měl bys zkusit prorazit, s takovým v čele nám bude všem dobře.
Koukám , že některé lidi tu stále dráždí výraz "energie zadarmo" , na aldebaranu akord napsal , že energie zadarmo je jako plus na mínus .....

My už energii zadarmo dávno máme !

Co je víc zadarmo , než elektřina z vodní elektrárny ? Na údržbu stačí koloťuk s olejničkou , sem tam vyměnit opotřebovanou součástku.
To vás neprudí , albedo už dávno někdo popsal.
Jde o to uvidět to , co dostatečně nikdo nepopsal. Ať už proto , že na to neměl fantazii , nebo proto, že to nikdo nepovažoval za dostatečně atraktivní.

Trochu mi připomínáte moji babičku. Když jí bylo 86 a viděla , jak volám z mobilu , projevila obavy o moje duševní zdraví. Ona v dětství jezdila na žebřiňáku, se zatnutými zuby skousla telefonní budky , ale mobil , to nepochopila - nesmysl .
Hurrrá, tys to rozsek!
Slunce svítí ZADARMO! Způsobuje koloběh vody, ještě že je tu někdo takový chytrý, jak ty!
Akorát ještě jiným nedocvakne, že zadarmo je i to uhlí ze zetlelých stromů a samozřejmě i ta černá břečka, plná uhlovodíků. Jen jí vytěžit, podobně jak "jen" postavit tu přehradu, generátory s turbínama a distribuční síť.

Oh, pardon, jsem pramálo osvícen a stále nechápu, že ta eenergie z vodní elektrárny "zadarmo" je vlastně stejné "zadarmo" jako kouzelný magnetický motor, jehož projekty jsou zamčené v šuplíku ropného magnáta....
:lol:


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Štěpán Josef a hatlík

Příspěvek od huhu »

muck
vy jste tak chundelatí :-)

Jsem rád , že jste se ozvali , škoda , že mi nedokážete vysvětlit , jak to , že foton co nemá hmotnost produkuje energii a jak je možné , že vlnová délka elektronu je nekonečná. A jestli je pravda , že siločáry magnetu jsou víry. To bych potřeboval vědět. Reagujete jen na kraviny .....

Ješté to zkusím tak : nejde o to , najít perpetuum mobile , to není možné.
Jde o to využít mechaniku vesmíru ve svůj prospěch. A právě koloběh vody je toho nejjednodužším příkladem.
Nemusíš umět ani sčítat abys viděl , že voda stále teče. Až přestane tak stejně umřeš.

To, že vodu téct vidíte ale elektřinu a magnetické pole ne , tomu rozumím.


Jo a uhlo je blbý příklad - musí se rubat a až dojde , tak neumře všechno živé.


hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: Štěpán Josef a hatlík

Příspěvek od hatlík »

huhu píše:muck
vy jste tak chundelatí :-)

Jsem rád , že jste se ozvali , škoda , že mi nedokážete vysvětlit , jak to , že foton co nemá hmotnost produkuje energii a jak je možné , že vlnová délka elektronu je nekonečná. A jestli je pravda , že siločáry magnetu jsou víry. To bych potřeboval vědět. Reagujete jen na kraviny .....

To, že vodu téct vidíte ale elektřinu a magnetické pole ne , tomu rozumím.
Foton nemá hmotnost, protože jde pouze o pojem, vyjadřující záření. Elektřina také není hmotná, je to jen tok, podobně jak siločáry. Nakolik jde o víry se ptej toho, kdo je tak detailně zkoumá.


hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: Štěpán Josef a hatlík

Příspěvek od hatlík »

huhu píše: Ješté to zkusím tak : nejde o to , najít perpetuum mobile , to není možné.
Jde o to využít mechaniku vesmíru ve svůj prospěch. A právě koloběh vody je toho nejjednodužším příkladem.
Nemusíš umět ani sčítat abys viděl , že voda stále teče. Až přestane tak stejně umřeš.

To, že vodu téct vidíte ale elektřinu a magnetické pole ne , tomu rozumím.


Jo a uhlo je blbý příklad - musí se rubat a až dojde , tak neumře všechno živé.
Jo, uhlo trvá dýl, než vyzraje.

Tvá teorie je chytrá, akorát tak trochu moc fantastická. Možná chceš zkusit přibrzdit nějakou planetu a pak tu její energii na zemi měnit v teplo. Tak dlouhý klacky tu ale nerostou.


StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: Štěpán Josef a hatlík

Příspěvek od StepanPepan »

huhu píše: ... To bych potřeboval vědět ...
A proč se to nenaučíš?


Jarin's
Stálý člen
Příspěvky: 74
Registrován: stř 19 led 2011 22:54
Bydliště: Sdělím soukromě, nejčastěji ale doma
Dostal: 1 poděkování

Re: Štěpán Josef a hatlík

Příspěvek od Jarin's »

huhu píše:škoda , že mi nedokážete vysvětlit , jak to , že foton co nemá hmotnost produkuje energii a jak je možné , že vlnová délka elektronu je nekonečná. A jestli je pravda , že siločáry magnetu jsou víry. To bych potřeboval vědět. Reagujete jen na kraviny .....
Psal jsem ti, ze ti nic nevysvetli, sam to to ctes.
Pokud ti nekdo tvrdi, ze energie neni zadarmo, tak ti lze,
protoze u TC platis pouze 1/4 elektriny a 3/4 mas zadarmo.
My vsichni uzivatele energie samozrejme myslime tu energii, kterou
platime, oni porad mysli tu energii, co dava vesmir a budou ti tvrdit, ze vesmir
ji zadarmo nedava, maji pravdu, ale vesmir na ni nemusi denne 8 hodin rezat v praci.
Takze ver tomu ze pro me doma je 3/4 energie z meho TC pro me zadarmo a pro
stovky tisic uzivatelu TC po svete take. Energie co ji nemusime platit neni mytus ale
komercni vyrobek.


Mám-li být zasažen myšlenkou, ať se o tom raději svět dozví hned.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Štěpán Josef a hatlík

Příspěvek od huhu »

Jo , už to taky chápu - víš jak , zkušenost je nepřenosná , tak jsem si musel udělat svou vlastní.
Včera večer jsem dumal nad několika otázkama z fyziky, položil jsem je tady a věřil , že tihle dva vědci mi to do rána vysvětlí. Času měli evidentně dost, vysvětlovali že depozit je riskantní záležitost ......

Omlouvám se za prostor , který zabraly moje tři poslední příspěvky.


hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: Štěpán Josef a hatlík

Příspěvek od hatlík »

huhu píše:Jo , už to taky chápu - víš jak , zkušenost je nepřenosná , tak jsem si musel udělat svou vlastní.
Včera večer jsem dumal nad několika otázkama z fyziky, položil jsem je tady a věřil , že tihle dva vědci mi to do rána vysvětlí. Času měli evidentně dost, vysvětlovali že depozit je riskantní záležitost ......

Omlouvám se za prostor , který zabraly moje tři poslední příspěvky.
Když chceš chytrosti, musíš za chytrýma.
Načrtnu dva základní směry:

- obrátit se na ty, co zde mají vysokou karmu, debatují zde dlouho a jsou osvícení všemi světly i světlem božím (chiq, poota, Iv, sano...)

- zkusit se ptát jiných, třeba těch zatvrzelých zpátečníků lpících na zastaralé vědě a dát dotaz např. na aldebaran.cz
:lol:


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Štěpán Josef a hatlík

Příspěvek od huhu »

hatlík píše:
- zkusit dát dotaz např. na aldebaran.cz
:lol:

No tam právě v tom na co jsem se ptal taky plavou a tápou - nevědí a vedou spory ....


Jerry.M
Starší člen
Příspěvky: 174
Registrován: úte 06 led 2009 11:32
Bydliště: DCA
Dal: 2 poděkování
Dostal: 13 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kov

Příspěvek od Jerry.M »

jvj56 píše:
hatlík píše:
StepanPepan píše: Typický příklad kola roztáčeného proudem vzduchu, nebo čeho?
Che, určitě née.
To je výkonný samoběžící silný motor, co běží jen na magnety a nepotřebuje dodávky žádné energie. Bohužel si ho nemůžeme koupit v krámu, protože zlí agenti brání jeho rozšíření (jsou za tím vším magnáti ropných kartelů), létají v černočerných vrtulnících a seberou kažého, kdo by chtěl něco takového šířit.
Je to čím dál horší, pronikají do škol a učí tam študenty nesmyslům, jako jsou nějaké zastaralé přírodní zákony a budují i další sdružení, která oblbují lidi. Jen pár nadšenců se zuřivě brání, makají v domácích "labákách", konají srazy a vedou diskuse na osvícených fórech, aby zachránili budoucnost lidstva.
Bohužel jsou zatím často v nepochopení a mnohdy jim zlí lidé ještě nadávají. Mnozí z nich trpí a musejí snášet soustavné šikanování od okolí. V policejních svodkách přibývají hlášení o podivných případech, které dále zůstávají nevyšetřeny....
To je výzva!!!
Navrhuji sázku, zda se sestrojí funkční čistě magnetický motor?
Navrhuji kurs 99:1 v neprospěch skeptiků.
Termín: podzimní setkání u Jeffa
50% z prohraných peněz půjde na činnost fóra + podporu projektů.
Co ty na to? Podmínky domluvíme dále. Kolik vsadíš???


Z hatlíka nič nevymačkáš, ten neprizná ani nos medzi očami ked na to príde.
MM podla neho je, ked nahádzeš magnety do krabice a ono sa to tam bude točiť.


hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: Kov

Příspěvek od hatlík »

Jerry.M píše:MM podla neho je, ked nahádzeš magnety do krabice a ono sa to tam bude točiť.
Ne. MM je sen mnoha fantastů, hlavně těch, co nepochopili, že magnet sám od sebe nic pohánět bez dodávání další energie nemůže, stejně jako páka, kolečko na hřídelce, vrtulka a podobně.


Odpovědět

Zpět na „Akord“