Karbanovo vlákno

Poznatky, nápady, myšlenky...
Odpovědět
hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: Perly

Příspěvek od hatlík »

aNONym píše:
StepanPepan píše:
aNONym píše:Dyť se podívej na mnohé lidi na zdejším fóru (např. na Hatlíka alias Karbana, a jiné další některé jedince). Dodnes nevěří v to, že u GEET zařízení lze nahradit více jak 50% procent "původního" paliva vodou, resp. vodní mlhou.
Já tomu také nevěřím, kdyby to tak bylo, už by se to montovalo do aut, když ne před padesáti lety, kdy bylo ropy dost, tak určitě teď, když ropa viditelně začíná docházet. Auto s dvojnásobně nižší spotřebou je obrovská konkurenční výhoda a automobilky by se o patent na účinný systém porvaly.
A to jsou všechny tvoje argumenty? ;) Non

Jestli ono to není spíš o tom, že automobilky se do toho nehrnou, jelikož motory této koncepce by zcela jistě byly zatížené nějakou danní. Stát si totiž v žádném případě nenechá ujít spotřední daň + DPH z pohonných hmot, ať už se jedná o jakékoliv palivo!! Viz např. zákonná povinnost odvést dodatečnou daň při použití oleje coby PHM, včetně toho, který si sám vyrobíš. :?

To tě nikdy nenapadlo? :|
Není to tím, že by nějaká daň bránila.
Těžko mě bude někdo zdaňovat vodu, kdybych ji do paliva lil. Jak to asi zjistí v případě, že auto prohlíží leda STK jednou za dva roky? Nijak.
Je to tím, že to nikdo nepoužívá proto, že ta věc k ničemu není a palivo neušetří. Kdyby taková úspora díky tomu zmíněnému existovala, bude rozšířená zcela jistě a velice masově. Ale ona není.
Nebo máš ty nějaký argument, který by tohle vyvracel?


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Perly

Příspěvek od aNONym »

hatlík píše:Není to tím, že by nějaká daň bránila.
Těžko mě bude někdo zdaňovat vodu, kdybych ji do paliva lil. Jak to asi zjistí v případě, že auto prohlíží leda STK jednou za dva roky? Nijak.
Je to tím, že to nikdo nepoužívá proto, že ta věc k ničemu není a palivo neušetří. Kdyby taková úspora díky tomu zmíněnému existovala, bude rozšířená zcela jistě a velice masově. Ale ona není.
Nebo máš ty nějaký argument, který by tohle vyvracel?
Karbane, my s Pepanem jsme se tu přece bavili o oúplně něčem jiném. ;) Non

Bylo to o tom, "proč se do toho automobilky nehrnou, když by jim to skýtalo jistou konkurenční výhodu". :P

Jak vidno, tak sis ani za ten rok stále neosvojil princip, na kterém GEET vlastně funguje. A já tě ho už doučovat nebudu, jelikož mám ještě pořád před očima tvoji debilní radu, že s reaktorem bychom si neměli zahrávat (protože má horké jádro :lol: ). Joó, nepochopils dodnes, proč tam vůbec je. 8) Takže do té doby, než si konečně nastuduješ základ Pantoneho vynálezu, ani nemá smysl dál pokračovat v "plodné" :D diskuzi. Dřív ne. :hip:

PS: Hodně také ale bude záležet na tom, jak se budeš chovat na fóru. Když budeš slušnej, dozvíš se možná něco víc, pokud však ne, "tak ti potom houfně s chutí naserem". :ptrain:


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: Perly

Příspěvek od hatlík »

aNONym píše: Karbane, my s Pepanem jsme se tu přece bavili o oúplně něčem jiném. ;) Non

Bylo to o tom, "proč se do toho automobilky nehrnou, když by jim to skýtalo jistou konkurenční výhodu". :P

Jak vidno, tak sis ani za ten rok stále neosvojil princip, na kterém GEET vlastně funguje. A já tě ho už doučovat nebudu, jelikož mám ještě pořád před očima tvoji debilní radu, že s reaktorem bychom si neměli zahrávat (protože má horké jádro :lol: ). Joó, nepochopils dodnes, proč tam vůbec je. 8) Takže do té doby, než si konečně nastuduješ základ Pantoneho vynálezu, ani nemá smysl dál pokračovat v "plodné" :D diskuzi. Dřív ne. :hip:

PS: Hodně také ale bude záležet na tom, jak se budeš chovat na fóru. Když budeš slušnej, dozvíš se možná něco víc, pokud však ne, "tak ti potom houfně s chutí naserem". :ptrain:
Tento příspěvek ve mně vzbuzuje podezření, že jeho pisatel trpí závažnou duševní chorobou.


hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: Perly

Příspěvek od hatlík »

aNONym píše:
hatlík píše:
aNONym píše: Karbane, :
Tento příspěvek ve mně vzbuzuje podezření, že jeho pisatel trpí závažnou duševní chorobou.
Tak to se potom chyť s Animálním Pepe za ruku a skočte spolu někam do zdi. :D Non
Tento příspěvek též.
:roll:


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Perly

Příspěvek od aNONym »

hatlík píše:
aNONym píše:
hatlík píše: Tento příspěvek ve mně vzbuzuje podezření, že jeho pisatel trpí závažnou duševní chorobou.
Tak to se potom chyť s Animálním Pepe za ruku a skočte spolu někam do zdi. :D Non
Tento příspěvek též.
:roll:
Aby ti došel smysl předchozího, tak by ses musel víc orientovat na fóru. ;) Non

On totiž Pepe elias Enyml taky neustále pochybuje o nejen mém duševním zdraví. :D


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: Perly

Příspěvek od hatlík »

aNONym píše:
On totiž Pepe elias Enyml taky neustále pochybuje o nejen mém duševním zdraví. :D
Nezajímá mě Pepe.
A řeč byla o tom, proč že se nemontuje do aut věc, co nahradí polovinu paliva vodou.
Stepan řekl, že na tu věc nevěří, jelikož to automobilky nemontují a logicky by se toho asi dávno chytly.
A já zase říkám, že kdyby tohle skutečně fungovalo, bude to ve spoustě vozidel i v jiných zařízeních bez ohledu na jakoukoli politiku.
Pokud věc funguje, půjde na kšeft, stejně jako cokoli jinýho.
Tvůj argument je zase jen nějaký pochybný tajemno a pseudozáhada. Reaktor a jádro zavání tvojí příliš bujnou fantazií.


hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: přečtěte si...

Příspěvek od hatlík »

martin11 píše:Jako amater tomu moc nerozumím. Třeba , vy znalí o tom více víte....ale pro ostatní to třeba bude poučné....
..a soukromý dotaz....je tento článek sci-fi, nebo vědecká práce....??....otázka je míněna vážně...prosím uváženou odpověď :idea:
http://www.pi-voda.cz/vzdelavani/precet ... mitani.htm

myslím , že to "trochu" zapadá do diskuse zde.... zdraví m11 :lol:
Pokud jako amatér narazím na podobné informace a nerozumím, vycházím ze solidnosti jejich zdroje.
Zkouším najít podobné informace na jiných místech a opět sleduji solidnost zdrojů a porovnávám.
Je to někdy trochu náročné na čas, ale na konci obvykle bývá výsledek - určitý filtr, schopnost posoudit a rozlišit.

Samotný název stránek mnoho napoví, některé pasáže z textu pak nepostrádají výmluvnost:
"Zvednout kámen 250 metrů spotřebuje neuvěřitelné množství energie."
"První úspěšný test proběhl v roce 1893 a řídil cestu zkonstruovaného vzdušného vznášedla."
"V roce 1896 natolik vylepšil tento navigační systém, že mu bylo umožněno předvést vznášedlo Ministerstvu obrany USA."
"Foton modrého světla vyzářený jediným atomem nese energii 3,5 elektrovoltu"
"ST spherical torus kulatý válec"


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: přečtěte si...

Příspěvek od martin11 »

hatlík píše:
martin11 píše:Jako amater tomu moc nerozumím. Třeba , vy znalí o tom více víte....ale pro ostatní to třeba bude poučné....
..a soukromý dotaz....je tento článek sci-fi, nebo vědecká práce....??....otázka je míněna vážně...prosím uváženou odpověď :idea:
http://www.pi-voda.cz/vzdelavani/precet ... mitani.htm

myslím , že to "trochu" zapadá do diskuse zde.... zdraví m11 :lol:
Pokud jako amatér narazím na podobné informace a nerozumím, vycházím ze solidnosti jejich zdroje.
Zkouším najít podobné informace na jiných místech a opět sleduji solidnost zdrojů a porovnávám.
Je to někdy trochu náročné na čas, ale na konci obvykle bývá výsledek - určitý filtr, schopnost posoudit a rozlišit...
...je pravda, že některým výrazům také nerozumím....."kulatý váleců...ale není to"překladem"...nepřesností překladatele...

...takže tvuj názor je....negativní... rozumím tomu tak ?
nebo tvuj názor je jen citace několika nepochopených slov v textu...??....m11 :lol:
Naposledy upravil(a) martin11 dne pon 17 led 2011 16:42, celkem upraveno 1 x.


... věřím, že se " TO " povede ......
hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: přečtěte si...

Příspěvek od hatlík »

martin11 píše: ...hele Hatlíku...ty si chytrej jako radio.....
...zajímá tě ten problem....rozumíš tomu...víš vo co gou...??....tak se vyjádři a nedělej ze mě blba většího než jsem.... :oops:
...já se na rozdíl od tebe snažím něco naučit a ne jen kritizovat. Zcela upřímně...čekal jsem , že se ozveš...ale nečekal jsem od tebe radu.....tak pa...a jestli se zajímáš o problem...tak pátrej....jinak :evil: ...nazdar m11 :lol:
Jestli něčemu nerozumíš, pak se podívej, kdo ty informace vypouští.
Kdyby ses snažil něčemu naučit, jak píšeš, pak budeš analyzovat důvěryhodnost zdroje.
Zjevně ti chybí duševní dispozice.


hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: přečtěte si...

Příspěvek od hatlík »

martin11 píše:
...je pravda, že některým výrazům také nerozumím....."kulatý váleců...ale není to"překladem"...nepřesností překladatele...

...takže tvuj názor je....negativní... rozumím tomu tak ?
nebo tvuj názor je jen citace několika nepochopených slov v textu...??....m11 :lol:
Nerozumíš-li některým výrazům, hledej je jinde a snaž se najít souvislost.
Je ovšem nutno přisuzovat váhu nalezeným informací právě podle té solidnosti zdrojů.

Negativní názor? V jakém smyslu?
Já vidím nesolidní zdroj; porovnám-li různá tvrzení a výroky, pak vidím značnou nekorespondenci.
"Kulatý válec" by jistě nezůstal jen tak, kdyby šlo překlad a současně informátor byl solidní.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: SMOT

Příspěvek od Slavek Krepelka »

hatlík píše: Spousta prázdnejch tlachů a planýho bouchání držkou - co jinýho čekat od sralapůty.
Ty jseš Karblíku druhej takovej hospodskej expert. :pivko: Vypi si ho na zdraví a buď ujištěn a potěšen, že určitě neumřeš na mozkovou mrtvici. :lol: Začínám mít pocit, že jsi tak plnej hoven, že by se v tobě jeden krve nedořezal.

Haf Haf, Slávek.

P.S. Není to zajímavé, jak tenhle pár, a tím míním Pepana a Karblíka sem leze v závěsu? Že by Pekarblík?


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: SMOT

Příspěvek od buky »

hatlík píše:
buky píše: Proč to lítat ale může učenci skoumali až se začalo lítat (profil křídla) :D
To je kravina, profily byly studovány dávno před Lilienthalem.

buky píše: Pokud jde o permanetní magnety, tak se nemusíš dívat na to přes energii, ale přes sílu a pak může platit +F1.s > - F2.s anebo +F1.s < -F2.s
Ale bohužel zatím platí +F1.s = -F2.s teleso zůstává v pokoji.

A to že magnet dokáže působit silou po dráze nemůžeš popřít.
Jo tak, přes sílu.....

Ale jo, balvan taky působí silou po dráze. Zkus si z něj udělat motor.
Jo studovali se, ale to je tak všechno. Můj názor je že se létaní se dosáhlo právě díky mnoha nezdařeným pokusům, experimentům s kterých vzniklo poučení, že takhle to nepůjde a musí to jít jinak.

Pokud jde o permanentní magnety, tak tam je u tebe zjevná absence, protože u padajíciho balvanu jde o gravitační sílu resp. o gravitační pole a to zatím nelze nijak deformovat, oslabit.
Ale u permanentního magnetu je deformace, oslabení magnetického pole možná.


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 835
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: SMOT

Příspěvek od buky »

hatlík píše:
buky píše: Proč to lítat ale může učenci skoumali až se začalo lítat (profil křídla) :D
To je kravina, profily byly studovány dávno před Lilienthalem.

buky píše: Pokud jde o permanetní magnety, tak se nemusíš dívat na to přes energii, ale přes sílu a pak může platit +F1.s > - F2.s anebo +F1.s < -F2.s
Ale bohužel zatím platí +F1.s = -F2.s teleso zůstává v pokoji.

A to že magnet dokáže působit silou po dráze nemůžeš popřít.
Jo tak, přes sílu.....

Ale jo, balvan taky působí silou po dráze. Zkus si z něj udělat motor.
Jo studovali se, ale to je tak všechno. Můj názor je že létaní se dosáhlo právě díky mnoha nezdařeným pokusům, experimentům s kterých vzniklo poučení, že takhle to nepůjde a musí to jít jinak.

Pokud jde o permanentní magnety, tak tam je u tebe zjevná absence, protože u padajíciho balvanu jde o gravitační sílu resp. o gravitační pole a to zatím nelze nijak deformovat, oslabit.
Ale u permanentního magnetu je deformace, oslabení magnetického pole možná.
Naposledy upravil(a) buky dne pon 31 led 2011 21:06, celkem upraveno 2 x.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Rozdělení ...

Příspěvek od martin11 »

A(&F) píše:... vzhledem k tomu, jakej tu vznikl za pár dní čurbes, kdy se to tu různě prolíná, rozdělil jsem vše od předchozího příspěvku ... třídit to nebudu, zbytek najdete zde: http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 9798#79798 ... A. ...

Doplněno: ... až teď jsem si všiml, že nově vzniklé vlákno po rozdělení zahájily příspěvky od tří hlavních zdejších oponentů ... jak příznačné ... :D ...
Velmi s tebou souhlasím ale napomenutí by se zde měla nechat.... :idea:



martin11 napsal(a):
hatlík napsal(a):
Jarin's napsal(a):
Jaryn¨s...Pratele, skoda, ze nazev teto casti diskuze jsou magneticke motory, ale kolik je na poslednich 3 stranach
o tomto tematu?
Taky uz jsem se nechal nekolikrat srhnout, tak vim, jak je tezke udrzet to sve vlastni EGO, ktere si mysli,
ze je chytrejsi, nez ostatni.


Hatlík...odepsal
Chlapče, kdyby téma bylo třeba "plynové turbíny", "anténní systémy", "obráběcí stroje" nebo "topná tělesa", vedla by se diskuse jinak.
Ovšem zde je předmětem diskuse pouze imaginární a fantastický předmět, existující pouze v hlavách naivních a neznalých snílků, podvodníků či duševně narušených esoterických sektářů.


martin11 :lol: .......no vidíš Hatlíku...a protože tomu imaginárnímu a fantastickýmu předmětu nerozumíš tak se sem neser.. :idea: ..
tvuj martin11:lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: Kov

Příspěvek od StepanPepan »

Palo píše:Typický příklad ...
Typický příklad kola roztáčeného proudem vzduchu, nebo čeho?


Odpovědět

Zpět na „Akord“