magnetický motor

Rôzne informácie o kluboch, ich aktivitách, aktuálne správy z domova i zo sveta ako i rôzne návody, inzeráty a podobne. Ale viac ako v minulosti sa budeme zameriavať na voľnú energiu.

Moderátor: Waldes

Odpovědět
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: musim reagovat

Příspěvek od gromit »

martin11 píše:musim reagovat na elektrobastlírnu...viz planek na ten motor....jakožto člověk, který vůbec nerozumí technice....konstatuji, že plánek vypadá velmi ale velmi dobře....věrohodně vypadá i počítačová animace a grafy...ty jsou obvzláště povedené....hezky výtvarně barevné....ale
.....tohle NIKDY NEMŮŽE FUNGOVAT JAKO MAGNETICKÝ MOTOR...
...je mi líto lidí kteří to pracně a v naději vypilují vysoustruží a poskládají....a budou hledat a hledat a hledat, kde že maj chybu..proč se to kurvahoši netočí...chybu nemají nikde...podle plánku....ale jako ftípek.....dobrý.....
mám také něco takového....ale každého předem varuju , že to nefunguje !!!!.......zdraví martin11 :lol:
vypadá nevypadá - mám stejně pocit, že to chlapec "okoukal" u Naudina JL Naudin Labs - to je můj velký vzor a zdroj inspirace (i skepse, samozřejmě), ale před nějakým rokem se tak nějak, no - začal věnovat jiným technologiím - ještě že nechal na webu ty zdroje a výsledky...
Zdravím a přeju bezpečnou cestu do Prahy, já letos nestíhám...


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
hostar
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: pon 09 úno 2009 20:23
Dal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hostar »

gromit píše:zhruba uprostřed je slyšet nějaký komentář, který jsem identifikoval jako "zpomaluje"... Sad
nazdar, osobně si myslím, že řekl "Pomalu jeď " - jakože aby jel pomalu s kamerou...ale je to jen můj názor.
Btw koukám, že se to tu moc nepohnulo a Sabous už se neozval...


Spaceball

Příspěvek od Spaceball »

Musím vas zklamat pánové. Toto velice zajímavé udělátko (které se mimochodem chvíli točí díky kinetické energii nabrané z počátečního pulsu), má jeden malinkej švindlík ve formě právě těch naskládaných magnetů na sobě v zadní části přístroje. Jedná se o to, že tyto naskládané magnety lze rozpohybovat nepatrným pohybem ze vzdálenosti větší jak půl metru nevelkým neodymem a dokonce lze celou soustavu uvádět do pohybu pod stolem stejnými magnety ve stejném uspořádání a to i při rotačním pohybu v horizontální poloze (v úhlu 90ti stupňů). Podle hluku předpokládám za pomocí staršího mixéru a pod.
Co se týče mag. motorů, nejsem skeptik v této oblasti a můj úspěch - 8mi sekundová rotace ocelového vřeténka na silném neodymu uvnitř rozestavěných magnetů dává jakous šanci (nejspíš za přispění rotace Země) a s jedním poznatkem - není přímo žádoucí aby takové motory byly stavěny pevně a přesně ( to lze slyšet pořád - možná účelově) ale právě naopak, ať to má vůle, ať se to má kde ohnout, ať to může pružit.... toto vše právě může dohromady překonat mrtvý nebo nulový bod a zařízení - nejen že se točí, ale může i zrychlovat do takových otáček, jakou mu dovolí tuhost soustavy v souvislosti s kmitánim celého systému a tím navozování stálé nerovnováhy která je velmi nutná.....
99,999 procent video z YouTube jsou legrácky (vyhýbám se slovu podvod, protože až na vyjímky to nikdo nechce zpeněžit) a samostatně točící se motory opravdu existují - některé se dokáží točit i několik dní a po únavě materiálu (kmitání za učelem navození nerovnováhy) je třeba je znova zkalibrovat nebo navodit u elektrostatických přístrojů rozdílný potenciál či upravit polohu vůči poledníku (v případě že k nerovnováze dopomáhá zemská rotace). V tomto směru bych jako vzor (nevyvážená soustava) označil právě to rotační zařízení, kvůli kterému se tolik diskutovalo, jelikož právě ta "rozviklanost" celé konstrukce (o té autor ani neměl ponětí) způsobila nejen mojí pozornost. (Víte že Johansonovy magnety ve tvaru malého bumerangu nejsou pevně uloženy (v patentu o tom snad nic není - analogie s vahadélkem) tak jako v Perendevově stroji nejsou magnety ukotveny? Firma Perendev jsou také šprýmaři, o tom není pochyb, ale určitě hledají řešení....


Spaceball

Příspěvek od Spaceball »

Málem bych zapoměl objasnit můj pokus s ocelovým vřeténkem. Na netu bylo před několika lety k dispozici video s pokusem o vyvolání rotačního pohybu za pomocí magnetu samozřejmě s přispěním jakéhosi sekundárním rozkmitáním celé soustavy (vřeténko není pevně ukotveno v ose rotace) a tím překonáním mrtvého bodu. Jelikož jsem s fyzikou v jistém slova smyslu zpřízněn a nikdy jsem se nepokoušel o roztáčení magnetických kol z principu, který je všem určitě znám ale z praxe znám několik případů, kdy opravdu na chvíli došlo k určitému "samodotování" uzavřeného systému hlavně v oblasti elektroniky - různé samoindukce , rezonance a podobně. MEGy a podobná zařízení jsou čistě elektronická, ale každé elektronické zařízení má vždycky ekvivalent v nějaké mechanické konstrukci. O to, co se pokoušejí MEGisté, je úplně to samé, o co se pokoušíte zde na magnetech. Rozdíl je v tom, že konstruktéři MEGu pochopili, že je třeba udržet kmitání na určité frekvenci, kteréž to kmitání vyvolá další kmitání a tím se to celé vzájemně podporuje a na pár vteřin to vykazuje i přebytek energie kterou můžeme vést do neindukční záteže a na druhé straně Vy - kteří nemohou překonat nastolenou rovnováhu - kritický bod z důvodu toho, že nemáte podporu systému sama - není v žádné rezonanci s ničím. Malý příklad : Každy z vás (lépe řečeno z nás) sestrojil nějaké to kolečko s magnety které rotovalo pouze za přispění nepatrné pomoci rukou a tento pohyb rukou (i sebemenší) je právě ta chybějící energie k pŕekonání mrtvého bodu. Jestli se podaří tento pohyb svázat ( ne přes hřídel či převod) s konstrukcí přístroje a navodit kmitání soustavy - excentricke uložení rotující části, navodíme kmitání (MEGisté podobně startují své MEGy) které přeneseme do oblasti kde pomáhal další magnet držený v ruce. Při jemném doladění navodíme stav, který po chvíli bude soběstačný do doby, než zařízení nebude ve "fázi" a stroj se zastaví tak jak ze stejného principu se zastavují MEGy. Bádání už pak není o magnetech, ale v mechanických frekvencích - v případě MEGu udržení rotačního pole v důsledku sladěné rezonance a v případě magn. motoru o zpevnění či povolení jistých částí mechanické konstrukce, aby nedochazelo k utlumu frekvenkcí či naopak k nevzniku kritických frekvencí. Dobře sladěná konstrukce (byť i za přispění plasteliny nebo hřebíků) může v závislosti na gravitaci či jiných faktorů fungovat velmi dlouho a nějakej ten watík z toho taky jde po omezenou dobu... Berte můj příspěvek v dobrém a nezlobte se, jen jsem chtěl poukázat na opomíjenou a přitom velmi důležitou složku - frekvence - byť v mechanické záležitosti, avšak zapříčiňující to, že tu a tam něco opravdu chodí a nutí fyziky k zamyšlení.


Spaceball

Příspěvek od Spaceball »

Pokud bude jakákoliv reakce na můj příspěvek, rád se zůčastním diskuze na toto téma už jako registrovaný.
P.S. Chtěl bych dodat, že není nutné vyrobit soběstačný (autonomní) systém. Velký úspěch bych spatřoval v tom, že nulový nebo mrtvý bod by byl překonáván tužkovou baterií a celý systém by v rezonanci vyrobil více jiné energie a pak přesměrovat své bádání nad tím, jak využít onu jinou energii k navrácení do systému. S přátelským pozdravem Spaceball


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merlin »

Spaceball píše:... není nutné vyrobit soběstačný (autonomní) systém. Velký úspěch bych spatřoval v tom, že nulový nebo mrtvý bod by byl překonáván tužkovou baterií a celý systém by v rezonanci vyrobil více jiné energie a pak přesměrovat své bádání nad tím, jak využít onu jinou energii k navrácení do systému.
Vynikající podnět, myslím, že bys měl pokračovat.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

motor

Příspěvek od martin11 »

Spaceball píše:Pokud bude jakákoliv reakce na můj příspěvek, rád se zůčastním diskuze na toto téma už jako registrovaný.
P.S. Chtěl bych dodat, že není nutné vyrobit soběstačný (autonomní) systém. Velký úspěch bych spatřoval v tom, že nulový nebo mrtvý bod by byl překonáván tužkovou baterií a celý systém by v rezonanci vyrobil více jiné energie a pak přesměrovat své bádání nad tím, jak využít onu jinou energii k navrácení do systému. S přátelským pozdravem Spaceball
...zdravím...dovolil jsem si tvuj příspěvek přidat na vlákno pístové mag. motory...jelikož je to zde ..tak trochu roztříštěné...myslím ten magnetismus...tak jsem tvoji připomínku považoval za důležitou i ve vláknu pístové motory...
...k věci...jsi první, kdo veřejně vyslovil uvahu o nějakém jiném zdroji, který by mohl MM pohánět...resp.přidal pověstnou kapku energie...s ohledem na to, že MM...by měl být Perpetum Mobile..PM...je tato myšlenka dosti "kacířská"...ale já jsem se s ní již delší dobu zaobírám...prostě myšlenka...někam uložit přebytky....které "nemohou být"...o mém pokusu a sestrojování pojednává výše zmíněné vlákno...
...je to pokus omyl....spíše omyl...ale dobádám, proč tak, a ne jinak....zdravím a těším se na odborné rady...martin11 :lol:

...ještě připomínka...nebo dotaz....lze gravitaci a rotaci zeměkoule...považovat za volnou energii...???......prosím zasvěcené o odpověď....


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

registrace

Příspěvek od gromit »

Spaceball píše:Pokud bude jakákoliv reakce na můj příspěvek, rád se zůčastním diskuze na toto téma už jako registrovaný.
P.S. Chtěl bych dodat, že není nutné vyrobit soběstačný (autonomní) systém. Velký úspěch bych spatřoval v tom, že nulový nebo mrtvý bod by byl překonáván tužkovou baterií a celý systém by v rezonanci vyrobil více jiné energie a pak přesměrovat své bádání nad tím, jak využít onu jinou energii k navrácení do systému. S přátelským pozdravem Spaceball
klidně se zaregistruj a hlavně se nenech odradit občasnými útoky některých oponentů - podle toho co jsi napsal by se mohlo jednat o docela zajímavou diskuzi. Osobně bych "rozviklanost" konstrukce nějak podchytil - třeba těmi pružinami - ale to je jen můj postřeh.
:good:


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Příspěvek od spaceball »

...ještě připomínka...nebo dotaz....lze gravitaci a rotaci zeměkoule...považovat za volnou energii...???
Pod pojmem free energy si můžeme představit cokoliv, ale v zásadě se asi shodneme na tom, že je to jakákoliv dosažitelná energie, která není kontrolováná nadnárodními společnostmi a která nás činí nezávislými na monopolech tohoto novodobého skrytého otrokářského systému.
Rotace Zeměkoule je projevem setrvačných sil tak jako i její oběh kolem Slunce a všech planet Solárního systému. V ranných dobách vzniku Země se tato nacházela ve větší vzdálenosti od Slunce s rychlejší rotací kolem vlastní osy ( vynechám jisté kosmické katastrofy, které způsobily odklon od původní osy rotace atd.). Gravitace - nejmenší interakce ale pozor, s nekonečným přitažlivým působením způsobený zakřivením časoprostoru kolem každého hmotného tělesa... konec konců, téma gravitace není uspokojivě vysvětleno žádnou známou terorií - supergravitace, superstruny, kvantová gravitace, gravitony - po kterých se usilovně pátrá v Cernu atd., tak jako nikdo neví, co je to el. proud. Možná že už dávno nevědomky vysáváme energii z vakua našimi známymi prostředky jakým je například dynamo, kde za přispění vnější síly, civky a magnetu porušíme lokálně časoprostor a snaha vesmíru zacelit každou dimenzionální poruchu vyvolá výboj energie (samovolná fluktuace polí a anihalace virtuálních částic ve vakuu je dokázána: tlak vakua - Casimirův efekt). Tesla možná vědel, že není možné čerpat energii z prostoru kontinuálně z vyše uvedených důvodů, ale na základě budicích vysokofrekvenčních pulsů. Bohužel, tomuto geniálnímu vědci byla zkonfiskována veškerá dokumentace včetně zařízení a nějaké dochované útržky jeho prací se nedaří díky zvláštnímu názvosloví dešifrovat, jelikož jsme zatíženi klasickým pojetím - elektromagnetismus, frekvence... Tesla měl vlastní slovník či označení pro elektrické děje a v tomto vlastním "jazyce" se i lépe přemýšlelo a realizovalo (Teslovy el. stroje jsou ve své jednoduchosti geniální a dodnes nechápeme, proč to udělal tak a ne jinak...). Energií kolem nás je dost a dost a nemusíme mít žádné obavy že bychom porušili nějakou rovnováhu jejím čerpáním, jak nás o tom nenápadně přesvědčují někteří, kteří toto bedlivě sledují (ne nadarmo se říká, že největšími ateisty jsou faráři :) ). Kupříkladu, kosmický prak využívaný k urychlení kosmických sond za přispění rotace planety má za následek zabrždění oné zmíněné rotace a předání energie sondě ve formě zrychlení. Zabrždění planety je nicotné oproti silám (například slapovým) které na naši Zemi působí neustále. Atomová bomba je také jakýmsi druhem free energy, jelikož energie uvolněná předčí energii dodanou včetně těžby uranu, separace, obohacení a přeměně v reaktoru na plutonium...
Sluneční energie se jeví jako nejvhodnější , avšak účinnost a omezená doba využívání a nemožnost efektivního skladování této energie není předmětem přílišného zájmu a vzhledem k pořizovacím nákladům se tohoto v budoucnu ujmou opět ty samé společnosti, které nás v současnosti ovládají vypínačem, tak jako dnešní ropní magnátové - ventilem.
Perpetuum mobile není kacířská myšlenka ale z takového stroje nebude možné donekonečna odebírat energii, jelikož stroj je v absolutní rovnováze bez vnějších vlivů a díky tomu setrvává v setrvačném pohybu - příklad na rotujícím disku ve vakuu kosmickém prostoru v beztížném stavu. Tento disk se bude točit do té doby, dokud na něj nezačne působit jiná síla ale dobře vedená síla může naopak zvětšit jeho energetický potenciál který se projeví například zrychlením otáček a tento rozdíl dvou potenciálů lze po omezenou dobu využít. V supravodivé smyčce lze nechat donekonečna obíhat elektrický proud do doby jeho odebrání, ale do chlazení investujeme více než je zdrávo... To, o čem jsem se rozpovídal, může zavánět pesimismem, ale není tomu tak. Z fyzikálního hlediska sice není možná konstrukce takového stroje, který by se sám držel v činnosti s přebytkem energie, ale je možné nějakým ipmulsem spustit proces, který v rezonanci uvolní energii z prostoru, z gravitace... neboť celá Galaxie spolu se zemí setrvává v rotačním pohybu jako setrvačník s nepředstavitelnou zásobou kinetické energie a nám nezbývá nic jednoduššího, než najít způsob, jak ji trochu přibrzdit.

Reakce na pružiny:
Především je nutné sestrojit magnetický motor v libovolné vaši konstrukci (určitě máte něco schované nad čím jste zlomili hůl) a pokuste se jej seřídit tak, aby bez impulsu rukou, pouze uvolněním pohybující se části na nejsilnějším magnetu (magnety nikdy nejsou stejné a ani to není žádoucí) vykonala pohybující se část co nejvíce otáček. Dá to dost pečlivé práce a ve výhodě jsou ti, kdo mají variabilní seřizování. Není problém dostat z takového stroje alespoň dvě plné otáčky. Výhodu budou mít větší motory se svou kinetickou energií. Dále je nutné nějakým způsobem docílit rozkmitání celého motoru - pokud je rotor tvořen jen jedním ramenem, nebude to problém a výsledné kmitání celé soustavy je nutno zpětnovazebně propojit s tím magnetem, na kterém se rotor zastavuje. Vlastně v tomhle provedení je to mechanický ekvivalent elektrického samobudícího zařízení (elektrická a magnetická složka je nahrazena kinetickou a odstředivou silou). Moje zkušenosti jsou takové, že "dojezd" takového stroje se zvětšil na trojnásobek a zajímavé bylo, že rotační rameno, byť se zastavilo na okamžik mrtvém bodě, se rozběhlo a dokonalo ještě dvě otáčky - přílišné kmitání soustavy (vznik stojaté vlny) a řešilo se to zpevněním skeletu. Zařízení jsem předváděl jako hračku návštěvám a již jsem jej z časových důvodů nezdokonaloval. Ještě jeden postřeh - pokud jsem silou uvedl rotor do pohybu, po třech otáčkách se to zastavilo - nebylo to ve fázi (rotace a kmitání). Věrím, že mé dávné pokusy někomu pomůžou z "mrtvého bodu" a úpravám se meze nekladou. Doplnění například o malý pomocný motorek napájený nepatrným proudem a cívkou v nekritické části motoru by nemuselo fungovat jako měnič DC-AC. Příjemné bádání vám přeje Spaceball


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ohledně gravitace a antigravitace

Příspěvek od 1220 »

všichni co s tím dělali pokusy museli udělat nějaké otáčení kolem svislé osy, mechanické, nebo magnetické, nebo pulzní otáčení . Možná na to šli i jinak ,ale mně se zdá, že se tím vytvořila inerciální soustava,a ta pak reaguje s ostatními tělesy tím, že" poskytuje volnou energii" čím, třeba precesním pohybem, ohledně Spaceballova příspěvku se mi to jeví jako dost pravděpodobné. Někde mám založené jednoduché schema, kde se pomocí 6 tranzistorů nechá udělat pokus, který se projeví změnou váhy.
K.


Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Příspěvek od spaceball »

To Karel m
Je to tak jak říkáte. Kromě precese je zde i přítomna jakási nutace, dá li se
to takto říci - díky nepevnému uložení a "uvěznění" v magn. poli uvnitř uspořádaných magnetů.

Obrázek


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Příspěvek od spaceball »

K pokusu s jednim ramenem a pružinovým závěsem. Pružinky byly nastavitelné (pouhým zašroubováním) a v prostoru mezi deskami byly umístěny magnety. Celkové rozměry byly přibližně 150x80x60 mm (neodym byl trochu dále než na malůvce) a neplynule se to točilo více jak šest vteřin.
Bohužel jsem nedohledal svůj pokusný prototyp, nejspíš jsem daroval, budu muset udělat nový. Prozatím snad postačí 3D z Catia abychom byli trochu v obraze. Přeji všem příjemný den.

Obrázek
Obrázek


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

nestabilní soustava

Příspěvek od martin11 »

...jako magnetář se ozývám....výše uvedený nápad je jako příklad k pochopeni velmi dobrý...osobně jsem také bastlil podobné...až z toho vyplynul pístový motor...prostě evoluce...
...ale k věci....mám navrženou magnetickou soustavu, která sice nic nevyrobí...ale dovede se hejbat třeba 2 hodiny......proč se to hejbe až tak dlouho...??...využívá to rotace zeměkoule...prostě když zavěsíte dostatečně dlouhé kyvadlo, tak po chvíli kývání pozorujete otáčení zeměkoule..kyvadlo se pohybuje po jiné přímce než začalo.....jak se jev jmenuje nevím...??...ale tohoto uhybného manevru kyvadla je využito, že při každém kyvu je poloha magnetů jinde..a oni hledají svuj rovnovážný stav...otázka je kde vezme kyvadlo sílu aby kývalo....odpověď.....kyvadlo se rozkýve samo...když ho silou dám do zdánlivého středu soustavy......to je jediná vložená energie........já vím , že Karban řekne ...no a co..??... a já odpovím ...no a nic.. :idea: ....s pozdravem všem martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Příspěvek od spaceball »

Děkuji za zajímavé postřehy.
Foucaultovo kyvadlo funguje bezvadně, o tom není pochyb, můžu potvrdit
:) Nejlépe to funguje daleko od rovníku a je to velmi citlivé na způsob
spuštění. Bohužel nemám žádný kousek který by konal pohyb po tak
dlouhou dobu, ale zkušenosti s pár vteřinovými stroječky s jakým takýs
krouticím momentem nějaké mám a v průběhu doby snad i něco hotového k
dalším úvahám přidám. Jenom malá poznámka - stroje využívajíc zemskou rotaci by měly mít vertikální osu rotace s otáčkami proti směru hodinových ručiček. Přeji pěkný den.

Obrázek


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gromit »

spaceball píše:K pokusu s jednim ramenem a pružinovým závěsem. Pružinky byly nastavitelné (pouhým zašroubováním) a v prostoru mezi deskami byly umístěny magnety. Celkové rozměry byly přibližně 150x80x60 mm (neodym byl trochu dále než na malůvce) a neplynule se to točilo více jak šest vteřin.
Bohužel jsem nedohledal svůj pokusný prototyp, nejspíš jsem daroval, budu muset udělat nový. Prozatím snad postačí 3D z Catia abychom byli trochu v obraze. Přeji všem příjemný den.
Moc pěkné - pružiny coby akumulátor energie se mi líbí, bohužel samotný neodym v uvedeném uspořádání nebude na trvalý pohyb stačit (nikde nevidím nerovnováhu mezi získanou a vydanou prací) - ale při správném nastavení by to mohlo vyhrát v soutěži, kterou tu před časem vyhlašoval Akord: http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... &start=630
Mimochodem - jakou funkci měly plnit ty kulaté magnety mezi deskami? Předpokládám, že ne jen tlumiče kmitání horní desky??
:good:


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Odpovědět

Zpět na „Asociacie UFO Badatelov - http://www.aufob.org“