Testatica - Spaceball

Rôzne informácie o kluboch, ich aktivitách, aktuálne správy z domova i zo sveta ako i rôzne návody, inzeráty a podobne. Ale viac ako v minulosti sa budeme zameriavať na voľnú energiu.

Moderátor: Waldes

Odpovědět
Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Pro všechny

Příspěvek od Elektro »

Juranus píše:...Jsem přesvědčen, že pravděpodobnost objevu nějaké nové fyzikální zákonitosti pomocí amatérských experimentů je v těchto souvislostech naprosto nulová. Myslím, že by ji nikdo nezaregistroval i kdyby na ni narazil. Amatér nemá k dispozici přesné přístrojové vybavení, aby mohl experiment řádně řídit a jeho výsledky přesně měřit. ...
Pre amatéra nie je podstatné vysvetliť nový jav na ktorom pracuje jeho zariadenie, ale je podstatné jeho využitie na daný zámer. Na vysvetlenie nového javu sú vedci a sú za to platený. Konkrétne Testatiku skúmalo vic odborníkov, ale ani jeden nebol schopný pochopiť princíp a už tobôž vysvetliť a vedecky zdôvodniť. Prosto povedané, vedci, ktorí chcú byť uznávaný vedeckou komunitou, nie sú ochotný vstupovať na neprebádané územie fyziky. A o nejakých nových neznámych javoch v tom lepšom prípade mlčia, alebo ich zavrhnú ako nemožné, nejestvujúce apod. A ďalšia vec je, vedec zamestnaný vo výzkumnom ústave musí plniť požiadavky a príkazy toho, kto daný ústav financuje. Takže očakávať pokrok v technológiách pre zlepšenie života más nie je mysliteľný. Toto je môj názor získaný pozorovaním diania okolo seba a vo svete a nikto mi ho nevyvráti.
Želám príjemný deň.


Uživatelský avatar
Juranus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 239
Registrován: úte 13 říj 2009 9:44
Bydliště: Brno

Re: Pro všechny

Příspěvek od Juranus »

gromit píše: http://blogs.discovermagazine.com/cosmi ... -lhc-find/
opravdu jsi přesvědčen o tom, že ti lidé vědí, co hledají? ... a co vlastně dělají??
Jsem přesvědčen, že vědí, co dělají a vědí, co hledají. Ovšem nevědí, co najdou. Kdyby ano, nestavěli by LHC. Čili, jak je v nadpisu, "What Will the LHC find?". Existují různé teorie a jejich zastánci - různé směry bádání, mnohé mohou výsledky experimentů na LHC rozsoudit, a nebo také mohou experimenty "vyřadit" všechny teorie a dát podnět ke vzniku jiných. Každému experimentu však musí předcházet teorie, kterou experiment buď vyvrátí nebo potvrdí. Experimentovat bez teorie nelze stejně, jako mluvit bez myšlenek.


____________________
S pozdravem: "Magnetickými motory za blaho lidstva"
Juranus
____________________
Uživatelský avatar
Juranus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 239
Registrován: úte 13 říj 2009 9:44
Bydliště: Brno

Re: Pro všechny

Příspěvek od Juranus »

Elektro píše: Pre amatéra nie je podstatné vysvetliť nový jav na ktorom pracuje jeho zariadenie, ale je podstatné jeho využitie na daný zámer. Na vysvetlenie nového javu sú vedci a sú za to platený.
Jak chcete zaregistrovat nový jev, když nepoznáte, že jde o nový jev?
Elektro píše:Konkrétne Testatiku skúmalo vic odborníkov, ale ani jeden nebol schopný pochopiť princíp a už tobôž vysvetliť a vedecky zdôvodniť.
pokud jsem zde četl, tak nikdo dosud Testatiku nezkoumal, protože mu to nebylo umožněno, což mě vede k doměnce, že jde o podvrh!
Elektro píše:Prosto povedané, vedci, ktorí chcú byť uznávaný vedeckou komunitou, nie sú ochotný vstupovať na neprebádané územie fyziky. A o nejakých nových neznámych javoch v tom lepšom prípade mlčia, alebo ich zavrhnú ako nemožné, nejestvujúce apod.
Já si myslím, že kterýkoliv vědec by narazil na nějaký nový neznámý jev, dal by duši za to, aby ho mohl vysvětlit a nic na světě by ho od toho neodradilo. A to nemluvím o tom, že Nobelova cena je opravdu prestižní ocenění.
Elektro píše:A ďalšia vec je, vedec zamestnaný vo výzkumnom ústave musí plniť požiadavky a príkazy toho, kto daný ústav financuje. Takže očakávať pokrok v technológiách pre zlepšenie života más nie je mysliteľný. Toto je môj názor získaný pozorovaním diania okolo seba a vo svete a nikto mi ho nevyvráti.
Želám príjemný deň.
Je celá řada ústavů zabývajících se základním výzkumem, kde nejsou kladeny žádné konkrétní cíle a je na cti vědců, aby se snažili bádat. Myslím, že by mezi nimi žádný lajdák neobstál a už jen být členem některého z týmů je pro každého vědce vyznamenáním. Takový tým není možné zkorumpovat a úvahy o nějakém celosvětové komplotu (sprisahaní) vědců jsou naprosto liché.


____________________
S pozdravem: "Magnetickými motory za blaho lidstva"
Juranus
____________________
Uživatelský avatar
Eter
Starší člen
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20 lis 2008 11:59

Pre Juranus

Příspěvek od Eter »

Juranus píše:Já si myslím, že kterýkoliv vědec by narazil na nějaký nový neznámý jev, dal by duši za to, aby ho mohl vysvětlit a nic na světě by ho od toho neodradilo. A to nemluvím o tom, že Nobelova cena je opravdu prestižní ocenění.

Je celá řada ústavů zabývajících se základním výzkumem, kde nejsou kladeny žádné konkrétní cíle a je na cti vědců, aby se snažili bádat. Myslím, že by mezi nimi žádný lajdák neobstál a už jen být členem některého z týmů je pro každého vědce vyznamenáním. Takový tým není možné zkorumpovat a úvahy o nějakém celosvětové komplotu (sprisahaní) vědců jsou naprosto liché.
Pozri sa na studenu fuziu ako ju vedci, ktory robia na horucej fuzii odsudili, aby neprisli o kseft. Pri horucej fuzii nemaju ziadne vysledky a aj tak maju zabezpecene financovanie v hodnote miliard kaceroviek. Dokonca falsovali spravu o merani pri studenej fuzii, aby neprisli o biznis. To su ty tvoji "cestny" vedci. Hlavny zabedneny prud zufalcov.
Naposledy upravil(a) Eter dne čtv 22 říj 2009 13:57, celkem upraveno 1 x.


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Pro všechny

Příspěvek od Elektro »

Jak chcete zaregistrovat nový jev, když nepoznáte, že jde o nový jev?

Nepotrebujem žiadnu registráciu. Mne stačí že to funguje podľa mojich predstáv a môžem to využívať. Po zverejnení nech sa s tým popasujú múdre hlavy.

pokud jsem zde četl, tak nikdo dosud Testatiku nezkoumal, protože mu to nebylo umožněno, což mě vede k doměnce, že jde o podvrh!

Treba hľadať aj inde vo svete. Tam to bolo napísané. Mohli to skúmať, fotiť, ale nesmeli rozobrať.

Já si myslím, že kterýkoliv vědec by narazil na nějaký nový neznámý jev, dal by duši za to, aby ho mohl vysvětlit a nic na světě by ho od toho neodradilo. A to nemluvím o tom, že Nobelova cena je opravdu prestižní ocenění.

Lenže ten neznámy jav musí vyhovovať súčasnej fyzike. A u Testatiky to nehrozí.

Je celá řada ústavů zabývajících se základním výzkumem, kde nejsou kladeny žádné konkrétní cíle a je na cti vědců, aby se snažili bádat. Myslím, že by mezi nimi žádný lajdák neobstál a už jen být členem některého z týmů je pro každého vědce vyznamenáním. Takový tým není možné zkorumpovat a úvahy o nějakém celosvětové komplotu (sprisahaní) vědců jsou naprosto liché.

Žiaľ aj tam sú určované smery a tézy výskumov. A o sprisahaní vedcov tu nikto nehovoril. Len sú vedením ústavov patrične usmernení.


Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

re

Příspěvek od spaceball »

To Juranus
Ověření theorie na LHC je určitě něco jiného, než bádání - první kontaktní čočky vypadly ze stavebnice Merkura...Neříkám že s Vámi ve většině
nesouhlasím, ale bádání na slepo s pokusy na koleně nemusí nutně znamenat neúspěch. V drtivé většině se podaří "vynalézt" něco jiného než
zamýšlené, ale to k tomu patří ;)


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
Juranus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 239
Registrován: úte 13 říj 2009 9:44
Bydliště: Brno

Re: Pro všechny

Příspěvek od Juranus »

Elektro píše: Jak chcete zaregistrovat nový jev, když nepoznáte, že jde o nový jev?

Nepotrebujem žiadnu registráciu. Mne stačí že to funguje podľa mojich predstáv a môžem to využívať. Po zverejnení nech sa s tým popasujú múdre hlavy.
Slovem "registrovat" jsem myslel "všimnout si"
Elektro píše: pokud jsem zde četl, tak nikdo dosud Testatiku nezkoumal, protože mu to nebylo umožněno, což mě vede k doměnce, že jde o podvrh!
Treba hľadať aj inde vo svete. Tam to bolo napísané. Mohli to skúmať, fotiť, ale nesmeli rozobrať.
Tohle nepovažuji za zkoumání. To je jako vyfotografovat třeba automobil a z fotky se snažit přijít na to co a jak ho pohání.
Elektro píše: Já si myslím, že kterýkoliv vědec by narazil na nějaký nový neznámý jev, dal by duši za to, aby ho mohl vysvětlit a nic na světě by ho od toho neodradilo. A to nemluvím o tom, že Nobelova cena je opravdu prestižní ocenění.
Lenže ten neznámy jav musí vyhovovať súčasnej fyzike. A u Testatiky to nehrozí.
Proč by musel vyhovovat současné fyzice? Já jsem přesvědčen, ža ani nic takového, jako "současná fyzika", neexistuje. Fyzika je věda a stále se vyvíjí.
Elektro píše:
Je celá řada ústavů zabývajících se základním výzkumem, kde nejsou kladeny žádné konkrétní cíle a je na cti vědců, aby se snažili bádat. Myslím, že by mezi nimi žádný lajdák neobstál a už jen být členem některého z týmů je pro každého vědce vyznamenáním. Takový tým není možné zkorumpovat a úvahy o nějakém celosvětové komplotu (sprisahaní) vědců jsou naprosto liché.
Žiaľ aj tam sú určované smery a tézy výskumov. A o sprisahaní vedcov tu nikto nehovoril. Len sú vedením ústavov patrične usmernení.
Směry zkoumání samozřejmě určují zejména ti, kteří jsou v dané oblasti nejdále a obstojí se svými tézemi před svými kolegy! Nevidím jediný důvod proč by mělo úřednické vedení ústavů zasahovat do vědeckých prací. Pokud se podaří vědeckému vedení ústavu získat na nějaký výzkum grant, proč by měl někdo měnit směr bádání?


____________________
S pozdravem: "Magnetickými motory za blaho lidstva"
Juranus
____________________
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Pro všechny

Příspěvek od poota »

Diskuze v tomto duchu zde již probíhala, ovšem v jiném vlákně, a mám dojem, že i tam to bylo mimo téma. Pokud se vám nechce zmíněné vlákno hledat, pokračujte laskavě třeba v boxovárně, a nebo si na to založte nové vlákno.
Děkuji - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Juranus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 239
Registrován: úte 13 říj 2009 9:44
Bydliště: Brno

Re: re

Příspěvek od Juranus »

spaceball píše:To Juranus
...... první kontaktní čočky vypadly ze stavebnice Merkura........
:shock: To je hodně "přitažený za vlasy". Znal jsem pana Altmana, který panu Wichterlemu pomáhal zejména jako mechanik a některé jeho konstrukce bych vám přál vidět. Například jeho magnetofon. Sám třeby vyráběl mikrofony včetně toho, že si do nich vyráběl ultratenké membrány. Úžasně šikovný člověk. Kdo by si na to dnes troufl? Otto Wichterle byl chemik- vědec a jeho práce s hydrofilními gely přinesly několik významných aplikací v medicíně. Stavebnice Merkur s tím souvisí asi tak, jako lopata se Suezským průplavem.


____________________
S pozdravem: "Magnetickými motory za blaho lidstva"
Juranus
____________________
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvek od gromit »

Juranus píše:
spaceball píše:To Juranus
...... první kontaktní čočky vypadly ze stavebnice Merkura........
:shock: To je hodně "přitažený za vlasy". Znal jsem pana Altmana, který panu Wichterlemu pomáhal zejména jako mechanik a některé jeho konstrukce bych vám přál vidět. Například jeho magnetofon. Sám třeby vyráběl mikrofony včetně toho, že si do nich vyráběl ultratenké membrány. Úžasně šikovný člověk. Kdo by si na to dnes troufl? Otto Wichterle byl chemik- vědec a jeho práce s hydrofilními gely přinesly několik významných aplikací v medicíně. Stavebnice Merkur s tím souvisí asi tak, jako lopata se Suezským průplavem.
http://www.ceskekontaktnicocky.wbs.cz/W ... bnice.html
http://www.chytrazena.cz/spolecnost/usp ... k-703.html - a obrázky z té stránky - abych nebyl nařčen z porušování nějakých práv.

Já tam teda žádný Merkur nevidím - ale ve škole nás to učili...

(po použití prosím smazat - out of topic)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
Juranus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 239
Registrován: úte 13 říj 2009 9:44
Bydliště: Brno

Re: re

Příspěvek od Juranus »

gromit píše:
Juranus píše:
spaceball píše:To Juranus
...... první kontaktní čočky vypadly ze stavebnice Merkura........
:shock: To je hodně "přitažený za vlasy". Znal jsem pana Altmana, který panu Wichterlemu pomáhal zejména jako mechanik a některé jeho konstrukce bych vám přál vidět. Například jeho magnetofon. Sám třeby vyráběl mikrofony včetně toho, že si do nich vyráběl ultratenké membrány. Úžasně šikovný člověk. Kdo by si na to dnes troufl? Otto Wichterle byl chemik- vědec a jeho práce s hydrofilními gely přinesly několik významných aplikací v medicíně. Stavebnice Merkur s tím souvisí asi tak, jako lopata se Suezským průplavem.
http://www.ceskekontaktnicocky.wbs.cz/W ... bnice.html
http://www.chytrazena.cz/spolecnost/usp ... k-703.html - a obrázky z té stránky - abych nebyl nařčen z porušování nějakých práv.

Já tam teda žádný Merkur nevidím - ale ve škole nás to učili...

(po použití prosím smazat - out of topic)
Já samozřejmě vidím, že zařízení je ze stavebnice Merkur, které i já vděčím za rozvoj mé zručnosti v dětství, ale tato stavebnice neměla žádný vliv na výzkum hydrofilních gelů. Tady šlo již jen o praktické využití - aplikaci při které se projevila neschopnost tehdejšího vedení výzkumných pracovišť rozeznat a podpořit vývoj aplikací, když už se jim základnímu výzkumu nedařilo bránit. Komunisté byli tehdy schopni se třeba usnést, že kybernetika je pavěda a celý vývoj a výzkum v této oblasit zakázat. Tyto časy jsou už doufám definitivně za námi.


____________________
S pozdravem: "Magnetickými motory za blaho lidstva"
Juranus
____________________
Uživatelský avatar
Juranus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 239
Registrován: úte 13 říj 2009 9:44
Bydliště: Brno

Re: re

Příspěvek od Juranus »

spaceball píše:To Juranus
Ověření theorie na LHC je určitě něco jiného, než bádání - první kontaktní čočky vypadly ze stavebnice Merkura...Neříkám že s Vámi ve většině
nesouhlasím, ale bádání na slepo s pokusy na koleně nemusí nutně znamenat neúspěch. V drtivé většině se podaří "vynalézt" něco jiného než
zamýšlené, ale to k tomu patří ;)
Štěstí přeje připraveným!
Jen jeden člověk mohl začít vyrábět gelové kontaktní čočky na přístroji ze stavebnice Merkur. Kolik lidí ji tehdy mělo doma a kolik z nich z ní postavilo stroj na odlévání čoček?

Právě na tomto případu je jasně vidět, že dnes, více nežkdy jindy, je třeba mít nejdříve hluboké znalosti a nejlépe k tomu i široké zkušenosti a pak teprve lze očekávat nějaké nové objevy.


____________________
S pozdravem: "Magnetickými motory za blaho lidstva"
Juranus
____________________
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

re

Příspěvek od spaceball »

:D Však Vy víte co jsem tím chtěl říci. :D Pochybuji, že by měl někdo zájem o "merkurovou" replikaci a po
domácku by si odstřeďoval čočky. Nikdo Vám nebere ani to, že i k něčemu takovému musí být znalosti - rozhodně
ano. Wichterle měl svůj hydrogel a původně čočky odléval - kdo se vyzná v odlévání, ví že je tam nějaká dělicí rovina,
co odlitek to originál - proměnlivá tloušťka stěn, nutnost "odlitek" dopracovat a pod. Odstředěním však vzniká
dokonalý tvar a není třeba dalšího opracovaní. Zahraniční delegace padaly na zadek když viděli Wichterleho
merkurovou mašinku na sériové odstřeďování čoček - ale, na co by byl hydrogel pokud by neexistoval efektivní
způsob jeho zpracování - už rozumíte? Než označíte něco jako přitažené za vlasy, zkuste zapřemýšlet a porozhlédnout
se trochu po fóru - možná jste se spletl ve výběru. Tady se jedná viceméně o "ověřování". Vytáhne se nějaký
zaprášený patent (patentovat lze i splachovadlo) a replikací se ověřuje funkčnost. Z 99.99 % se replikace nezdaří -
magnetické motory, testatika, kuličkové a pružinové samohyby, různé spořiče, efektivní rozklad vody, MEGy, ....že to
prakticky nefunguje ví asi každý, ale o to je to větší výzva - například přijít na kloub tomu švindlu a pod. Zatím
jste neřekl k tomu nic, co by se všeobecně nevědělo. Abych vrátil diskuzi téma... Při "odhalování" je nutné se
podívat na věc trochu z odstupem - ne se zaměřovat na jednotlivé komponenty ve funkci atrap (ve volné chvíli
jsem si prověřil takovou "atrapu" a vyšel mi z toho transformátor). "Funkční" testatiku, kterou jsem měl možnost
spatřit byla asi 15cm od stěny bez závěsu na štíhlém podstavci. Z videí je rovněž patrný nevelký odstup od různých
závěsů nebo stěn a ty svítící mašinky na úsporky byly dokonce na zemi těsně u sádrokartonové stěny (nikdy se
nepresentuje testatika umístěna v středu místnosti a pod... Zapojení do zátěže - okamžité rozsvícení 50W žárovky
svědčí o tvrdém zdroji - kotouč si udržoval konstantní rychlost a žárovka si po pár vteřin ukázky držela konstantní
"jas",... tak kde se ta energie akumuluje ? Energie z kondenzátoů by ze žárovky udělalala fotoblesk na jedno použití...
dokáži si představit, že ve vedlejší místnosti - metr od testatiky je horizontální cívka a v duchu Teslovy myšlenky se
provádí přenos energie jak je patrné z obrázku. Nejen že se kotouč testatiky bude "sám" točit konstatntí rychlostí, ale
bude to i svítit ve stejné intenzitě a jak dlouho chceme. Přijímač obestavíme šrotem všemožného balastu(kotouč může
být i cívka !) aby i inženýrovi elektro byla zakryta primární funkce... Toto "éterické perpetuum mobile" se chová
přesně podle legend - změnou polohy se "výroba energie" zastaví (pochopitelně). Připojení k zátěži neovlivní rychlost
kotouče a žárovka svítí okamžitě v plné síle. Zařízení se vždy při své "exhibici" nachází u stěny nebo před závěsem...
Původně jsem toto nechtěl zveřejňovat a napadají mne i odvážnější konstrukce "funkčních" testatik, ale aby jste si
nemyslel, že jsme tu všichni trotli, uvedl jsem alespoň jeden z příkladů alternativního řešení. Vedlejší produkt tohoto
švindlu je ten směrový, bezdrátový, vysokofrekvenční a bezpečný přenos energie, který je opravdu funkční - v duchu
tohoto jsem již někde nahoře před Vašim " ...na základě co nejhlubšího poznání..." psal, že blastěním
pravděpodobně objevíme úplně něco jiného než zamýšlené.... proto jsem toto nekompromisně oddělil od
experimentů a ověřování teorií na LHC.


Přenos energie (Teslův patent) na vzdálenost dvou metrů bez vedlejších
fyziologických účinků na osoby vědeckého týmu.
Obrázek


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
Juranus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 239
Registrován: úte 13 říj 2009 9:44
Bydliště: Brno

Re: re

Příspěvek od Juranus »

spaceball píše:......................
Přenos energie (Teslův patent) na vzdálenost dvou metrů bez vedlejších
fyziologických účinků na osoby vědeckého týmu.
......................
Velice děkuji za vaši odpověď. Je mi jasné, že já sem nic nového nepřináším. Ale stejně jako vás zajímá třeba Testatika nebo jiné přístroje, tak mě zajímá, kde se v lidech, jako vy a spol. tady na "U Pramene", bere ta víra, že je možné sestrojit takové přístroje zvláště, když je možné tak snadno vytvořit podvrh a to právě díky již známým fyzikálním zákonům. Tak se nezlobte, ale koho jiného se ptát :D.

S patenty je to tak, že si můžete nechat patentovat i zařízení, které nemusí fungovat. Jsem přesvědčen o tom, že i Teslovy patenty mají mnohdy tuto valstnost a jen jaksi jistí jeho práva, kdyby se ukázalo, že technika pokročila do stavu, kdy je možné jím popsané proncipy využít. Smaozřejmě je možné energii přenášet na dálku, ale její hustota na plochu klesá se čtvercem vzdálenosti. Proto taky z Teslova přenusu energie na dálku zůstal k praktickému použití jen běžný (tedy dnes běžný) transformátor, kde i u něj je jeho účinnost tím lepší, čím těsnější je vazba mezi cívkami. Při vložení vzduchové mezery do mg. toku účinnost rychle klesá s její šířkou. Tady mluvím o oblasti s pracovním kmitočtem 50 respektive (na Americkém kontinentě) 60 Hz. Teslův patent transformátoru měl zajímavý osud i v tom, že se Tesla nakonec musel vzdát jeho patentové ochrany v tom smyslu, že se vzdal poplatků za přenesenou energii. I když se mu zpočátku zdál velmi malý, ukázalo se, že i tak je brzdou využití jeho vynálezu, protože bylo potřeba přenášet stále větší kvanta energii jejíž cena by poplatky za přenos transformátory neúměrně stoupala.

Pro zajímavost.
Je znám případ, kdy v jednom skleníku, nedaleko výkonného dlouhovlnného vysílače, svítili tak, že měli pod střechou natažený drát (anténa) a žárovky byla zapojené mezi ním a uzeměním.
Jiný případ byl, kdy po vybudování vysílače a uvedení do provozu se zjistilo, že výkon dodávaný do antény neodpoovídá hodnotám naměřeným v terénu. Po delším pátrání se zjistilo, že na blízké budově tech. zázemí vysílače jsou pospojované okapy a rýny do kruhu (jako normálně) a tím tvoří závit nakrátko, který odebírá vf energii vysílače a mění ji, jak jinak, na teplo.

Čili, přenos energie sám o sobě problémem není. Problémem je vždy účinnost. Proto je transformátor tak úžasným zařízením. S velmi dobrou účinností dokáže zvýšit napětí, takže pro přenos stejné energie je třeba menší proud, čímž klesají ztráty na vedení ne jehož konci se zase transformátory snižuje napětí na relativně bezpečnou hodnotu. Šetří se tak nejen na ztrátách energie na vedení, ale i n materiálu vedení, jehož průžez může být při vyšším napětí menší. Je to o kompromisech. Nepětí nelze zvyšovat nad jistou mez, protože pak již dochází ke ztrátám vlivem "korony".

Ještě k čočkám. Dodnes cítíme jakousi hrdost nad tím, jak si lidé v minulém systému často dokázali vtipně poradit. Je to ale spíš ostuda, že jsme nodokázali takovým lidem, jako Otto Wichterle, poskytnout takové tech. zázemí, aby byli osvobozeni od vymýšlení již vymyšleného a konstruování přístrojů z dětských stavebnic. Odstředivé lití bylo v té době již samozřejmostí a je ostuda, že takový vědec se musel trápit mech. konstrukcí. A nakonec se ještě komunistům znelíbil tak, že se z něho stal téměř obyčejný laborant.

Děkuji za vaši trpělivost a každopádně vám všem držím palce v tom, aby vaše snahy byly odměněny odpovídajícím přínosem a to třeba i v tom, že si prakticky osvěžíte poznatky z různých vědních oborů.

S pozdravem "Nebojte se poznání"


____________________
S pozdravem: "Magnetickými motory za blaho lidstva"
Juranus
____________________
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

re

Příspěvek od spaceball »

S panem Wichterle se Husák nemazlil a rovněž to vnímám jako velkou ostudu - žádný ze st. podniků plnicí plán na 150% se nezhostil výroby
odstředivého lití a "merkurová" náhražka sice způsobila údiv, ale doprovázený rozpaky zahraničních vědců.... Ten Teslův přenos energie - viz
obrázek - je to modifikované - Tesla by v tom nepoznal své dílo, ale na jeho počest bylo tak nazváno... Takzvané volné energie z okapů a pod. - u
jednoho nejmenovaného města, nejmenovaní v zahradkářské kolonii vyhazovali večer na střechy svých chatek dráty a svítili si v zahradních domcích.
Několik kilometrů vzdálený vysílač dodával tolik energie, že to pokrylou jistou malou oblast dostatečným výkonem. Po zjištění úbytkem výkonu byly
zakázány tyto legrácky, odstraněny kovové ploty...
...když se ptáte proč sem lidi chodí...to je různé - projděte si fórum a sám se dovtípíte z jakých pohnutek.... Někteří tu "víru" v PM nesdílejí, špatně
jsem se asi vyjádřil, ale je možné dopomoci si jinou "energií" - opomíjenou - ve spojení třeba s magn. motorem... nebo zkonstruovat magnetický
motor na elektřinu, který nehřeje, má velmi malou spotřebu a znatelný krouticí moment.., nebo zdokonalit frekvenční rozklad vody....je toho celkem
hodně a nemusí se vždy jednat o pochybné cíle.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Odpovědět

Zpět na „Asociacie UFO Badatelov - http://www.aufob.org“