Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
kutz
Stálý člen
Příspěvky: 59
Registrován: úte 31 led 2006 12:51
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Efektivní elektrolýza

Příspěvek od kutz »

vlákno čisté - poo.

Na úvod bych Vás tímto chtěl vyzvat, abychom začali užívat fórum místo knihy návštěv. řekl bych, že pro to tady je...

Vize, představy, důvody:
O co mi jde: chci postavit funkční elektrolýzu k pohonu auta, topení baráku, to je jedno, hlavně ať se už něco děje . Návodů na netu jsem našel spoustu, zrovna jako patentů, fotek, videí atd., ale ještě jsem nikde neviděl nic na vlastní oči. Není to divný ? Proč, když to funguje, to už dávno všichni nemáme ??? Pokud někdo z Vás má funkční model ukažte ! Přijedu. (resp. přijet by měl ten někdo, když to má zadara :o ) Jde o peníze na stavbu dalších aplikací? Přispěju prací i penězi. Ale ukažte mi, že to existuje. Chcete na tom vydělat, zbohatnout ? Jak se v tom případě lišíte od těch co nás ždímají za ropu ?

Takže pokud levný zdroj energie někdo nemá, nebo nechce sdílet s ostatními, nezbývá než si jej postavit sami. Kdo jde do toho se mnou ? Pojďme se spojit, sjednotit. Víc lidí víc ví a víc může.

Co jsem zatím dokázal:
Experimenty s mnoha kovy mi vyšlo ideální kombinace titan nerez.
Elektrolíza titan (kulatina20cmx1cm) x nerez plech (20cmx20cm tl.0,5mm smotaný kolem tit.tyče) v roztoku soda a voda 1 litr 12V DC 20A nebo víc? (limit měřáku) výsledek: uvolněno asi 0,2L vodíku a kyslíku/min. motor škoda 100 mi na tohle nejel.
V případě zájmu můžu pořídit video dokumentaci.

Co dál:
dodat více směsi vodík/kyslík... kolik ?
dráty horké, vysoký proud, nutno snížit ?!
použití indukční cívky následně konverze na DC ?
pulsní zdroj alá Mayer a experimentovat s frekvencí ?

Vím, že různé věci už kdovíkde probíhají, nebo proběhly. Jen nevím o tom, že v češtině. Nevím o tom, že s výsledky testů, rady, omyly. Nevím o tom, že bychom se někde scházeli, radili, diskutovali, expermimentovali. Nevím o tom, že bychom organizovaně a hromadně spojovali síly k dosažení cíle. Nebo snad nechceme volnou energii ???
Napište, ozvěte se, nebo vyjádřete podporu...


Martin FALCON

Příspěvek od Martin FALCON »

No, ono si myslím, že jde taky o to, že spousta lidí okolo toho třeba jen špekuluje, ale ve skutečnosti se nepokoušejí nic vlastního postavit. No a pak jsou tady další lidi, co něco zkoušejí postavit a mají třeba i výsledky,ale nechtějí nic nikomu ukázat, protože se s tím třeba nadřeli a připadalo by jim, že ti co jen špekulujou by pak téměř bez práce přišli k hotovému. Ale o tomhle by to myslím být nemělo...
Jinak zatím se tady na webu ještě myslím neobjevila jedinná fotka nebo video nějakého zařízení co něco dělá...


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Efektivní elektrolýza

Příspěvek od lajos »

Ano zkoušel jsem dost alternativ u vyvíječe -mayera, dingela a jejich různé variace ,cívky, magnety, ferity.Udělal jsem výpočet na rez. frekvenci konkrétní konstrukce-napětí sice šlo i přes 1000V ale impulzi byli strašně úzké a nenaskočil mayerův efekt(nevyplňuje se mezi mezerami pulzů s dalšími pulzi naindukované za trafem nebo diodou).
Postavil jsem všechny možné elektroniky, jsou většinou výborné generátory obd. pulzů. Podle mně u mayera je zakopaný pes u rezonanční cívky u vyvíječe, jeho provedení popř. nevím co. Sere mně děda Dingel, tak dlouho se bude usmívat a hrát si s utajováním až z nějakých důvodů taky půjde pod kytek, a zas se nic nedovíme.
Tak že problém zatím je, že chtít je málo a musí se vědět jakým směrem se vydat ani nevím co bych Vám doporučil nebo na čem bych spolupracoval, abych na něčem dělal - jen abych něco dělal - už se mi nechce. Zatím sleduju Yahoo fóra na vodík a volnou energií (denně asi 50 mailů). Zatím není do čeho zaseknout sekyrku.
:evil:


Martin FALCON

Příspěvek od Martin FALCON »

No jo, je to hrozný, nechápu, proč když někdo příjde na něco co bude mít užitek pro všechny to nemůže hnedka hodit na net s podrobným vysvětlením jak se má co udělat a jak to pracuje.


ElabsVracov
Stálý člen
Příspěvky: 57
Registrován: pát 30 pro 2005 13:42
Dostal: 2 poděkování

Pro Kutz

Příspěvek od ElabsVracov »

Je dobré že je tady funkční fórum na toto téma... škodovka ti asi na tohle nepojede, mám takový dojem že to není elektrolýza vody ale rozklad na pěknou směsici prvků. Auto se mi podařilo rozjet zatím pouze na plyn z obloukového reaktorku (oblouk ve vodě) a na vodíkovou směs jelo hodně slabě a nestále. Rád bych zkonstruoval nějaký ucelený dokonalý systém. Jestli ti můžu poradit, na vývoj vodíku a kyslíku v čisté podobě se mi velmi osvědčil 5% roztok hydroxidu draselného, neubývá ho, takže stačí doplnovat destilku a produkce plynu byla při napájení z počítačového zdroje (něco kolem 300W) dostatečná pro autogenní hořák i pro nestabilně, ale pojízdnou škodovku.
_________________
Neo.


martinq@seznam.cz

kolik je plynu z vody

Příspěvek od martinq@seznam.cz »

One litre of molecular hydrogen has mass of 0.09 grams, one litre of molecular oxygen has mass of 1.47 grams. It means that from one litre of water it possible to produce 111.1/0.09=1234.44 litres of hydrogen and 888.9/1.47=604.69 litres of oxygen.

(http://guns.connect.fi/innoplaza/energy ... /hydrogen/)

Z jednoho litru vody se uvolní 1234 litrů vodíku a 604 litrů kyslíku. Plyn při této hustotě je nepoužitelný je nutné mít tlak alespoň 0,3MPa při použití plynu jako paliva.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

No je, pravda, že se asi vyskytuje dost lidí co tohle vydí neradi...
Jinak by mě zajímalo jak ošetřit motor auta, aby mohl bez problému běžet na tu směs vyrobeného vodíku a kyslíku, jak všichni ví tak kyslík je velice korozivní plyn. Někde jsem četl, že vnitřek válců se dá potáhnout keramickou vrstvou nebo teflonem, tak by mě zajímalo kdo to třeba dělá nebo tak. Jinak mám dojem,že nějaké běžně prodejné malé elektrocentrály mají vnitřek potažen teflonem. Taky by sem někdo mohl dát fotky nebo videa funkčního auta na vodík, pokud tak už někdo jezdí...


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Minulí rok jsem měl v autě(1,4 BX) vyvíječ v nádobě vodního filtru podle wmw, pět destiček nerez asi 6x13cm(paralelně). S obyč. vodou + NaOH na zvýšení vodivosti.Proud jsem nastavoval pulzně s NE555 a s výk. Fetem.Na necelý litr plynu( za minutu) bylo třeba asi 25A a celé léto jsem si žádných výrazných účinků nevšiml(spotřeba ,výkon). Jo v nádobě se usadilo rezavé bláto asi 1cm vrstva, po analýza se zjistilo že 70% bláta je železo, elektrody černé jako noc(teda jenom jedna polarita).
Na to chlubení s úspěchem jsem také nikde nenarazil, buď úspěch není, nebo je umazané.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Příspěvek ze 14:00 je lajos. Do odpovědi dám(uživatel) svoje jméno a je mi oznámeno že méno je registrováno(přitom jsem přihlášen).Pořád je něco, asi zůstanu anonym a ještě vrátím diplom.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Jo, mě to dělá to samý. Taky jsem přihlášen a pak to píše že to uživ.jméno použít nelze...


MartinFALCON
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01 úno 2006 10:19

Příspěvek od MartinFALCON »

Tak mě napadá, zkusil třeba taky někdo použít stříbrné elektrody, jak by na tom byly?


sano

odpoved na ubývanie elektród

Příspěvek od sano »

Niekde som videl patent, v ktorom autor používal pri elektrolýze výboj, ktorý vznikal medzi vo vode otáčajúcim sa valcom a dotyčnicovo priliehajúcim hliníkovým drôtom. podávanie ubúdajúceho drôtu vyriešil mechanizmom, ktorý sa používa u zváračiek v ochrannej atmosfére.

Nie som odborník na zváranie, takže dúfam, že som to dobre podal.

sano


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

auto na vodu jinak

Příspěvek od lajos »

Co by jsme vyráběli vodík, nacpem tam místo benzínu rovnou vodu.Jestli to vezme přílohu tak se můžete podívat
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Návštěvník

Re: Stří­bro

Příspěvek od Návštěvník »

Elektroservis píše:No na to jak rychle při elektrolýze ubývá elektrod se mi tohle jeví jako dost nákladné hraní.. Myslím že z toho užitek nebude..
_________________
Neo.
Ale já myslím, že frekvenční rozklad vody je něco naprosto jiného než elektrolýza, nebo se pletu?


sano

efektívna elektrolýza

Příspěvek od sano »

Zdravím všetkých,

tak ma napadlo, že pri elektrolýze, alebo frekvenčnej elektrolýze ide o rozbitie molekuly vody. Hľadal som iné technológie, pri ktorých dochádza ku rozbitiu molekuly vody. A v akvaristike som našiel ozonizátor, ktorým sa robíja molekula vzduchu. Ide o sklenenú trubicu, zvnútra a zvonka potiahnutú hliníkovou fóliou. Obe fólie sú napojené na zdroj vysokého napätia.Keď cez trubicu prechádza kyslík, tak sa rozbíja na atomárny kyslík -ozón.

čo tak to skúsiť s vodnou parou? Možno je to blbosť, ale kto vie.

2 admin. Rival stále sa nemôžem prihlásiť, hádže mi to, že moju meilovú adresu už niekto má. Prosím pomôž mi prihlásiť sa.


sano


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“