Fórum U Pramene

Portál: www.upramene.cz   E-mail: rival@upramene.cz

Bleší trh U Pramene
Novinka: MMS2 Maxi  Bleší trh U Pramene

Aktuálně:  Probíhá migrace "Fóra U Pramene" na výkonnější server. Nahlašte prosím nalezené chyby...    

Právě je ned 15 pro 2019 16:13

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podzimní sraz 2014 v Praze
PříspěvekNapsal: pát 05 pro 2014 23:57 
Zasloužilý člen

Registrace: sob 07 říj 2006 18:14
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 1390
Ziskaná ocenění: 1209
- předně děkuji Jeffovi za pohostinnost ... (ale příště, pls, raději nakup více chleba, aby ten zbytek přede mnou nemusel Tibor chránit vlastním tělem ... :mrgreen: :mrgreen: )
- taktéž děkuji všem zúčastněným za neskutečnou pozornost během mé víc jak předlouhé přednášky ... :)
- specielně pak děkuji Martinovi11 za "transport do Modřanských výšin", včetně mé ohromné batožiny (která se i přes své gigantické rozměry vešla do kufru jeho auta, čím odvolávám, že "Smart" je "přerostlá nákupní taška" ... :D)
- a taktéž Pegovi, kterýžto (ačkoliv) dal na Sao-vu radu ohledně "zkratky" (díky čemuž jsme cestou poznali nové netušené končiny ČR = "Je to sice dál, ale za to horší cesta" :laugh: ), tak jsme se nakonec bezpečně dostali se do područí Orlických hor, byť jen o "něco málo" později ... ;)

... na závěr ještě připojuji text, který mi po víkendu přistál v SZ ... :D ...

... "Ahoj Anri
Představ si, že se mi o těch tvých švábech zdálo.
Tu tvoji skleničku jsem přinesl domů a na kuchyňské lince ji otevřel, abych zjistil, jak to vypadá, když má někdo doma šváby. Začali tam lítat po lince, jak pominutí, tak jsem je v tom snu umlátil pantoflí. Ale pak jsem si všiml, že se tam ještě něco hýbe. Ty potvory se ve skleničce rozmnožily a najednou tam byly stovky malých švábů, které byly na hranici mé rozlišovací schopnosti - asi 3mm velcí (přitom vůbec nevím, jak opravdu vypadá malý šváb) prostě ve skleničce jsem si jich nevšimnul, ale teď tu byli všude. Ale já v tom snu jsem si uvědomil, že je to vlastně dobře. Že alespoň bude mít co žrát rejsek a nebude nám chodit na chleba.
A proto ti to píšu. Máme totiž doma rejska. Nejdřív jsme se ho snažili chytit, ale je hrozně chytrý, zatím každou lest prohlédl. Ale postupem času se stal naším domácím mazlíčkem. Ne, že by se nechal pohladit, ale od té doby, co tu je, nemáme ve spižírně potravinové moly a dokonce zmizely i myši. Nevím, jak to udělal, jestli žere myší nemluvňátka, nebo prostě myši vyžene ze svého teritoria. Nijak neškodí, nesmrdí, jako myši, nerozharabává a nerozkousává všechno, jako myši, pouze, když má málo hmyzu posbírá drobky chleba a nechá tam několik bobků, které však nesmrdí. Myslím, že ve srovnání se šváby učiněný poklad. Tak mě napadlo, kdyby si švábi náhodou zvykli na ty frekvence toho chlapa, jak jsem zapomněl jeho jméno, tak na Rejska si stoprocentně nezvyknou."
...

... tímto se dotyčnému omlouvám, že mu má přednáška přivodila až takovéto divoké dny ... :angel: ... (mmch, nymfa, nebo-li švábí miminko, vypadá takto http://www.desinsekta.cz/cs/atlas-kdc/a ... rus-domaci ...... a ta frekvence je "Shepardova")

... rád jsem vás všechny viděl, mějte se všici fajn ... přeji všem pevného zdraví a opatrujte se ... těším se na další setkání ... :bye: ... Anri ...

--------------
PeS: ... ještě pro ty z vás, kteří si nenapsali o dávkování "tinktury" ... :arrow: ... 2x až 3x denně 10 až 15 kapek (přičemž platí to stejné jako u odvaru, nejdůležitější je ranní dávka, požitá ihned po probuzení / někdy pro udržování dokonce stačí jenom tato) ...... a pokud ji chcete tinkturu co nejvíce "vytěžit", tak doporučuji hned nepolykat, ale ponechat ji chvíli pod jazykem, kde se vstřebá přímo do systémového krevního řečiště ...... mmch, jak jsem zmínil, tato tinktura je až natolik silná, že je možno ji použít i pro "nastartování" (při "startování" během prvých 14-ti dnů užívat 3x denně 20 až 40 kapek, ... předávkovat se tím nedá) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P

Tento příspěvek od A(&F) ocenil: kachna (sob 06 pro 2014 11:17)
  Rating: 3.13%

Předmět příspěvku: Re: Podzimní sraz 2014 v Praze
PříspěvekNapsal: sob 06 pro 2014 0:07 
Zasloužilý člen

Registrace: pon 25 zář 2006 21:52
Darovaná ocenění: 74
Ziskaná ocenění: 350
A(&F) píše:
(mmch, nymfa, nebo-li švábí miminko, vypadá takto http://www.desinsekta.cz/cs/atlas-kdc/a ... rus-domaci ......
Přesně takhle vypadali i v tom snu, asi jsem byl v minulém životě deratizér, protože v tomhle životě jsem je jistojistě nepotkal.
A tímto se veřejně přihlašuji k autorství oné SZ :bye:

Ještě dodatek, aby to nevypadalo, že jsme takoví bordeláři, že máme doma myši. Dům je téměř 100 let starý, tudíž o mnoho let starší, než já a pochopitelně jsem ho tedy nestavěl. Prošel kompletní rekonstrukcí, ale přesto se dovnitř někudy dostávají myši. Vůbec nechápu kudy, a znovu rozbourat celý barák se mi už nechce. Ani tak, podle kamaráda deratizéra není jisté, že tu díru najdu. Takže miluju rejsky. Když je rejsek, nejsou myši.
Někdo by mohl namítnout, že stejně funguje kočka, ale není to pravda. O kočku se člověk musí starat a odjet na 14 dní na dovolenou je problém. Rejsek se o sebe postará sám.

Tento příspěvek od Ilem ocenili: 5 A(&F) (sob 06 pro 2014 12:34), kachna (sob 06 pro 2014 11:18), martin11 (sob 06 pro 2014 21:49), poota (sob 06 pro 2014 0:42), Slavek Krepelka (čtv 12 bře 2015 17:26)
  Rating: 15.63%
 Profil Zobrazit autorovy stránky   

Předmět příspěvku: Re: Švábíci ...
PříspěvekNapsal: stř 11 bře 2015 5:03 
Zasloužilý člen

Registrace: sob 07 říj 2006 18:14
Darovaná ocenění: 1390
Ziskaná ocenění: 1209
Ilem píše:
Přesně takhle vypadali i v tom snu, asi jsem byl v minulém životě deratizér, protože v tomhle životě jsem je jistojistě nepotkal.
... a takhle vypadají naživo ... :D ... to je již několikátá grupa lehce odrostlých miminek, co se mi narodila ... :) ...

Příloha:
Poznámka: ... výška na skle vylisovaného nápisu "10" je přesně 2,5 mm ... :) ...
IMG_0331.JPG (332.96 KiB) Zobrazeno 3140 krát

... jinak pokud by snad ještě někdo další byl takovej blázen, že by je chtěl chovat a pozorovat, tak prozradím, že na udržení je uvnitř "okurkáče" (akvária, plastového boxu, atd.) stačí úplně jednoduše tento zevnitř u hrdla v šíři několika centimetrů souvisle kolem dokola napatlat Indulonou nebo vazelínou ... přiběhnou k této bariéře, čuchnou si a okamžitě rychle pádí pryč do bezpečí natrhaného kartonu krabičky od vajíček ... dospěláci už dokonce nahoru vůbec ani nechodí, jelikož zjistili, že tamtudy se ven zkrátka nedostanou ...

... čehož se dá samozřejmě využít i na ochranu kupř. stoupaček nebo společných větracích otvorů ve špížkách, aby k vám jimi švábíci nepronikali od sousedů ... ;) ....

... :bye: ... Anri ...

-------------
PeS: ... jsou to nesmírně inteligentní tvorečkové, kteří si mezi sebou čile předávají nabyté zkušenosti ...... zatím to nevím naprosto jistě, ale dle pozorování jsem přesvědčen, že poté, co se mladý "vylíhnou z ootéky", tak se o ně samička ještě několik hodin stará (podobně je tomu i škvoříků, kteří své potomstvo dokonce ochraňují!!) ... :) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P

Tento příspěvek od A(&F) ocenili: 2 adam.benda (stř 11 bře 2015 12:49), poota (stř 11 bře 2015 12:52)
  Rating: 6.25%

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 108 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]