Fórum U Pramene

Portál: www.upramene.cz   E-mail: rival@upramene.cz

Bleší trh U Pramene
Novinka: MMS2 Maxi  Bleší trh U Pramene

Aktuálně:  Probíhá migrace "Fóra U Pramene" na výkonnější server. Nahlašte prosím nalezené chyby...    

Právě je stř 11 pro 2019 3:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jarní setkání "U Jeffa v Praze" 2013
PříspěvekNapsal: úte 21 kvě 2013 15:57 
Nový člen

Registrace: sob 30 říj 2010 21:37
Darovaná ocenění: 1
Ziskaná ocenění: 11
Vdaka za stretko.

Hara

Předmět příspěvku: Re: Motorky, skútry ... a skútříky ...
PříspěvekNapsal: úte 21 kvě 2013 22:03 
Zasloužilý člen

Registrace: sob 07 říj 2006 18:14
Pohlaví: Muž
Darovaná ocenění: 1390
Ziskaná ocenění: 1209
Pego píše:
Anri, tohle bude asi cenove "jinde", ale zese to ma pekny dojezd a bez kompromisu :roll:
http://www.zeromotorcycles.com/de/zero-s-specs
... jo, to ano, určitě ... :mrgreen: ... ale jen do chvíle, než budeš muset vyměnit akumulátory ... to pak dóóśt těžce vykrvácíš ... :lol: ... (počítám, že to bude rovno polovině ceny stroje) ...... je sic hezký, že u typu "ZERO DS ZF11.4" výrobce uvádí "životnost pohonu" až 457.000 km (80% kapacity), ale vezmeme-li i ten nejpříznivější případ (tj. dojezd 203 km na jedno nabití), tak by aku musely zvládnout více jak 2.250 nabíjecích cyklů !!! ... a takové akumulátory se, milé děti, zatím ještě nevynalezly ... :D ... (Lionky, aj ty nejlepší, mívají totiž tak kolem 500 nab. cyklů) ...

... jinak mě dosti pobavil údaj o maximálním proudu ... až 420 A !!! ... :shock: :shock: ... anžto ten můj skútřík si vezme max. 40 A (a to jen s přívěsem do velkýho kopce) ...

... což mě přivádí k dalším srovnáním: (ZERO DS .../... můj skútřík) ...

max. rychlost: ... 153 km/h .../... 25 km/h ... :( ...
max. výkon motoru: ... 11,4 kW .../... 200 W ... :mrgreen: ...
zrychlení: ... raději neporovnávám ... :P ... (byť odpich má taky slušnej, což mohou potvdit i "testeři ze setkání" ... eletromotor = dobrej krouťák)
dojezd: ... 98/203 km (dálnice/město) .../... 25 km (kdekoliv krom dálnice) ... :) ...
užitečná nosnost: ... 164 kg .../... 112 kg (s vozíkem pak dalších cca 80 kg, ale už se na něm táhlo i 140 kg, po rovině) ... :) ...
hmotnost: ... 179 kg .../... 44 kg ... :ewhistle: ...
pořizovací cena: ... cca 415 tis CZK .../... cca 13 tis CZK ... :D ...
cena nových aku: ... cca 200 tis (odhad) .../... cca 2,5 až 4 tis CZK ... :D ...
počet nabíjecích cyklů: ... 500 (Lion) .../... 800 až 1000 (AGM gel) ... :esilenced: ...
doba nabíjení (stand. z 230V): ... 7,9 hod .../... 4 až 6 hod (+ možnost nabíjet další akumulátory mimo skútr a jednoduše je vyměnit !!!) ... 8) ...
doba nabíjení (solární panel): ... xxx .../... 6 až 8 hod ... (pokud svítí :color: ) ...
cena energie jednoho nabití (síť 230V): ... 60 CZK .../... 1,60 CZK ... :baby: ...
cena energie na 100 km (solar): ... xxx .../... ZADARMO !!! ... :jump: ...

... no, tak Ti, Pego, nevím ... :ethink: ... neb kamkoliv přes celé naše město na mém "modrém čmelákovi" (někdy též zvaném "blue sršeň" :laugh: ) se dostanu do 15ti minut, tudíž se "Zírem" bych tam byl zhruba za "poloviční čas" ... navíc s tím mým prckem mohu vjíždět až do supermarketů (popř. vjet do výtahu a poté až domů, přímo do bytu) ... a jednosměrky zásadně projíždím v protisměru po chodnících (dle C.O.C. legálně rychlostí 6 km/h :P ) + cesty si rovněž krátím přes parky a cyklostezky ....... tož, ať dumám jak dumám :ethink: , asi i nadále zůstanu u té své obludky (s finskejma stupačkama :D), která se mi po 15ti sekundovém složení pohodlně vejde do autobusu (např. směr Praha jako spoluzavazadlo = příplatek 4,-), popř. si ji navíc dobiji během cesty vlakem ... :bye: ...

(až na tu cenu ... :roll: ... ale jinak se mi "Zero" líbí ... ;) ...... Ďík ...)

-----------
PeS: ... mmch, dneska jsem byl na výsypce testovat "posílenou terénní verzi", kterou teď zrovna připravuji pro jednoho známého (původně jsem ji chtěl přivézt na setkání, ale bohužel nebyla zcela dodělaná :? ) ... konstrukce je stejná, ale osazena jest 1 kW motorem = až 38 km/h (dnešní maximum, nicméně teoreticky až 45 km/h ... teda s někým, kdo má trochu méně než 115 kilo :angel: ) ... + má odpruženou sedačku, aby jezdce nebolela :ptrain: ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P

Tento příspěvek od A(&F) ocenili: 4 la (čtv 23 kvě 2013 15:42), Pego (stř 22 kvě 2013 11:03), poota (úte 21 kvě 2013 23:59), Slavek Krepelka (úte 21 kvě 2013 23:09)
  Rating: 12.5%

PříspěvekNapsal: stř 22 kvě 2013 19:10 
Zasloužilý člen

Registrace: pon 25 zář 2006 21:52
Darovaná ocenění: 74
Ziskaná ocenění: 350
Pego píše:
Anri, tohle bude asi cenove "jinde", ale zese to ma pekny dojezd a bez kompromisu :roll:
http://www.zeromotorcycles.com/de/zero-s-specs
Cena je dole napsána:
Levnější varianta s akumulátorem 7,5 kWh - € 13 995 (365 404.33 Kč) a dražší varianta s akumulátorem 10 kWh - € 15 995 (417 623,60 Kč) No nekup to, když je to tak levný. :D

Profil Zobrazit autorovy stránky   

PříspěvekNapsal: čtv 23 kvě 2013 9:55 
Zasloužilý člen

... jelikož se během "Setkání" několik lidí ptalo na tentokráte nepřítomného HaFina, přikládám aspoň jeho fotku, kde je součástí "tažné soupravy" ... :D ...

Příloha:
Elektro-bikejoring ....jpg (126.52 KiB) Zobrazeno 5418 krát

... + ještě jedna tematická ze dne, kdy jsem si jel pro "kolečka k vozíku" ... :D :D ... což několika lidem lehce zdvihlo obočí, jelikož není moc časté, aby se dětský kočárek pohyboval rychlostí 20 km/h ... :lol: :lol: :lol: ...

Příloha:
Dopřejte dětem rychlost ....jpg (165.64 KiB) Zobrazeno 5418 krát

... :bye: ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P

Tento příspěvek od A(&F) ocenili: 2 la (čtv 23 kvě 2013 15:43), poota (čtv 23 kvě 2013 10:11)
  Rating: 6.25%

Předmět příspěvku: Akumulátory ve skútříku ...
PříspěvekNapsal: čtv 23 kvě 2013 15:24 
Zasloužilý člen

Registrace: pát 25 lis 2005 15:32
Darovaná ocenění: 467
Ziskaná ocenění: 204
Koukám že tam dáváš jakoukoliv baterku, s tou větší asi nemáš problém s dojezdem nebo aby pořádně zabral, líbí se mi, chtěl bych ho taky

Předmět příspěvku: Re: Akumulátory ve skútříku ...
PříspěvekNapsal: čtv 23 kvě 2013 16:03 
Zasloužilý člen

lajos píše:
Koukám že tam dáváš jakoukoliv baterku.......
... mám teď tři 24V sady, které průběžně střídám ... jedna je v "mašině" a další dvě jsou připojeny k nabíječkám na dvou místech, kam se pravidelně dopravuji na větší vzdálenost ... a kde by to už bylo tak trochu "na hraně" ... tj. do pívováru (kde je solární dobíjení) a do Zóny (z 230V, pomocí nabíječky z Lidlu, jak jinak :lol: ) ... ono po silnici (tedy po rovině) by to bylo celkem v pohodě (odběr 0,9 až 1,2 Ah /km), ale já velmi rád jezdím "zadem" přes kypy, dosti rozmanitým to terénem, převážně po polňačkách, kde je však "nepatrně" větší odběr (cca 1,5 až 1,9 Ah /km) ... :) ... momentálně používám tyto 3 akupacky:

- (2x 12V po 12 Ah) + (2x 12V po 12 Ah) = 24 Ah ... originál zapojení ... std. dojezd 20 až 25 km ...
- (2x 12V po 18 Ah) + (4x 6V po 7 Ah) = 25 Ah
- (2x 12V po 9 Ah) + (2x 12V po 9 Ah) + (2x 12V po 9 Ah) = 27 Ah

... no a občas se pak ještě HaFi ve psím vozejku dělí o místo se dvěma polotrakčníma VRLA AGM 40 Ah (kabelem vedeném po oji jsou zapojeny paralelně k těm ve skútříku) ... to je potem dojezd (po silnici) až kolem 60ti km ... :D :D ...

------------------
PeS: ... a mám ještě slíbený dva kusy po 32 Ah (pravidelná dvouletá údržba UPSky ;) ) ...

Předmět příspěvku: Sypu si popel na hlavu ... a omlouvám se za mystifikaci ...
PříspěvekNapsal: pát 24 kvě 2013 13:00 
Zasloužilý člen

... jelikož, jak jsem výše psal, že moderní Li aku mají nízký počet nabíjecích cyklů a stojí nekřesťanské peníze, tak to zřejmě není tak úplně pravda ... netušil jsem, že existují aku s označením "LiFePO4 HARD", které mají díky změněné konstrukci a elektronice garantovány 2.000 nabíjecích cyklů (a zřejmě budou i spolehlivé, když si na ně troufnou poskytnout 36 měsíční záruku) ... více na http://www.akumoto.com/detail/servis-akumulatoru ...

... mmch, na skútry AKUMOTO je momentálně poskytována dotace ve výši 2 až 5 tisíce korun ... + 500 CZK dotace na odběr zelené elektřiny ... ne, že bych jim chtěl dělat reklamu (i přestože jsou designově hezké a vcelku aj cenově únosné (teda ve srovnání se ZERO DS :D )) ... uvádím to jen pro zajímavost ...

Tento příspěvek od A(&F) ocenil: Slavek Krepelka (pát 24 kvě 2013 22:45)
  Rating: 3.13%

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 67 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]